Цікаві факти про Андрія Білого

Цікаві факти про Андрія Білого

Цікаві факти про Андрія Білого– це чудова можливість дізнатися більше про творчість російського письменника. Він є одним з найяскравіших представників російського модернізму і символізму. Його твори були написані в стилі ритмічної прози із змістовними сказовыми елементами.

Пропонуємо вашій увазі найбільш цікаві факти про Андрія Білого.

18 цікавих фактів про Андрія Білого

 1. Андрій Бєлий (1880-1934) – письменник, поет, мемуарист, віршовід і літературний критик.
 2. Справжнє ім’я Андрія Білого – Борис Бугаєв.
 3. Батько Андрія, Микола Бугаєв, був деканом фізико-математичного відділення в московському вузі. Він підтримував дружні стосунки з багатьма відомими письменниками, включаючи Льва Толстого (див. цікаві факти про Льва Толстого).
 4. В юності Андрій Білий був поглинений окультизмом та містицизмом, а також вивчав буддизм.
 5. Сам Білий зізнавався, що на його життя серйозно вплинуло творчість Ніцше і Достоєвського.
 6. Чи знаєте ви, що письменник підтримував прихід до влади більшовиків? Пізніше він буде складатися в Союзі письменників СРСР?
 7. Цікавий факт, що найбільш спорідненими душами для Андрія були Олександр Блок і його дружина Любов Менделєєва. Однак після гучної сварки з сімейством, призвела до ворожнечі, Білий випробував настільки сильне потрясіння, що на кілька місяців поїхав за кордон.
 8. У 21-річному віці Білий підтримував дружні відносини з такими видатними поетами, як Брюсов, Мережковський і Гіппіус.
 9. Свої твори Білий нерідко видавав під різними псевдонімами, в числі яких А. Альфа, Дельта, Гама, Биків та ін.
 10. Якийсь час Андрій Білий був учасником 2-х «любовних трикутників»: Білий – Брюсов – Петровська і Білий – Блок – Менделєєва.
 11. Про творчість письменника вкрай негативно відгукнувся видатний радянський політик Лев Троцький (див. цікаві факти про Троцького). Він називав Білого «небіжчиком», маючи на увазі його твори і літературний стиль.
 12. Сучасники Білого говорили ніби він володів «божевільним» поглядом.
 13. Володимир Набоков називав Білого талановитим літературознавцем.
 14. Андрій Білий помер на руках у своєї дружини від інсульту.
 15. У газеті «Известия» було надруковано некролог Білого, написаний Пастернаком (див. цікаві факти про Пастернака) і Пильняком, де письменник неодноразово називали «генієм».
 16. Літературна премія ім. Андрія Білого виявилася першою непідцензурною премією в Радянському Союзі. Вона була заснована в 1978 р.
 17. Роман «Петербург» за авторством Білого, був оцінений Володимиром Набоковим, як один з чотирьох найбільших романів 20 століття.
 18. Після смерті Білого, його мозок був переданий на зберігання в Інститут мозку людини.

Це були найцікавіші факти про Андрія Білого. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею в соцмережах. Якщо ви взагалі любите цікаві факти про великих людей – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code