Як розпізнати фейковий відгук

Як розпізнати фейкову оцінку або відгук

Сьогодні зовсім не обов’язково кудись виходити, якщо тобі щось потрібно — існує доставка чого завгодно і звідки завгодно. Але в цьому достатку є можливість натрапити на всяке лайно. І тому люди почали писати відгуки і рекомендації. Власники ресурсів швидко про це зрозуміли і стали наймати спеціальних людей або доручати вже штатним співробітниками писати коментарі, відгуки, ставити високі оцінки. І щоб зрозуміти, що з цього правда, а що ні, — тобі потрібно звертати увагу на деякі речі.

Дивись на час

Якщо відгук залишений в той же день, коли опублікований сам товар, і якщо він ще й не один, то це повинно викликати як мінімум підозри. Порахуй сам: поки чоловік подумав, замовив, товар дійшов (плюс сам процес використання) — повинно пройти достатню кількість часу. У більшості випадків огляди продуктів публікуються протягом декількох тижнів, місяців і навіть років.

Бувають ще розумники, які примудряються залишити кілька коментарів одночасно. Це не ролик в інтернеті, а праска — навколо нього ніколи не буде сильного ажіотажу, май це на увазі. Це робиться виключно для підняття рейтингу продукту.

Зверни увагу на профіль

Першим дзвіночком має бути те, що людина зареєструвалася незадовго до того, як написати цей коментар. Звичайно, може бути таке, що цей чайник, під яким він відписався, настільки добре закип’ятив воду, що йому терміново захотілося його похвалити, але такий розклад насправді малоймовірний.

Якщо ти хочеш переконатися в тому, що цей відгук був відправлений реальним людиною, то ознайомся з його профілем як слід. Які відгуки він ще залишав, є в них щось людяне, не коментує він одні і ті ж речі цілими днями — іншими словами, треба промоніторити. Зрештою, якщо він ставить всім товарам тільки п’ятірки, то велика ймовірність, що це бот.

Прочитай уважно відгук

Якщо там кілометрові дифірамби, то, швидше за все, реальна людина такого б не писав. Постав себе на його місце: ти купив собі телевізор — ну і захотілося написати позитивний відгук, припустимо. Ти зайдеш і напишеш по суті: «Доставили, працює, все ок» (ну і максимум парочка деталей). Але якщо ти заходиш і бачиш відгук а-ля рецензія на «Кинопоиск»: «Дув прохолодний морський вітер, ми з сім’єю вирішили відправитися в магазин, адже ми так довго працювали, щоб зібрати трохи грошей. І ось ми на порозі цього високотехнологічного закладу, де нас тут же привітали і почали з ввічливістю і якоїсь пунктуальністю пояснювати все, про що ми б не запитали…» — це має насторожити.

Безумовно, хороший персонал є скрізь, але так вже склалося, що коли ти йдеш купувати, то в більшості магазинів продавцям на тебе насрати. Так само працює і техпідтримка в інтернет-магазинах, яка може відповідати тижнями. Запитай у себе сам, наскільки часто ти пишеш відгуки до речей, які купуєш.

Подивись на інших джерелах

Не обмежуйся тільки одним сайтом: він може бути куплено. Якщо ти хочеш об’єктивну думку про що-небудь, використовуй якомога більше думок, щоб повністю володіти інформацією. Це корисно робити, навіть якщо ти повністю впевнений у відгуках. Але так могло збігтися, що на якомусь конкретному сайті людям елементарно щастило, і вони не стикалися з неприємностями. Загалом, ще походи, подивись, а якщо що — повернешся.

Стеж за особистістю

Якщо відгук не має індивідуальності або емоцій, це може бути один з найбільш поширених способів, щоб виявити те, що він фейковий. Рецензенти теж люди, тому чекай, що вони будуть розчаровані, схвильовані або навіть мстиві у своїх оцінках. Відгуки з гумором або реальними прикладами використання, безумовно, реальні і не можуть бути створені за допомогою комп’ютера. Іноді вони бувають по-справжньому смішні — почитай, не лінуйся. Ще продукція, яка має діапазон в своїх оцінках, а не просто суцільні п’ятірки, заслуговує більшої довіри, ніж та, де всі прилизано і варто максимальний бал.

Ну і що робити, коли в тебе обдурили, а ти повівся

Зараз велика конкуренція на ринку і тому така ж велика лояльність до клієнтів. Так що якщо ти купив щось на більш-менш перевіреному і пізнаваному сайті, то швидше за все, тобі повернуть гроші. Багато компанії дорожать своєю репутацією, тому охоче йдуть назустріч. Зрештою, справно працює старе правило торгівлі: один розгніваний покупець забере десять потенційних клієнтів. Тому на цей рахунок краще не переживати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code