Цікаві факти про Іваново

Цікаві факти про Іваново

Цікаві факти про Іваново – це чудова можливість дізнатися більше про містах Росії. У народі його часто називають «містом наречених». В Іваново знаходиться багато старих будівель та зелених насаджень, що робить його дуже гарним і затишним.

Отже, перед вами найцікавіші факти про Іваново.

14 цікавих фактів про Іваново

 1. Вперше Іваново згадується в документах, датованих 1608 р.
 2. В Іваново вже в 17 столітті була серйозно розвинена текстильна промисловість.
 3. За кількістю унікальних архітектурних споруд, побудованих в радянський час, Іваново поступається лише Москві (див. цікаві факти про Москву).
 4. До 1932 р. місто носило назву Іваново-Вознесенськ.
 5. У 1925 р. в Іваново відкрилася перша в СРСР фабрика-кухня. Радянські власті прагнули спонукати громадян частіше харчуватися в громадському місці, а не у себе вдома.
 6. В Іваново-Вознесенську з’явилося серйозне революційний рух, що зіграло важливу роль у Першої Російської революції (1905-1907). Ленін високо оцінював внесок городян, який вони внесли до вчинення державного перевороту.
 7. За всю історію спостережень абсолютний температурний мінімум досяг тут позначки -46 ⁰С.
 8. Цікавий факт, що Іваново почали називати «містом наречених» з тієї причини, що на його текстильних фабриках в основному працювали одні жінки.
 9. До 2010 р. місто належало до історичних поселень, але потім Міністерство культури вирішило позбавити його цього статусу.
 10. Цікаво, що в Іваново щорічно проходить акція «наречена-Втікачка». По міських вулицях крокує безліч дівчат, одягнених у весільні вбрання.
 11. В Іваново народилися військовий комісар Михайло Фрунзе та кінорежисер Андрій Тарковський.
 12. У 30-ті роки тут працював Інтердом, в якому навчалися діти іноземних комуністів. Тут навчався майбутній китайський лідер Мао Цзедун (див. цікаві факти про Китай).
 13. Один раз Іваново спільно з іншими російськими містами приймав чемпіонат світу з хокею з м’ячем.
 14. У 2008 р. Тут відкрився льодовий спортивно-розважальний комплекс «Олімпія», який є одним з найбільших в Європі споруд подібного типу.

Це були найцікавіші факти про Іваново. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею з друзями. Якщо ви взагалі любите цікаві факти про містах і країнах – підписуйтесь на сайт interesnyefakty.org.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code