9 питань з гри “Що Де Коли”, на які відповідь дадуть, тільки самі‑самі розумні

Чи зможете ви дати відповіді на реальні питання з ЩДК, які будуть складніше ЗНО?

«Ну нічого собі багато вони знають!» — чи траплялося вам думати подібним чином, коли ви дивилися «Що?Де?Коли?» по телевізору? Тепер ваша черга намагатися відповісти на хитромудрі питання з цієї інтелектуальної телевікторини.

Щоб все було по-справжньому, у вас не буде варіантів відповіді. Подивитися правильну відповідь ви можете під картинкою в кожному питанні.

Не забудьте написати в коментарях, на скільки питань вам вдалося відповісти.

1. Навіть тоді, коли населення страждало від холоду у своїх власних квартирах, за розпорядженням Геббельса у них топили безперебійно. Назвіть їх двокореневим словом.

Правильна відповідь: Кінотеатри

Вони використовувалися для пропаганди

2. Герой роману Ієна Колдуелла і Дастіна Томасона зазначає, що свою дисертацію він зібрав по частинах з робіт інших студентів. Назвіть ім’я та прізвище автора твору 1818 року, за яким він готував дисертацію.

Правильна відповідь: Мері Шеллі

Франкенштейн теж був зібраний з інших людей.

3. Американський військовослужбовець Кріс Кайл так описує справжню її: «День раптово перетворився на ніч». Назвіть її трьома словами.

Правильна відповідь: Буря в пустелі

Буря в пустелі – так ще називається операція в ході війни в Перській затоці.

4. На одній фотографії відомий чоловік поклав собі на голову великого лобстера, немов бажаючи з тим позмагатися. Назвіть цю людину.

Правильна відповідь: Сальвадор Далі

Вся справа у вусах.

5. Де, на думку стародавніх римлян, знаходиться те, що, на думку одного грека, дорожче друга?

Правильна відповідь: У вині

«Істина у вині», «Платон мені друг, але істина дорожче».

6. Софіст і грамматист Протагор назвав їх «скеуе», що означає «начиння». Арістотель називав їх «метаксю» — «проміжна», потім придумали іменування «удетерон» — «ні те, ні інше». Як називаємо їх ми?

Правильна відповідь: Слова середнього роду

7. Під час Другої Світової американські солдати в певних ситуаціях питали один одного: «Хто такий Малюк Абнер?», «Хто такий Дитинка Рут?» або «Назви п’ять сортів шоколадних батончиків». Виявилося, що такі імпровізовані питання допомагали набагато краще, ніж вимога… що зробити?

Правильна відповідь: Назвати пароль

Завдяки розвідці німецькі диверсанти могли знати пароль і відгук, але мало що розуміли в американських цінностях. Крихітка Абнер – це персонаж коміксів. Дитинко Рут – прізвисько знаменитого бейсболіста Джорджа Рута-молодшого.

8. За словами Брюса Лі, вона виглядає слабкою і м’якою, але вміє миттєво пристосовуватися. Тому сильні бійці повинні бути подібні їй. Назвіть одним словом.

Правильна відповідь: Вода

Скільки її не бий, це не приносить їй ніякої шкоди. Але коли вода б’є, порятунку немає.

9. Героїня історії з не дуже серйозної книги не впевнена, скількома ударами вона вбила чоловіка − сім’ю, шістьма або п’ятьма, та просить вважати, що п’ятьма. Дайте відповідь трьома словами, чим саме вбила?

Правильна відповідь: Ключкою для гольфу

При грі в гольф на рахунок результат тим краще, чим менше зроблено ударів.

Скільки вийшло правильних відповідей? Напишіть в коментарях!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *