Цікаві факти про Ярославлі

Цікаві факти про Ярославлі

Цікаві факти про Ярославлі змусять вас по-іншому подивитися на це унікальне місто з тисячолітньою історією. Історичний центр Ярославля є об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Крім цього місто вважається головним претендентом на отримання статусу «столиці» Золотого кільця Росії.

Далі ми розглянемо найцікавіші факти про Ярославлі.

23 цікаві факти про Ярославлі

 1. Ярославль – третій за чисельністю населення місто Центрального федерального округу РФ. У цьому показнику він поступається лише Москві і Воронежу.
 2. Ярославль є одним з найдавніших російських міст. Його основу було закладено ще в 11 столітті відомим київським князем Ярославом Мудрим.
 3. Жителі Ярославля відзначають день міста в останню суботу травня.
 4. Цікавий факт, що в 2010 р. Ярославль відсвяткував своє тисячоліття. До такої важливої події в місті було облагороджена чимало парків і відреставровано багато природних і архітектурних пам’яток.
 5. Знаменитий Петропавлівський парк знаходиться на території колись працювала великої Ярославської мануфактури. Цікаво, що під час СРСР у церкві Петра і Павла розташовувався будинок піонерів.
 6. А чи знаєте ви про те, що в цьому місті щороку проводиться перепис соловйов? Згідно з офіційними даними за 2010 р. в Ярославлі нарахували понад 1800 птахів.
 7. За останніми даними екологів, найбільш брудне повітря в Ярославлі зафіксований на проспекті Толбухіна і місцевої Червоної площі (не варто плутати зі столичної Червоною площею).
 8. Цікавий факт, що на Червоній площі і сьогодні можна побачити пам’ятник Володимиру Леніну. Він являє собою збільшену удвічі статую, встановлену перед Смольним палацом в Санкт-Петербурзі.
 9. За Толгским монастирем знаходиться унікальний парк, в якому ростуть високі сибірські кедри. Варто відзначити, що їх вік перевищує 5 століть.
 10. Гербом Ярославля є щит, на якому зображений ведмідь з сокирою на плечі. Щит увінчує знаменита шапка Мономаха, що представляє собою символ самодержавства на Русі.
 11. За кілька століть до освіти Ярославля на цій території проживали скандинавсько-слов’янські племена. При нещодавніх археологічних розкопок учені знайшли безліч цікавих артефактів. Так у великих кількостях були виявлені північноєвропейські арабські монети, що представляють собою величезну історичну цінність.
 12. Пам’ятки Ярославля можна побачити на 1000-рублевої купюрі.
 13. Ярославль був одним з перших міст, в якому почали ходити трамваї. Це трапилося в 1900 р., за правління Миколи 2.
 14. Відомий драматичний театр ім. Волкова став першим театром, що відкрився в Росії. Перші вистави почали ставитися ще в 1750 р.
 15. З 1981 року, кожні 2 року в Ярославлі проводиться найстаріший в РФ фестиваль «Джаз над Волгою». На ньому виступають самі знамениті і талановиті музиканти.
 16. Цікавий факт, що опинитися в списку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО Ярославлю допомогли його архітектурні пам’ятки, чисельність яких сягає 140 одиниць.
 17. На початку 21 століття Ярославлю вручили прапор Євросоюзу за внесок міста у розвиток зовнішньополітичних відносин.
 18. Чи Знали ви про те, що всесвітньо відомий письменник Даніель Дефо згадував про Ярославлі у 2 частині свого твору «Робінзон Крузо»?
 19. У місті знаходиться так званий будинок Болконського. Згідно з деякими джерелами, саме ця будівля стала прообразом того місця, де помирав герой роману «Війна і світ» Андрій Болконський. При цьому автор книги, Лев Толстой, ніколи не заїжджав в Ярославль.
 20. У місті було знято чимало культових кінострічок, серед яких «Афоня», «Кін-дза-дза», «Екіпаж», «Велика перерва» та інші.
 21. А ось ще один цікавий факт. Виявляється, саме в Ярославлі вперше стали виробляти дизельні мотори, вантажівки і тролейбуси.
 22. Ярославль є батьківщиною таких відомих особистостей, як Любов Орлова, Артемій Троїцький, Костянтин Бальмонт, Дмитро Плеханов і Валентина Терешкова.
 23. Не так давно в місті відкрився перший в Європі серійний завод виготовляє будівельні 3D-принтери.

Це були найцікавіші факти про Ярославлі. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею в соціальних мережах та підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code