Цікаві факти про Шаляпіна

Цікаві факти про Шаляпіна

Цікаві факти про Шаляпіна – це чудова можливість дізнатися більше про творчість великого російського артиста. Федір Іванович вніс істотний внесок у розвиток як музичного, так і акторського мистецтва. Критики відзначали, що він мав «природженою музикальністю і яскравими вокальними даними».

Отже, перед вами найцікавіші факти про Шаляпіна.

23 цікаві факти про Шаляпіна

 1. Федір Шаляпін (1873-1938) – російський оперний і камерний співак, актор. Він зробив істотний вплив на розвиток світового оперного мистецтва.
 2. Шаляпін був першою людиною в Радянській Росії, хто удостоївся звання народного артиста Республіки.
 3. Батьки майбутнього артиста були селянами.
 4. У 9-річному віці Шаляпін перший раз в житті почув хоровий спів у храмі. Це справило на нього таке велике враження, що хлопчик вирішив записатися в хор.
 5. Цікавий факт, що в дитинстві Федір Шаляпін навчався професії шевця.
 6. Коли Шаляпіну виповнилося 16 років, він вступив у драматичну трупу в якості статиста.
 7. Відомий випадок, коли після виходу на сцену Шаляпін промахнувшись повз стільця впав на підлогу. З того часу співак протягом усього життя з обережністю сідав на стільці, побоюючись падіння.
 8. На зорі своєї творчості Шаляпін проживав в Грузії, навчаючись вокальному мистецтву у відомого співака Дмитра Усатова. Варто відзначити, що педагог вчив юнака безкоштовно, оскільки у того не було грошей.
 9. Чи знаєте ви, що Федір Шаляпін захоплювався живописом, графікою і скульптурою?
 10. Шаляпін виконував на сцені твори таких популярних композиторів, як Мусоргський, Чайковський і Глінка (див. цікаві факти про Глинки).
 11. В різні періоди життя співак був солістом Большого та Маріїнського театрів, а також театру Метрополітен-Опера.
 12. Цікаво, що в 1915 р. у Шаляпіна відбувся дебют у кінематографі, де він зіграв однойменну роль в картині «Цар Іван Васильович Грозний».
 13. У розпал Першої світової війни (1914-1918) артист відкрив за свої гроші 2 госпіталю для лікування поранених воїнів, приховавши цей факт від громадськості.
 14. Коли до влади прийшли більшовики, вони відібрали у Шаляпіна будинок і машину. В результаті, у 1922 р. він вирішив емігрувати до Франції.
 15. Після того, як Федір Іванович пожертвував частину власних коштів дітям білогвардійських емігрантів, влади СРСР, позбавили його звання народного артиста і заборонили йому повертатися на батьківщину.
 16. Цікавий факт, що після розпаду СРСР Шаляпіну було повернуто звання народного артиста.
 17. В молодості з Шаляпіним стався досить кумедний випадок прямо на сцені. Заплутавшись у пишному вбранні, він звалився на підлогу, чим викликав гучний регіт глядачів. Оскільки публіка ніяк не могла заспокоїтися, концерт був фактично зірваний.
 18. Чи знаєте ви, що коли Лев Толстой почув спів Шаляпіна, він заявив, що той «співає дуже голосно».
 19. Федір Шаляпін об’їхав з гастролями майже весь світ, включаючи США.
 20. Шаляпін був колекціонером раритетної зброї.
 21. Артист дружив з відомим радянським письменником Максимом Горьким (див. цікаві факти про Гіркий).
 22. Шаляпін помер у Парижі, і тільки через 46 років його прах був перепохований в Росії.
 23. Дивно, але на голлівудській Алеї слави знаходиться зірка, встановлена на честь Шаляпіна.

Це були найцікавіші факти про Шаляпіна. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею в соцмережах. Якщо ви взагалі любите цікаві факти з життя великих людей – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code