Цікаві факти про Юрія Гагаріна

Цікаві факти про Юрія Гагаріна

Цікаві факти про Юрія Гагаріна – це прекрасна можливість дізнатися більше про найвідомішого у світі космонавта. Ім’я цієї людини золотими літерами вписано в історію світової космонавтики.

Пропонуємо вашій увазі найцікавіші факти про Гагаріна.

16 цікавих фактів про Юрія Гагаріна

 1. Юрій Гагарін (1934-1968) – льотчик-космонавт, Герой Радянського Союзу, член ВЛКСМ, Полковник ВПС СРСР і почесний громадянин безлічі радянських і зарубіжних міст.
 2. 12 квітня 1961 року Юрій Гагарін став першою в історії людиною, яка вчинила політ в космос і благополучно повернувся на землю.
 3. Цікавий факт, що перший космічний політ тривав 108 хвилин.
 4. Незадовго до польоту в космос група льотчиків-космонавтів провела голосування, намагаючись визначити кращого кандидата. У результаті переможцем став Гагарін.
 5. Незадовго до історичного старту, коли Юрій Олексійович вже перебував у кабіні, він слухав пісні Булата Окуджави.
 6. Чи знаєте ви, що в процесі приземлення на землю Гагарін ледь не загинув від задухи? Після катапультування в його скафандрі не спрацював клапан, який відповідає за доступ кисню. На щастя, цю проблему вдалося вчасно виправити.
 7. Ще до здійснення польоту, в СРСР вже було складено кілька звітів про те, як закінчиться цей проект. Серед варіантів була і трагічна смерть Юрія Гагаріна.
 8. Коли льотчик-космонавт вирушав у політ він був ще у званні старшого лейтенанта, а приземлившись став майором. Про це особисто поклопотав Микита Хрущов.
 9. Цікавий факт, що на обіді з британською королевою Гагарін розгубився при вигляді великої кількості столових приладів. Він прямо сказав Ользі, що не знає, чим є ті чи інші страви, оскільки з дитинства звик є тільки ложкою. Королева відповіла, що сама не пам’ятає призначення тих або інших приладів. У підсумку вони разом почали вживати їжу тримаючи в своїх руках тільки ложки.
 10. Коли Гагарін приїхав в село, де він виріс, місцеві жителі попросили його зняти головний убір. Люди хотіли перевірити, чи є правдою те, що після польоту в космос у людини випадає волосся. Як з’ясувалося, волосся залишаються на місці.
 11. Після трагічної загибелі Юрія Гагаріна, його дружині Валентині було всього 33 роки. Тим не менш, жінка вирішила до кінця днів залишатися вдовою.
 12. Одна з дочок космонавта, Галина, працює викладачем в академії ім. Р. В. Плеханова.
 13. Цікаво, що Юрій Гагарін дуже любив театр. Причому він з великим задоволенням відвідував не тільки вистави, але й репетиції. Під час вистав публіка завжди аплодувала 2 рази – спочатку акторам, а потім Гагаріну.
 14. В долинах Казахстану (див. цікаві факти про Казахстан) є Льодовик Гагаріна, розташований на північному схилі хребта Джунгарський Алатау.
 15. В Узбекистані є місто, названий на честь Гагаріна.
 16. Згідно з поширеною версією Юрій Гагарін був атеїстом, однак сьогодні цей факт деякі ставлять під сумнів. Відомі випадки, коли Гагарін відвідував храми, а деякі з них навіть пропонував відновити. Крім цього він відмовився підписати засуджує релігію звернення радянських космонавтів «Юним атеїстам-ленінцям Країни Рад».

Це були найцікавіші факти про Юрія Гагаріна. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею в соцмережах. Якщо ви взагалі любите цікаві факти про великих людей – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code