12 вересня 2021 яке сьогодні свято

12 вересня 2021 року: яке сьогодні свято, прикмети, традиції, День ангела

Сьогодні, 12 вересня, в Україні відзначають День танкіста. Іменинники-Олександр, Олексій, Ангеліна, Василь, Євгенія, Єлизавета, Леонід, Максим, Микола, Павло і Петро.

Міжнародні події

Перший місяць осені багатий на екологічні свята. У другу неділю вересня відзначається Всесвітній день журавля. Перші журавлі з’явилися ще за часів динозаврів, приблизно 40-60 мільйонів років тому. Їх історичною батьківщиною вважається Північна Америка, звідки вони мігрували в Азію, а звідти – в Європу, Африку та Австралію.

Національні свята

У другу неділю вересня в Україні відзначають своє професійне свято танкісти. Механізовані і танкові війська України складають основу Сухопутних військ ЗСУ. До їх складу сьогодні входять окремий танковий полк і кілька танкових і механізованих бригад.

Також сьогодні своє професійне свято – День працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості – відзначають нафтовики і газовики, а також всі працюючі нафтопереробної промисловості.

Яке сьогодні церковне свято

Православні в цей день віддають данину пам’яті благовірному князю Олександру Невському. 10 вересня 1721 року після тривалої і виснажливої Північної війни Росії зі Швецією був укладений ніштадський мир. На честь цієї події було прийнято рішення про перенесення мощей князя з Володимира в нову столицю Санкт-Петербург. Це сталося 10 вересня 1724 року, і рака з його мощами була встановлена в Троїцькому соборі Олександро-Невської лаври, де перебувають досі.

Що не можна робити в цей день

Не рекомендується в цю неділю проводити маніпуляції зі своїм волоссям, навіть просто мити його. Вважається, що в іншому випадку можна облисіти.

Щоб не було нестачі в грошах, 12 вересня до обіду не варто брати в руки дрібні купюри і монети, а також перераховувати свої накопичення.

Прикмети на 12 Вересня

12 вересня спостерігають за їжаками. Якщо вони риють нору на узліссі – зима буде теплою, а якщо в глибині лісу – дуже морозною.

Не треба 12 вересня брати в будинок кошенят, вважається, що взяті в цей день коти або кішки завжди приносять нещастя.

Іменинники

Олександр, Олексій, Ангеліна, Василь, Євгенія, Єлизавета, Леонід, Максим, Микола, Павло і Петро.

Цікаві події в цей день

490 до нашої ери – грецький воїн Фідіппід Пробіг від Марафону до Афін з звісткою про перемогу. На згадку про цю подію введено біг на марафонську дистанцію.

1695 – євреї Нью-Йорка звернулися до губернатора штату з проханням про введення свободи віросповідання.

1858 – у канадській провінції Нова Шотландія знайдено золото.

1958-американською компанією “Texas Instruments” створена перша в світі інтегральна мікросхема.

2008 – у Харкові пройшов перший і єдиний в Україні концерт гурту Queen.

Хто сьогодні народився

1750 – Генрі Хадсон, англійський мореплавець, який відкрив багато нових земель на території сучасних Канади і США.

1838 – Артур Ауверс, німецький астроном, який склав перший у світі каталог зірок.

1921 – Станіслав Лем, польський письменник-фантаст і сатирик.

1940 – Уейн Макларен, американський кіноактор, який прославився найсильніше в рекламі сигарет «Мальборо», де він зображений в образі ковбоя.

1961 – Мілен Фармер, французька співачка, автор багатьох популярних пісень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *