Спіткнутися на праву або ліву ногу – до чого?

Напав «спотикач»? Це неспроста, вважали наші бабусі. І сьогодні ми можемо скористатися їх досвідом, щоб сказати, до чого людина спотикається на ту чи іншу ногу в тому чи іншому місці.

Прикмета спіткнутися на праву ногу – до неприємностей

Більшість людей починає крокувати саме з правої ноги, напевно, саме тому спотикаються також найчастіше на неї. Народні тлумачі вважають, що спіткнутися на праву ногу – до прийдешніх неприємностей.

Якщо подія мала місце вранці, то варто дотримуватися обережності і бути напоготові весь майбутній день. Якщо ж вам довелося спіткнутися ввечері, то це попередження на наступний день – саме тоді зросте ймовірність оступитися в справах або особистого життя.

Спіткнутися на ліву ногу: прикмета удачі

Ліва половина тіла в народі сприймалася як щось негативне. Якщо по праву руку від людини слід ангел-охоронець, то по ліву – біс, говорили наші пращури. Зате спіткнутися на цю ногу вважали добрим знаком, що обіцяє удачу в справах, прибуток, успішне починання або завершення давньої тяжби.

Якщо не тільки спіткнутися, але і впасти на лівий бік – значить, зруйнувати всі перешкоди, які нагородили нечисті сили.

Спіткнулися і впали на праву сторону – готуйтеся сьорбнути горя.

Прикмети в залежності від того, про що і де спіткнутися

Про поріг

Спіткнутися об поріг – прикмета не дуже хороша. Отже, під ним причаїлося зло. Якщо нога запнулася, коли ви виходили з дому, то для нейтралізації негативу потрібно повернутися назад і подивитися в дзеркало, а потім тричі постукати кісточками пальців об одвірок. Якщо ж нога запнулася, коли переступала через поріг за напрямом у будинок, то необхідно повернутися за двері і тричі повернутися через ліве плече – вважається, що так біс заплутається, втратить напрям і не зможе разом з вами проникнути у житло.

На кладовищі

Спіткнутися на кладовищі – хтось з його мешканців намагається утримати вас. Звучить страшно, і насправді, вам загрожує реальна небезпека – хвороба, ДТП або щось на зразок того. Повертаючись додому, зайдіть до церкви і поставте свічку за упокій того, на чию могилу ви приходили (можна і за упокій інших спочилих родичів та знайомих). Захопіть з собою одну свічку і запаліть її в порожньому приміщенні – сараї, підвал, порожній нежитловий кімнаті (тільки не у вашому домі). Як тільки свічка догорить дотла, негатив буде нейтралізовано. Але все ж будьте уважними на дорозі та зверніть увагу на своє здоров’я.

На сходах

Спіткнутися на сходах – теж погано. Ця подія символізує перешкода, яка встане на вашому шляху. Якщо при цьому ви піднімалися вгору, то виникнуть труднощі на роботі, якщо спускалися вниз – в сім’ї.

Знак вищих сил

До речі, на яку ногу ви спіткнулися, вважається, що це знак – його подають вищі сили, які тим самим радять не поспішати, припинити весь час кудись бігти і щось робити, взяти паузу, відпочити і заодно обдумати свій шлях. Часто в житті ми продовжуємо бігти за інерцією, навіть якщо вже дісталися до поставленої раніше мети або вона встигла втратити свою актуальність. Напав на людину «спотикач» – це не підніжка, а дружня порада охолонути і подумати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code