10 правил сімейного життя, які здавалися непорушними, але більше не актуальні

Чому тепер вважається нормальним народжувати дітей в зрілому віці, їздити у відпустку на самоті і мати разом кілька партнерів?

Світ змінюється все швидше з кожним роком-переосмислюються навіть такі традиційні і вічні, здавалося б, речі, як пристрій сім’ї і погляди на шлюб. З часів наших мам пройшли якісь двадцять років-і сьогодні нам здаються цілком допустимими такі явища, які раніше були просто немислимими. Звідки в сучасних відносинах стало набагато більше свободи, чи добре це для самих відносин, і чому бути самотнім в наші дні поступово стає нормою?

10 змін у сімейному союзі, які сталися за останні 20 років.

1. Суспільство стало дивитися на жінку інакше

Соціальна роль жінки з часів наших мам сильно змінилася: тепер нікому в голову не прийде оцінювати успішність тільки за наявністю сім’ї і дітей. Самотні жінки з дитиною або без нього, які вибирають будувати кар’єру, подорожувати по світу або займатися наукою, вже не здаються ненормальними або дивними. Їх не шкодують і не вважають знедоленими і нещасними.

2. Делегувати частину побутових питань — нормально

Сучасні жінки з подивом виявили, що можна абсолютно спокійно покликати на прибирання будинку клінера, а з дітьми чудово справляється няня замість бабусі. Подібна поведінка дуже швидко стало нормою-і ніхто не думає, що мама ухиляється таким чином від виконання своїх прямих обов’язків.

3. Зачаття дитини стає усвідомленим

Спасибі просвіті і помітному поліпшенню ситуації з контрацептивами — все більше пар намагаються тримати під контролем зачаття дитини. Коли обидва виявляються готові до батьківства, молоді люди перестають курити і приймати алкоголь, проходять повне медичне обстеження. Такому вдумливому підходу залишається тільки радіти.

4. Тіло жінки поступово стає тільки її справою

Дівчата поступово звільняються від стереотипів, що заміж беруть тільки жіночних блондинок з млосним поглядом і яскравою помадою на губах. Зовнішність андрогіну стає нормою, так само як і округлі пропорції, бажання носити одяг унісекс або оверсайз.

5. Різниця у віці між партнерами нікого не бентежить

Ця тенденція помічена в усьому світі. Будь-який з партнерів, незалежно від статі, може бути сильно старше іншого — і це не підлягає обговоренню або осуду. Сучасні косметологічні методи дозволяють практично звести до нуля цю різницю, а навіть якщо вона помітна, висловлювати своє невдоволення вважається моветоном.

6. Поліаморія: кілька партнерів у однієї людини

Парний союз для більшості з нас залишається єдино можливою формою шлюбу або співжиття, але виникають і ситуації, коли за добровільною згодою партнерів будь-який з них може заводити відносини з будь-якою кількістю інших людей обох статей. Наприклад, одна жінка може зустрічатися з трьома чоловіками одночасно-або навпаки. Найчастіше такі союзи виникають на грунті спільних інтересів або роботи. Чи добре це-покаже час.

7. Роль бабусі сильно змінилася

Сучасна бабуся зовсім не схожа на добру стареньку в хусточці з наших дитячих спогадів. Часто це елегантна і енергійна дама з роботою, інтересами і захопленнями, активною життєвою позицією і прагненням до подорожей. Няньчитися з онуками бабусі хочуть все менше і рідше — ця модель вважається нормою на Заході, і ми поступово приходимо до неї ж.

8. Шлюбний договір стає нормою

Відносини фіксуються в момент укладення шлюбу не тільки в тому випадку, якщо обидва в парі володіють незліченними багатствами. Це вважається більш важливим для регулювання питань з спільними дітьми та нажитим майном, кредитами або іпотекою. Всі вчаться цінувати свій час-і розуміють, що в разі розлучення всі ці питання все одно доведеться вирішувати. І краще б, звичайно, цивілізованим і швидким шляхом.

9. Відносини батьків і дитини змінилися

Дитина все менше сприймається власністю батьків — молоді люди підвищують рівень психологічної освіти, виховання все частіше стає процесом, що передбачає повагу до дитини з самого народження. Деякі, правда, плутають свободу з вседозволеністю-але перекоси неминучі, як показує практика.

10. Відпустка без дітей і чоловіка стає нормою

Якщо наші батьки не могли собі уявити ситуації, при якій вони вирушили б у відпустку окремо, то ми тепер цілком допускаємо це, і навіть іноді наполягаємо на такому варіанті. Дітей це привчає до самостійності, відносини з партнером отримують нове дихання, а сама людина відпочиває повноцінно і якісно, коли у нього немає необхідності постійно все контролювати і про всі піклуватися. Зрозуміло, і загальний відпочинок повинен бути — просто він перестав бути єдино можливим видом відпустки.

Як вам здається, ці зміни на краще – або світ летить в тартарари і так будувати сім’ю не можна?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code