Вишня — прикмети слов’ян

Вишню в народі іменують молодильної ягодою. І цілителі з цим твердженням повністю згодні — вже дуже багаті її кисло-солодкі плоди вітамінами, що відповідають за здоров’я шкіри і волосся, профілактику вікових змін суглобів, повноцінний сон.

У народних обрядах таке ж велике значення має вишня — прикмети кажуть, що вона притягує в дім удачу, а перше побачення під цим деревом обов’язково закінчиться щасливим шлюбом.

Перш вишню вважали особливим «весільним талісманом». Незаміжні дівчата прикрашали її яскравими стрічками з прив’язаними до них пасмами власного волосся, щоб притягнути удачу в особистому житті. Навколо дерев водили хороводи травневими вечорами. В запашні сади в пору цвітіння частенько молодь відправлялася на гулянки — щоб скоріше знайти «другу половинку». Зате ламати гілки, обсипані ніжними бутонами, вважалося дуже поганою прикметою — так можна було навіки втратити заступництва долі.

До чого цвіте вишня в серпні — прикмети-застереження

По цвітіння вишні і передбачали погоду і майбутній урожай: чим більше бутонів з’являлося на гілках — тим ситніше обіцяла бути осінь. Стосувалося це не тільки зернових або овочів, але і дикоросів. Якщо ж раптом вишня зацвіла другий раз — прикмети застерігали: слід потурбуватися про здоров’я домочадців.

Пізній листопад

Цікаво, що пізній листопад був доброю ознакою. У вересні або в жовтні дерево залишалося зеленим — зима очікувалась не надто суворою. Якщо ж листя зберігалася до першого снігопаду, можна було не переживати за озимі — в цьому році вони точно не вимерзнуть.

Про ворожіння

У пору збирання врожаю було поширено нехитре ворожіння — на кшталт того, що проводять на ромашці. Господині збирали кістки, що залишилися після приготування варення чи інших страв, а позику перебирали їх. На кожну кісточку вимовляли одну з заздалегідь визначених «кодових фраз», на кшталт «любить — не любить». Остання вишенька давала відповідь на те питання, яке загадывался в самому початку. Неодружені дівчата найчастіше так катували долю про швидке заміжжя.

В цілому деревце вів себе досить передбачувано і рідко дивувало господарів сюрпризами. Саме тому всі несподіванки викликали підозри і вважалися дуже небезпечними ознаками.

Старі люди казали: якщо вишня зацвіла в серпні або восени — народна прикмета обіцяє смерть людині, який вважав дерево своїм.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code