Що таке біосфера і техносфера

Що таке біосфера і техносфера

Що таке біосфера і техносфера цікавить багатьох людей. Варто зауважити, що обидва представлених поняття є частиною екосфери. Тим не менш, щоб не заплутатися і розібратися у всьому максимально детально, слід дати визначення кожному з термінів.

Біосфера – оболонка Землі, заселена живими організмами і перетворена ними. Вона являє собою сукупність всіх живих організмів. Біосфера нараховує в собі понад 3 млн різновидів рослин, тварин, грибів і бактерій.

Важливо зазначити, що людина є її частиною. Цікаво, що біосфера на Землі може існувати без техносфери, тоді як друга без першої – ні.

Техносфера – сукупність всього того, що зроблено людством. Тобто, особлива оболонка планети, в якій здійснюється предметно-практична діяльність людини. До техносфери відносяться різні підприємства, будівлі, греблі, поля і багато інших речей. Іноді її називають «другою природою», створеній людьми для досягнення своїх цілей, ідей або теорій. Сьогодні техносфера являє собою неорганічну механічну систему, що включає в себе наукові концепції, спрямовані на перетворення світу.

Особливо в останні роки частка техносфери на планеті помітно збільшується, а біосфери – знижується. Ряд вчених припускають, що в майбутньому навколишнє середовище повністю замінить техносереда, де всі ресурси будуть перероблятися і багаторазово використовуватися в цілях економії.

Грубо кажучи, під біосферою мається на увазі все те, що з’явилося природним шляхом, а під техносферою – штучним, тобто внаслідок діяльності людини.

Сподіваємося, що тепер ви зрозуміли, що таке біосфера і техносфера. Якщо вам сподобалася ця стаття, чи ви взагалі любите різні цікаві факти – поділіться нею з друзями та підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code