цікаві факти про тюльпани

Цікаві факти про тюльпани

Цікаві факти про тюльпани допоможуть вам дізнатися про унікальні особливості цих квітів. Вони популярні в багатьох країнах світу. Тюльпани не вимогливі у відході і можуть рости в гірських, степових і пустельних місцевостях.

Отже, перед вами найцікавіші факти про тюльпани.

16 цікавих фактів про тюльпани

 1. Станом на сьогодні відомо приблизно 100 видів тюльпанів, які в свою чергу діляться на 1800 сортів і форм.
 2. Чи знаєте ви, що протягом кількох століть тюльпани були символом правлячої династії Османської імперії?
 3. Під час голоду, багато європейців їли цибулини тюльпанів, в якості альтернативи цибулі. Крім цього цибулини також перемелювали і перемішували з борошном.
 4. Цікавий факт, що в ряді азіатських держав досі їдять цибулини цих квітів.
 5. Слово «тюльпан» запозичене з турецької мови, в якому воно перекладається як «тюрбан».
 6. Пік комерційного вирощування тюльпанів припав на 1952 р. В тому році квітникарі всієї планети виростили 5544 сорти даних рослин. Сьогодні, наприклад, ця цифра зменшилася майже втричі.
 7. На початку 17 століття цибулини тюльпанів коштували у Франції неймовірно дорого. Відомий випадок, коли один мельник проміняв власний млин – за одну цибулину тюльпана!
 8. Нідерланди є світовим лідером з експорту цибулин тюльпанів (90%). Цікавий факт, що в цій країні знаходиться Міжнародний орган по сертифікації сортів тюльпанів.
 9. Коли тюльпанам потрібен посилений полив, голландці штучним чином збільшують рівень грунтових вод.
 10. Цікаво, що в Ірані тюльпани є символом мучеників і воїнів, які віддали свої життя за свою батьківщину.
 11. Тюльпани відносяться до сімейства лілейних, як, втім, часник і спаржа.
 12. Виявляється, колір того чи іншого тюльпана має символічне значення. Червоні квіти уособлюють собою любов, жовтий – багатство, а білі даруються в тих випадках, коли людина хоче заслужити прощення.
 13. Тюльпан сорту «Королівська ніч» має темно-фіолетові пелюстки. Ця красива квітка надихнула Олександра Дюма-батька на написання твору «Чорний тюльпан».
 14. Цікавий факт, що першим твором, де були згадані тюльпани була поема Омара Хайяма, написана в 12 столітті.
 15. Щоб насіння тюльпанів в природних умовах середовища проросли в ґрунті, вони повинні вилежатися на землі хоча б одну зиму.
 16. Перезимувавші насіння тюльпанів проростають навесні, при температурі від 0 до +10 ⁰С. Нічні заморозки в перші тижні життя їм не шкодять, а тільки затримують їх ріст.

Це була найцікавіша інформація про тюльпани. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею в соціальних мережах. Якщо вам взагалі подобаються цікаві факти про природу – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code