Цікаві факти про Болгарію

Цікаві факти про Болгарію

Цікаві факти про Болгарію – це чудова можливість дізнатися більше про Балканський півострів. В даній країні, яка має давню історію і культуру, розташовується чимало курортних міст і різних пам’яток.

Державний бюджет багато в чому поповнюється завдяки розвиненій інфраструктурі туризму, який з кожним роком набирає все більших обертів.

Отже, перед вами самі цікаві факти про Болгарію.

21 цікавий факт про Болгарію

 1. Як держава Болгарія була заснована в 681 р., при цьому за всю історію свого існування вона жодного разу не змінювала власної назви.
 2. Пловдив – найдавніше місто в Європі, вік якого становить близько 6000 років.
 3. Література в Болгарії виникла раніше, ніж в якому-небудь іншому слов’янському державі. Вона з’явилася ще в 886 р.
 4. Цікавий факт, що серед слов’ян болгари були першими, хто прийняв християнство.
 5. Згідно з найпоширенішою версією, Кирило і Мефодій мали грецьке походження. Тим не менш, болгарські дослідники стверджують, що у них були болгарські корені.
 6. Болгарія займає більше 20% площі Балканського півострова.
 7. Чи знаєте ви, що коли болгари кивають головою зверху вниз – вони цим висловлюють незгоду, а ось рухи голови з боку в бік, навпаки, вважаються знаком згоди?
 8. У Болгарії перебуває понад 4000 печер.
 9. Найстарішим деревом в Болгарії є дуб, вік якого становить близько 17 століть. Його висота приблизно 24 м, при обхваті стовбура в 7,5 м.
 10. А ось найвищим деревом вважається біла ялиця, висотою 62 м. Її вік становить близько 360 років.
 11. У країні немає жодної незалежної теле – і радіостанції.
 12. Цікавий факт, що за чисельністю об’єктів, що знаходяться під охороною ЮНЕСКО, Болгарія займає 3-е місце на планеті. У цьому показнику вона поступається тільки Італії та Греції (див. цікаві факти про Грецію).
 13. У Болгарії можна побачити найстаріше житловий будинок на всьому Балканському півострові, яке було побудовано близько тисячі років тому.
 14. У Болгарії проводитися найбільша кількість цінного рожевого масла, використовуваного при виготовленні парфум.
 15. Болгарська мова практично повністю складається із слів, запозичених з інших мов. Сьогодні відомо лише про 7 споконвічно болгарських словах.
 16. Болгарія входить в число найбільших виноробних держав на планеті. Тут щороку проводитися приблизно 200 000 тонн вина.
 17. На території Болгарії археологи виявили найдавніший скарб на Землі. Він складався з 3000 золотих виробів, вік яких досягав 6000 років.
 18. Цікавий факт, що в Болгарії не виробляють сир, через що багато місцевих жителів не знають про його існування.
 19. Болгарія є членом ООН, ОБСЄ, НАТО та ЄС.
 20. Дунай є єдино річкою придатною для річкового транспорту.
 21. Згідно з проведеними опитуваннями в трійку улюблених зарубіжних творів у болгарських читачів входить роман Михайла Булгакова «Майстер і Маргарита» (див. цікаві факти про Булгакова).

Це були найцікавіші факти про Болгарію. Якщо вам сподобалася ця стаття, чи ви взагалі любите цікаві факти про міста і країни – поділіться нею з друзями та підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code