Цікаві факти про 9 травня

Цікаві факти про 9 травня – це чудова можливість дізнатися більше про великі перемоги. Саме в цей день у 1945 р. радянської армії вдалося здобути перемогу над нацистською Німеччиною у Великій Вітчизняній війні (1941-1945). У цій війні загинули десятки мільйонів людей, які віддали свої життя для захисту Батьківщини.

Отже, перед вами найцікавіші факти про 9 травня.

12 цікавих фактів про 9 травня

 1. У період 1995-2008 рр. у військових парадах присвячених 9 травня не задіяна важка бронетехніка.
 2. Офіційну угоду про мир між Німеччиною і Радянським Союзом було підписано лише в 1955 р.
 3. Чи знаєте ви, що регулярно 9 травня почали відзначати лише через десятки років після перемоги над фашистами?
 4. У 2010-х роках на 9 травня в Росії (див. цікаві факти про Росії) стали популярними ходи з портретами ветеранів, відомі під назвою «Безсмертний полк» – міжнародне громадське цивільно-патріотичний рух за збереження особистої пам’яті про покоління Великої Вітчизняної війни.
 5. День Перемоги не вважався вихідним днем в період 1948-1965 рр ..
 6. Одного разу саме 9 травня був організований найбільший салют в історії СРСР. Тоді близько тисячі гармат дали по 30 залпів, внаслідок чого було здійснено понад 30 000 пострілів.
 7. Цікавий факт, що 9 травня відзначається і вважається вихідним днем не тільки в Російській Федерації, але і у Вірменії, Білорусі, Грузії, Ізраїлі, Узбекистані, Казахстані, Киргизії, Молдавії, Таджикистані, Туркменістані і в Азербайджані.
 8. В Америці відзначають 2 Дня перемоги – над Німеччиною і Японією, які капітулювали в різний час.
 9. Мало хто знає, що 9 травня 1945 р. документ про беззастережну капітуляцію Німеччини був доставлений на літаку до Москви майже відразу після підписання.
 10. У першому параді на 9 травня той прапор, що радянські солдати встановили на будівлі Рейхстагу в Берліні (див. цікаві факти про Берлін), участі не брало.
 11. У 1947 р. 9 травня втратило статус вихідного дня. Замість Дня Перемоги неробочим зробили Новий рік. Згідно з поширеною версією, ініціатива виходила безпосередньо від Сталіна, якому не давала спокою популярність маршала Георгія Жукова, уособлював собою Перемогу.
 12. Червона армія увійшла до Берліна ще 2 травня, однак опір німців тривало до 9 травня, поки уряд Німеччини офіційно не підписав документ про капітуляцію.

Це були найцікавіші факти про 9 травня. Якщо вам сподобалася ця стаття, чи ви взагалі любите різні цікаві факти, – поділіться нею з друзями та підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code