Цікаві факти про Шарля Перро

Цікаві факти про Шарля Перро

Цікаві факти про Шарля Перро – це чудова можливість дізнатися більше про творчість видатного дитячого письменника. Його казки користуються великою популярністю у всьому світі. За творами літератора знято безліч мультфільмів і художніх картин.

Пропонуємо вашій увазі найцікавіші факти про Шарля Перро.

11 цікавих фактів про Шарля Перро

 1. Шарль Перро (1628-1703) – французький письменник, поет і критик.
 2. У Шарля був брат-близнюк, який помер ще в 6-місячному віці.
 3. Один з братів письменника – Клод Перро, був талановитим архітектором. Він був одним з творців паризького Лувру (див. цікаві факти про Париж).
 4. Шарль Перро був четвертим за видавництвом закордонним письменником в Радянському Союзі після Андерсена, Лондона і братів Грімм.
 5. Поступивши в університет, Перро з часом вирішив кинути навчання. Замість цього він придбав адвокатську ліцензію і 5 років працював в юридичній сфері.
 6. Чи знаєте ви, що в 1660-х роках Шарль Перро багато в чому визначав політику двору Людовика 14 в області мистецтв?
 7. Перро є основоположником жанру дитячої літератури. «Казки матінки гуски» стали першою книгою в історії літератури, опублікованої для дитячої аудиторії.
 8. За казками Перро було написано чимало музичних творів, наприклад, балети «Попелюшка» Сергія Прокоф’єва і «Спляча красуня» Петра Чайковського (див. цікаві факти про Чайковського).
 9. Всі твори письменника суттєво відредаговані, оскільки в оригіналах було безліч жорстоких сцен.
 10. Цікаво, що в 1671 р. Перро увійшов до складу Французької академії.
 11. Його син, П’єр Перро, потрапив за ґрати за вбивство людини у вуличній бійці. Однак Шарль зміг, завдяки зв’язкам і грошам, звільнити хлопця з ув’язнення. Незабаром П’єра призвали на службу, де його вбили в одному з боїв.
 12. В кінці життя Шарль Перро часто шкодував, що почав писати казки. За його словами, вони зламали йому життя.

Це були найцікавіші факти про Шарля Перро. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею в соцмережах. Якщо ви взагалі любите цікаві факти з життя великих людей – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code