Чому одних людей комарі кусають більше, ніж інших?

Поки деякі люди спокійно насолоджуються відпочинком на природі, інших буквально з’їдає живцем хмара кровососів. Чому в одному і тому ж місці комарі по-різному реагують на двох людей: одному не дають спокою, а іншим навіть не цікавляться?

Деякі можуть подумати, що підвищена привабливість для комарів – плід уяви кусаєму людину, яка дуже не любить комах. Але дослідження даного феномена показали, що інтерес кровосисних комах до окремих людей – зовсім не вигадка, і може бути обумовлений декількома факторами.

Колір одягу

Як виявилося, москіти уважно стежать за модою і вважають за краще летіти на одяг певного кольору. Звичайно, про моду ми пожартували, але кровосисних дійсно більше приваблюють люди, одягнені в темний одяг.

Рух

Якщо ви активно рухаєтеся і махаєте руками, то не відганяєте комах, а, навпаки, активно їх залучаєте.

Тепло тіла

Коли самка москіта виявляється близько від людини, навігацією для неї починає служити тепло людського тіла. Чутливі органи комах вловлять навіть мінімальну різницю в температурі тіла, направивши комара до більш теплої людини. Виходить, ви будете привертати більше уваги після фізичних вправ. Так само в зону ризику потрапляють хворі люди вагітні жінки, у яких температура тіла зазвичай вище норми.

Вуглекислий газ

Комарі за допомогою спеціального органу, що знаходиться поруч з хоботком, можуть виявляти джерело вуглекислого газу на відстані 50 метрів. Всі люди видихають вуглекислий газ під час природного процесу дихання, але хтось видихає більше, а хтось менше. Наприклад, видих вагітної жінки містить на 21% більше вуглекислого газу, ніж у інших людей. А ось діти будуть не так сильно привертати увагу комарів, так як вони видихають менше вуглекислого газу, ніж дорослі.

Властивості шкіри

Майже 85% вашої привабливості для комарів та інших нав’язливих комах залежить від властивостей шкіри. Ви можете ходить в білому, мало дихати і не брати в рот ні краплі алкоголю, але якщо виділення із залоз на вашій шкірі містять велику кількість молочної та сечової кислоти – будьте готові до постійних атак комах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code