9 ознак того, що ваше дитинство пройшло в токсичній сім’ї

Як зрозуміти, які з ваших страхів і комплексів Ви отримали у спадок від батьків – і що робити, щоб почати жити щасливо і повноцінно?

Людина, яка виросла з токсичними батьками або іншими родичами, не так важко пізнати: більшість з нас взяли схильність до істерик, низьку самооцінку або прагнення ховати свої емоції з дитинства. Колись дорослі з різних причин ставилися до дитини недостатньо чуйно або уважно — і потім, у дорослому віці, це проявляється безпорадністю, схильністю до самокатування і труднощами в побудові здорових відносин.

9 ознак того, що ваше дитинство було не найпростішим: як можна позбутися від вантажу токсичної поведінки?

1. Ви постійно здаєтеся собі безпорадною дитиною

Ваші батьки досі не визнали, що Ви вже виросли, а процесу сепарації так і не сталося? Зазвичай в подібних випадках, навіть якщо спілкування з батьками давно звелося до нуля, людина продовжує постійно питати у них дозволу на будь-яку дію в своїй голові. Зрозуміло, це призводить до залежності від чужої думки і нездатності приймати самостійні рішення. Постарайтеся зрозуміти, що є вродженою боязкістю, а що — нав’язаної батьками безпорадністю?

2. Ви не вмієте довіряти іншим людям

Тим, хто виріс з відчуттям, що маніпуляція — це норма, досить складно почати довіряти людям. Будь-які нові відносини стають серйозним випробуванням, а будувати їх людині дійсно дуже непросто. Спробуйте уявити собі, як повинні виглядати по-справжньому здорові партнерські відносини — ймовірно, це буде болісно, але одного разу доведеться опрацювати це питання з психологом.

3. Ви не розумієте, хто ви

Ви звикли ідентифікувати себе через призму сім’ї та її уявлень про вас? Неврози і депресії, низька самооцінка і небажання близького контакту — ось ті наслідки, які чекають того, що вважає, що питання самоідентифікації не так вже й важливі.

4. Ви постійно критикуєте себе самого

Це теж наслідки низької оцінки батьків і постійної критики з їхнього боку. Постарайтеся звертати увагу на свої вчинки, відшукайте найменший привід похвалити себе — наприклад, протягом тижня. Якщо у вас ніяк не виходить це зробити — мабуть, ви просто не вмієте, оскільки звично вважаєте себе гірше інших. Проблему потрібно буде вирішувати з психологічною підтримкою.

5. Будь-яка невдача здається вам кінцем світу

Виросли з токсичними батьками звикли сприймати будь-який свій промах дуже болісно. Їм з дитинства вселяли, що вони дурні, незграбні і марні, зате очікування до них пред’являлися надзвичайно високі. Спробуйте зрозуміти, чому вас так сильно вибивають з колії ваші найменші помилки або невдачі? Може бути, справа зовсім не вас, а в тому, як вас виховали?

6. Ви ніколи не думаєте про себе

Альтруїзм прекрасний, але людині, яка намагається взагалі не відстежувати своїх емоцій і бажань, живеться, немов у пеклі. Ці вчорашні діти звикли ховати свої почуття, тому що нікому не було до них діла. Сьогоднішнім дорослим доведеться заново вчитися проживати всю гаму емоційних відчуттів.

7. Ви постійно боїтеся маніпуляції

Людина, яка побоюється психологічного тиску або маніпуляції, в результаті взагалі постарається ні з ким не зближуватися — і буде відчувати постійну самотність. Згадайте, чи намагалися ви хоча б раз стати по-справжньому близькі іншій людині, навіть чітко розуміючи, що розрив може бути дуже болючим?

8. Вас постійно гнітить почуття занепокоєння

Тривожні розлади – не рідкість для тих, хто виріс в токсичних сім’ях. Такі люди не можуть повністю розслабитися, відчути себе в безпеці і часто відчувають складнощі з концентрацією. Вам варто зрозуміти, що конкретно в кожному випадку вас турбує — і постаратися скоріше покінчити з відчуттям тривоги з дитинства.

9. Ви страждаєте аутоімунними захворюваннями

Ми так влаштовані, що психіка і фізика нерозривно пов’язані. Там, де емоції постійно гасяться насильно, в хід йдуть тілесні прояви страхів, сумнівів, болю і відчаю. У вас є алергічні реакції, які ви не можете нічим вилікувати? Проблеми з диханням, дерматити, надлишок або недолік ваги — найчастіші зовнішні прояви проблем, пов’язаних з батьківською сім’єю.

Ви згодні з трьома і більше пунктами? Впізнали в них себе? Мабуть, прийшов час ставати щасливим і вільним.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code