9 незвичайних фактів про відносини, які вчені з’ясували в ході експериментів

Хто закохується швидше — чоловіки чи жінки? Що більш привабливо — обличчя або тіло? І хто більш схильний до зрад?

Навіть цинічні скептики потребують любові: можливо, вони ніколи не стануть романтичними і ніжними, але саме почуття їм необхідно. Нам всім потрібно любити і відчувати себе коханими — в цьому, на думку багатьох релігій, і полягає сам сенс життя. Що нам відомо про любов?

Ніхто ніколи не зумів позначити точних рамок для цього прекрасного і складного почуття: воно занадто багатошарове, таємниче і невловимо, щоб класифікувати прояви любові. Проте, вчені змогли виокремити головне про відносини: їх висновки засновані на багаторічних спостереженнях за учасниками різних дослідів.

1. Любов на тлі екстриму або стресу

В екстремальних ситуаціях люди частіше закохуються один в одного — будь-які труднощі підсилюють привабливість людей обох статей, а спільні пригоди або перешкоди сприяють емоційному зближенню.

2. Право на “ліво”

Найчастіше зраджувати починає той з подружжя, який фінансово залежить від своєї половини. Особливо це актуально, якщо більше заробляє в парі жінка — в цьому випадку зраджував кожен другий чоловік. При цьому коханка може бути з будь-яким доходом, це не грає ніякої ролі.

3. Любов з першого погляду: чи буде взаємність?

Найчастіше миттєва любов не викликає відповідного почуття: відносини зав’яжуться тільки в тому випадку, якщо у більш закоханого достатньо терпіння, щоб дочекатися щирого почуття з боку свого «повільного» партнера. Через якийсь час зв’язок може стати міцним і глибоким, але до цього моменту доходять не всі.

4. Хто більш прискіпливий у виборі партнера — чоловіки або жінки?

Здається, що жінки більш схильні критично оцінювати партнерів, але насправді більш активний в парі завжди знижує планку вимог, а той, кого вибирають, проявляє більше нетерпимості і підвищених очікувань. Стать при цьому абсолютно не важлива.

5. Депресія після розлучення: хто страждає сильніше?

Після розлучення чоловіки втричі частіше жінок впадають в депресію, але потім вони знаходять собі нову партнерку і ніяких змін на психічному рівні не відбувається. Жінки вдвічі довше відчувають себе нещасними і відданими, їх психологічні проблеми частіше вирішуються тільки з психологом.

6. Хто закохується швидше?

Чоловіки часто здаються прагматиками і циніками, а жінки — романтичними і сентиментальними особами. Насправді чоловіки швидше закохуються і зізнаються в своїх почуттях, а також більш схильні до рішучих кроків. Саме так, здається, виник стереотип про те, що саме чоловік повинен робити пропозицію.

7. Що означає любов для чоловіків і жінок?

Саме почуття проживається чоловіками і жінками по-різному: першим важливо відчувати емоційну близькість і займатися якимось спільною справою (до речі, саме чоловіки швидше починають хотіти спільну дитину). А жінкам важливо дивитися на свого партнера і говорити про свої почуття.

8. На що любов схожа на смак?

Закоханість біохімічно ідентична залежності від шоколаду — за допомогою солодкого можна посилити почуття. Невипадково на етапі розвитку відносин прийнято пригощати один одного цукерками і тістечками. Закохана людина будь-які продукти сприймає більш солодкими — виходить, що любов в буквальному сенсі робить життя солодше.

9. Що більш привабливо — обличчя або тіло?

Для тих, хто шукає довгі і серйозні відносини, важливіше обличчя, тембр голосу і характер партнера. А для тих, хто розраховує на коротку швидку інтрижку, важливіше тіло і темперамент людини. За такими параметрами вибирають і чоловіки, і жінки.

Ви часто закохуєтеся?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code