Як себе вести, якщо ти опинився на потопаючому кораблі

Корабельна аварія — одна з найстрашніших катастроф. Але часто багато її недооцінюють, тому що бачать, як у фільмах герої з легкістю долають бурю і рятуються. В реальності ж, для того щоб вижити, доведеться докласти чимало зусиль. Потопаючий корабель — це пастка, яка забере величезну кількість життів, а ми розповімо, як не опинитися в списках загиблих.

Параноя може врятувати тобі життя

Неважливо, якого розміру корабель, на якому ти опинишся, — тобі обов’язково повинні показати і розповісти про всі способи покинути корабель: де знаходяться рятувальні жилети і як їх одягати, де розташовані шлюпки і як до них швидко дістатися з будь-якої точки корабля.

Але не всі капітани будуть слідувати протоколу, а це може коштувати тобі життя. Якщо інструктаж не провели — вимагай роз’яснень від капітана або сам дізнайся, де знаходяться всі засоби порятунку. На великих лайнерах часто проводять навіть навчальну евакуацію. Не нехтуй правилами безпеки: жарти жартами, але життя у тебе одна, і не варто її втрачати через неуважність.

Початок кінця

Кораблі можуть затонути через безліч причин, починаючи з пробоїни в трюмі і закінчуючи штормом. Зрозуміти, що корабель йде на дно, ти зможеш з дій екіпажу: капітан корабля обов’язково подасть сигнал для початку евакуації — часто це відбувається за допомогою оповіщення. На випадок, якщо команда говорить іншою мовою, знай, що один довгий гудок і сім коротких — знак того, що судно йде на дно.

При початку евакуації одягни на себе рятувальний жилет і рухайся до заздалегідь призначеної точки збору або рятувальних шлюпок. Якщо корабель знаходиться далеко від берега і ти знаєш, що проведеш у воді великий проміжок часу, не поспішай позбавлятися від одягу — вона тобі ще згодиться.

Паніка тебе погубить

У нестандартній ситуації люди можуть повести себе абсолютно по-різному. На потопаючому кораблі, швидше за все, почнеться паніка, а якщо команда не візьме під свій контроль — вона може вбити людей ще до того, як всі опиняться у воді. Головне, тримай себе в руках і дій згідно інструкції з евакуації.

При русі намагайся триматися за поручні або будь-який інший стійкий предмет, так як корабель може сильно нахилитися. Обирай найбільш безпечний шлях до відходу, а не найшвидший.

Зайве геройство ні до чого

Опинившись на палубі, рухайся до найближчої шлюпці. Першими місця отримають жінки, діти, старики і поранені. Останній корабель покидає команда. Її завдання — надати можливість врятуватися іншим пасажирам. По можливості допомогти оточуючим, але не перестарайся. В надзвичайній ситуації у екіпажу є докладна інструкція, як діяти, і ти можеш тільки перешкодити йому.

Перші, про кого тобі треба подбати, — це ти і твої близькі. У разі якщо шлюпок немає, знайди рятувальний круг чи будь-який інший предмет, який добре тримається на воді. Головне, не поспішай стрибати за борт: при падінні з великої висоти вода може бути як бетон. А якщо виходу немає, то стрибай не плазом, а солдатиком, затиснувши при стрибку ніс, — так, зазвичай, залишають корабель тільки після команди капітана. Після падіння постарайся якомога швидше відплисти від тонучого корабля метрів на сто, інакше він затягне тебе під воду.

Вижити будь-якою ціною

Опинившись у воді, забудь про слово «паніка». У подібної катастрофи корабель завжди посилає сигнал про допомогу, і тебе будуть шукати. Якщо ти не в шлюпці, то намагайся знайти будь-який предмет, який тримається на воді. Рухайся якомога менше, інакше ти швидко позбудешся сил і потонеш. Подавай сигнали іншим за допомогою піднятої руки або свистка. Плисти в цьому випадку краще лежачи на спині — це допоможе зберегти сили довше.

Якщо тобі пощастило і ти опинився в шлюпці, то шансів вижити у тебе значно більше. Перше, що потрібно зробити, — це захистити себе від сонця. Померти від сонячного удару простіше простого, тому постарайся прикрити голову, руки і ноги за допомогою одягу.

Щоб продовжити собі життя, тобі знадобиться економити свої ресурси. Так, якщо у тебе є їжа — розподіли її на невеликі порції щодня. Не витрачай зусилля на те, щоб кудись пливти, — краще довірся течією: воно, швидше за все, приведе тебе до берега. Головне — вирішити питання з водою. Пити солону воду не можна ні за яких обставин — краще збирати дощову або опріснити солону воду за допомогою конденсату.

Для цього тобі знадобляться дві ємності і вологостійкий матеріал. В одну посудину набери воду і постав його поруч з порожнім. Накрий їх цим матеріалом так, щоб при випаровуванні води краплі залишалися на його поверхні і стікали в порожню посудину. Так ти зможеш протриматися кілька днів або навіть тижнів.

Не опускай руки і пам’ятай, що чоловік здатний вибратися з будь-якої колотнечі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code