10 стереотипів про шлюб і відносини, в які пора закінчувати вірити

Які правила побудови відносин перестали працювати? Чому не потрібно йти на поводу у гендерних уявлень, які нам транслюють мами і бабусі?

Знаменитий “Домострой”, на який так люблять посилатися деякі люди, був написаний шість століть тому: поради, як вести господарство і будувати відносини, м’яко сказати, застаріли. Що змінилося в житті сучасних людей, які стереотипи перестали бути актуальними?

Зрозуміло, в кожній родині можуть бути свої власні правила — про них зазвичай домовляються на самому початку, ще до укладення шлюбу в будь-якому вигляді. Але є загальні тенденції, які відображають настрій більшості — розповідаємо про них.

10 стереотипів про шлюб, які давно пора відправити на звалище історії.

1. Сім’я створюється для народження дітей

Вже з’ясували, що можна не хотіти дітей взагалі — і це нормально. Можна жити разом з кращою подругою або другом, в гостьовому шлюбі або в одностатевих відносинах — діти з’являються там і тоді, де їх чекають і хочуть. А якщо цього немає, чесніше буде жити своїм життям і не мучити себе та інших.

2. Пропозицію руки і серця повинен робити чоловік

Почнемо з того, що ніхто взагалі не «повинен»: пропозицію зареєструвати свої відносини озвучує той, кому ця думка здається важливою і необхідною. Традиційний сценарій більше не працює: жінка може роками хотіти заміж і не сміти пропонувати це сама. Зараз це мало кому цікаво — краще вже озвучити свої потреби.

3. Свекруха і невістка погано переносять один одного

Зрозуміло, звідки росло коріння раніше: в умовах огидного квартирного питання Молода дружина приходила жити в сім’ю батьків чоловіка, а дві господині на одній кухні дійсно уживаються погано. Зараз є можливість знімати житло або купувати його в іпотеку, тому дружині і матері одного чоловіка простіше шукати точки симпатії.

4. Весілля — обов’язково з білим весільним платтям

Традиція вибирати білий для наречених з’явилася в середині XIX століття: королева Вікторія одягла його на власне весілля. Сучасні дівчата не хочуть обмежуватися: на одруження вони вибирають не тільки білий, але і відтінки слонової кістки або соковитого апельсина, червоний або смарагдовий — а то і зовсім приходять в ЗАГС в джинсах і майці.

5. Дружина повинна завжди добре виглядати

Дружина повинна тільки одне: чинити і виглядати так, як їй насправді хочеться. Ніхто не говорить, що потрібно запустити себе і носити розтягнуту старий одяг вдома, але і носити вдома макіяж і зачіску — теж явний перебір. Якщо жінці у всьому цьому некомфортно.

6. Чоловік — мій найкращий друг

Здорово, коли подружжя об’єднує не тільки пристрасть і ніжність, але і міцна дружба. Але не кожен готовий до подібного психологічного та емоційного навантаженні, та й відпочивати один від одного все ж потрібно. Краще, якщо у кожного з подружжя є власні друзі, з якими можна поділитися потаємним.

7. Чоловік не може доглядати за дітьми

Жінка від природи ближче до новонародженого — але при невеликому тренуванні чоловік цілком здатний взяти на себе обов’язки по догляду за малюком. У багатьох країнах батьки мають таке ж право на декретну відпустку, як і матері — і чоловіки прекрасно справляються з турботами.

8. Свекруху і тещу потрібно називати “мамою”

Цей звичай повністю вичерпаний: все частіше молоде подружжя називають мам своєї половини по імені або імені-по батькові. Якщо з плином часу виникає бажання звернутися з ніжним і теплим словом «мама», то воно йде від душі, а зовсім не з примусу.

9. Чоловіча та жіноча робота по дому

Посуд нині миють Посудомийні машини, а підлогу — робот-пилосос. Їжу можуть готувати обоє або заробляти достатньо, щоб дозволяти собі харчуватися в ресторанах або запрошувати додому шеф-кухаря. Білизна гладить той, кому зручніше, а полки прибиває запрошений фахівець (не кажучи вже про лагодження сантехніки). Немає ніякої роботи по дому, яка була б прив’язана до гендеру.

10. Ось одружимося — тоді я його або її перевиховаю

Всі ми дуже різні, у кожного є свої власні недоліки, але вступати в шлюб з метою переробити іншого — точно не найкращий варіант. Якщо на початку відносин зрозуміло, що у другої половини є відверто дратівливі риси — варто задуматися, чи потрібно вступати в шлюб або продовжити пошуки.

Які ще стереотипи повинні бути забуті?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code