Як зберегти навесні саджанці

Як зберегти навесні саджанці до посадки в домашніх умовах

У лютому–квітні починається активна продаж саджанців. На ярмарках і в розплідниках рясніють коробки з майбутніми деревами, чагарниками, квітами. Очі розбігаються, і з’являється бажання купити відразу багато всього. Відмовлятися не варто, є кілька способів, як зберегти саджанці до посадки в домашніх умовах.

Як зберегти навесні саджанці до посадки

Огляд і підготовка

Куплені саджанці перед закладкою на зберігання потрібно відразу промаркувати (повісити бирку з назвою сорту), оглянути нирки і корінці.

Завезені примірники у лютому-березні, швидше за все ще мають сплячі бруньки.

огляд саджанців

Можуть зустрічатися і ті, які вже пішли в ріст, але ще маленькі, не більше 2 див. Вони теж підходять для «запечатування».

огляд саджанців

Якщо бруньки вже активно йдуть в зростання, то до посадки на постійне місце саджанець садять в горщик як кімнатна рослина.

Размочаленние і отломленные корінці, довгі, сухі або хворі пагони обрізати садовим секатором. Довгі коріння вкоротити. Місця зрізів обробити зеленкою або присипати товченим вугіллям.

Пошкоджені грибком пагони не можна залишати на зберігання, хвороба поширитися по всьому саджанцю і до моменту посадки садити вже буде нічого.

Якщо молоді деревця пересилали поштою, то коренева система могла висохнути. Перед закладанням на зберігання оберніть корінці у вологу бавовняну тканину і потримайте деякий час.

У щеплених примірників, особливо саджанців троянд, перевіряють місце щеплення. Найчастіше там немає захисної парафінової пробки і щоб уберегти чутливе місце, обмотують поліетиленом.

Як зберегти саджанці до посадки

Будинки куплені саджанці зберегти складно, адже крім прохолоди ще треба знайти місце. Пропонуємо кілька варіантів:

  1. Підготуйте чисту тонку поліетиленову плівку, зробіть в ній отвори для вентиляції. Оберніть саджанці, слідом загорніть в газету, щоб захистити від світла, і зафіксуйте гумками або стрічками. Укладіть у сухі пластикові контейнери і відправляйте на зберігання в темне прохолодне місце.
  2. Живці зазвичай невеликі і для них можна виділити місце для зберігання навіть у холодильнику на нижній полиці.
  3. Великі саджанці дерев і чагарників укладають в ящики з вологим піском, корінці при цьому не загортати.
  4. Щоб коренева система не висохла, помістіть в поліетиленовий пакет, в ньому зробіть кілька отворів, щоб корінці не почали гнити. Верх оберніть газетою і зафіксуйте стрічками чи гумкою. Укладіть у пластиковий контейнер і поставте в темне прохолодне місце, в домашніх умовах найкращим варіантом буде балкон.
    1. Ковпак з газети або укривного матеріалу, одягнений на саджанець буде захищати від сонячного світла, тим самим період спокою буде продовжено.
  5. Посадити як кімнатну рослину. Зверніть увагу, що в кожному горщику є дренажні отвори, які нам не потрібні. Щоб вода не вимивалися, дно горщика накривають тканиною і тільки потім насипають землю.

Живці або саджанці перед посадкою замочити в гумате калію. Як приготувати розчин вказано на упаковці. Після посадки горщик перенести в приміщення, де температура коливається в межах 5-7°Пн. Коли бруньки прокинутися і підуть в ріст, горщик перенести на світле прохолодне місце.

Виноградні паростки зберегти до посадки можна і іншими способами, більш детально можна ознайомитися в темі «Як зберегти живці винограду взимку».

Як зберегти саджанці до посадки

Умови зберігання

До посадки важливо стежити за температурою і рівнем вологості. Тут хорошим помічником буде гігрометр. Температура навколишнього середовища повинна бути в межах 0…+2°С. Саме при ній рослини впадають в стан спокою і спокійно переживуть час очікування.

Якщо квартира на першому поверсі, є погріб, то краще перенести саджанці до моменту посадки в льох на зберігання.

Під час стані спокою не розкривайте посадковий матеріал, і зайвий раз не чіпайте, цілком достатньо 1 раз на місяць дуже акуратно перевірити стан нирок.

Якщо саджанці куплені восени, а потрібно зберегти до весни, то на зимовий час їх розміщують в прикопа. Для захисту від польових гризунів зверху розкласти гілки ялівцю або їли.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code