7 причин, чому прагнути бути хорошим для всіх — погана ідея

Напевно, коли ти був маленьким, то не раз чув вислів: стався до інших так, як хочеш, щоб ставилися до тебе.

З самого раннього віку нас привчають ставитися до інших людей як можна краще — ввічливіше, дружелюбніше, поблажливіше. Це неодмінно йде нам на користь, і з цим важко посперечатися. Але не варто забувати, що в будь-якій ситуації головне — не перестаратися. Багато хто з нас, будучи вже у свідомому віці, приймає важке рішення: намагатися бути хорошими для всіх. Чому цього «правила» не варто дотримуватися — розглядаємо сім основних причин.

1. Ти не можеш захистити себе

І мова йде навіть не про відповідний удар в бійці, та й взагалі не про фізичні прояви захисту. Захищати себе від шкоди і піклуватися про те, щоб твоє почуття власної гідності залишалося недоторканим, можна різними способами. Коли хтось намагається образити тебе або зачепити, цілком нормально відкинути намагання бути хорошим і показати, що така поведінка неприпустима.

Припустимо, якщо ти людина, для якого важливо розуміти, що його відносини з оточуючими відверті і глибокі, залишайся вірним собі до останнього. Якщо ти помітиш, що хтось веде себе по відношенню до тебе легковажно або сприймає твою допомогу як щось само собою зрозуміле, ти маєш повне право перестати робити людині добро, висловити йому все, що про нього думаєш, чи відмовити в якому-небудь важливому проханню. Люди повинні навчитися цінувати тебе і твою участь у їх житті.

2. Ти не можеш відстояти свої цінності

Якщо ти відстоюєш те, у що віриш, або власні ідеали, то не дивно, якщо ти будеш дотримуватися правила: «Роби те, що потрібно робити». Якщо ти стверджуєш, що є прихильником прав тварин, то твій обов’язок — бути щирим по відношенню до цієї проблеми, навіть якщо це означає бути грубим або різким по відношенню до тих, хто завдає шкоди тваринам. Це простий приклад, але суть-то ти зрозумів.

Часто, коли ми щирі, оточуючі починають поважати нас ще більше. Так що, навіть якщо тобі доведеться розірвати стосунки з деякими людьми в процесі, кінцевий результат може коштувати цього. Твої дії доцільні, якщо ти не шкодиш оточуючим і дієш, грунтуючись на своїх принципах і цінностях.

3. Ти підмінюєш емоції

Можна сказати, що вкрай важливо не бути милим, коли в твою сторону спрямовані будь-які нападки. Будь то фізична чи емоційна шкода — не варто піддаватися нападникові. Скажімо, хтось кричить на тебе на парковці, говорить, що ти зайняв його паркувальне місце — це приклад форми насильства. Ти повинен розуміти, що бажання бути милим і доброзичливим у подібній ситуації напевно не призведе ні до чого хорошого.

Такими темпами незабаром підміна емоцій стане твоєю звичкою, і замість того, щоб захистити себе від оточуючих, ти будеш намагатися ігнорувати свої почуття і бажання.

4. Ти втрачаєш можливість заявити про свої потреби

Життя — це постійна боротьба між нашими потребами і потребами інших людей. Часто мова йде про пошук балансу між віддачею і тим, що ти береш від навколишніх або самого життя. Але що, якщо ти втрачаєш можливість домогтися бажаного на постійній основі? Наприклад, тобі може бути важко сказати своїй дівчині, що вона потрібна тобі, і ти не хотів би розлучатися з нею з-за того, що вона збирається переїжджати в інше місто. Це не егоїзм, адже, озвучивши це, ти зовсім не позбавиш її можливості виїхати, а просто піднімеш тему, яку ви можете обговорити і з якої можете винести рішення, що задовольняє ваші загальні потреби.

5. Ти уникаєш конфліктів

Ти можеш справедливо зауважити, що неконфліктність — це скоріше хороша риса. І це правда. А знаєш, що ти упускаєш уваги в такому випадку? Конструктивний конфлікт — це кращий спосіб з’ясувати відносини, зрозуміти позицію один одного і відстояти свої інтереси, якщо це необхідно. Іноді без конфлікту не обійтися. Ти можеш посперечатися зі своїм колегою про проект, який він взяв собі і який повинен був бути призначений тобі, або ти можеш сперечатися з батьками, відстоявши своє рішення самостійно обрати собі професію.

6. Ти стаєш лицемірним

Твоє бажання спілкуватися з оточуючими людьми максимально доброзичливо з часом цілком може перетворити тебе в цього лицеміра. Тим більше твої справжні емоції все одно будуть брати над тобою верх і вириватися назовні, можливо, в самий невідповідний момент. Людина, в очі якого ти говориш тільки хороше, може насправді виводити тебе з себе, і коли-небудь це стане помітно оточуючим.

7. Ти забуваєш про те, хто ти такий

Або ризикуєш ніколи не знати цього. Так-так, один раз зрозумівши, що твої саркастичні зауваження ображають людей, ти можеш відмовитися від такого стилю спілкування. Одного разу побачивши, що твоя відмова допомогти негативно вплинув на добробут чи емоційний стан людини, ти можеш виховати в собі безвідмовність. Твоє бажання бути хорошим для всіх не привнесе рівним рахунком нічого хорошого в твоє власне життя. Так що будь акуратний.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *