Цікаві факти про фізику

Цікаві факти про фізику

Цікаві факти про фізику – це блискуча можливість дізнатися більше нового зі світу науки. Фізика є природною наукою, що вивчає загальні властивості матерії та явищ у ній, а також выявляющей загальні закони, що керують цими явищами. Фізичні закони становлять основу всього природознавства.

Отже, перед вами найцікавіші факти про фізику.

13 цікавих фактів про фізику

 1. Слово «фізика» вперше з’явилося в наукових працях відомого філософа і вченого Аристотеля.
 2. Чи знаєте ви, що специфічний бавовна під час удару батогом походить від того, що кінчик батога рухається настільки швидко, що випереджає швидкість звуку?
 3. Температура блискавки приблизно в 5 разів більше температури поверхні Сонця (див. цікаві факти про Сонце).
 4. Під вплив високих або низьких температур різні речовини можуть стискатися або, навпаки, розширюватися. Приміром висота Ейфелевої вежі може коливатися в межах 12 см, оскільки вона споруджена з металу.
 5. Цікаво, що фізики досі не можуть достеменно пояснити чому окріп замерзає швидше, ніж холодна вода.
 6. На звичайну матерію, що спостерігається нами всесвіту, припадає лише 5%. При цьому приблизно 22% припадає на темну матерію, про яку науковці практично нічого не знають.
 7. Цікавий факт, що на щільність води впливає температура. Максимальна щільність спостерігається при +4 ⁰ С, при цьому лід менш щільний, ніж вода, внаслідок чого не тоне в ній.
 8. До числа найбільш геніальних фізиків відноситься Альберт Ейнштейн. Багато його теорії продовжують досліджуватися сучасними фізиками.
 9. На швидкість звуку впливає щільність навколишнього його середовища. Приміром, у воді вона буде вище, а в повітрі відповідно нижче.
 10. Північне сяйво являє собою взаємозв’язок сонячного вітру з верхніми шарами атмосфери. Принаймні, так стверджують фізики.
 11. В космосі, де відсутня атмосферний тиск, гиря і перо будуть падати вниз з однаковою швидкістю, як, втім, і інші предмети.
 12. Цікаво, що хиткі піски являють собою неньютоновскую рідина. Людина або тварина не можуть зануритися в сипучий пісок цілком внаслідок високої в’язкості, але і вибратися з нього також непросто. Щоб витягнути ногу з зыбучего піску, потрібно докласти зусилля, порівнянні з підняттям машини.
 13. Струм проводять не самі молекули води, а іони, що містяться в ній.

Це були найцікавіші факти про фізику. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею в соцмережах. Якщо ви взагалі любите різні цікаві факти – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code