Чим зайнятися вдома на карантині, якщо нудно

Сучасна людина рідко проводить весь вільний час вдома, з родиною. У дорослих є безліч невідкладних справ, робота, розваги, походи в гості. Для дітей перманентне перебування в чотирьох стінах теж представляє складності. Пропонуємо безліч ідей, чим зайнятися на карантині, якщо нудно, однієї або з численним сімейством.

Як з користю провести час на карантині вдома з родиною

У списку креативних ідей на першому місці неодмінно фігурує список розваг за допомогою комп’ютера – ігри, перегляди серіалів, казок, мультфільмів, інші привабливі розваги, які привертають до монітора комп’ютера. Сучасні реалії складно уявити собі без інтернету – соцмереж, магазинів, профільних сайтів.

Однак пандемія може внести свої корективи, на якийсь час (особливо в маленьких населених пунктах) залишити без електрики і доступу до Мережі.

Навіть якщо інтернет доступний, постійне перебування на дивані або в кріслі не сприяє підвищенню імунітету, постачання тіла киснем, попередження застійних явищ. Коронавірус, як відомо, вражає людей з ослабленою імунною системою, відсутністю фізичної активності, схильних до депресивних і панічним настроям.

Все це можна легко придбати, просто сидячи вдома на карантині, якщо крім комп’ютера і ноутбука не знайти, чим зайнятися, заповнити просторово-часовий вакуум, що утворився із-за непередбачених обставин. Пропонуємо приблизний список занять, яким можна віддати перевагу у період перебування вдома на карантині, рекомендований психологами, медиками та економістами.

Кулінарія

Способи не тільки згаяти час, якщо нудно, але й урізноманітнити дозвілля домашніх:

 1. Грандіозні проекти та улюблені страви, які рідко готуються з-за складного процесу, можна реалізувати з допомогою вільних рук, скучили по роботі.
 2. Процес обмірковування меню на день теж забере деякий час у членів родини. До того ж можна приймати їжу не на кухні, а за обіднім столом – це привід для дітей вчитися правильній сервіровці, поводження з численними столовими приладами, покладеними по етикету.
 3. До інших процесів, освоєних на карантині, додасться читання кулінарних книг, перегортання давно забутих блокнотів з рецептами в пошуках забутих або нових ласощів. Економісти впевнені, що ця рада, чим зайнятися, допоможе заощадити кошти, що витрачаються на купівлю напівфабрикатів, готових ковбас і соусів, замовних обідів.
 4. Психологи впевнені, що спільний труд з наочним результатом допоможе оптимізувати спілкування з дітьми. До того ж завжди можна зателефонувати далекій родичці, подруги або знайомої на підставі уточнення рецептури її коронної страви, а побалакати вже і не про кухонні премудрості.
 5. Засидівся чоловіка можна відправити в супермаркет за покупками, не забувши про засоби захисту. Він змінить обстановку, навчиться орієнтуватися в цінах, витратить деяку кількість марної енергії. А це те, що рекомендують медики, не забуваючи також про різноманітне меню і корисні продукти в раціоні.

В пошуках, чим зайнятися вдома, не забудьте зробити список посуду, яка потрібна для парадної сервіровки, переглянувши вміст нижніх ящиків серванта або стінки, відведених для особливо урочистих прийомів. На карантині можна зробити ревізію, викинути втратила товарний вигляд посуд, перемити і акуратно скласти. В період активної діяльності для цього ніколи не вистачає часу.

Прибирання

У хорошої господині завжди є, чим зайнятися вдома, але викроїти час на прибирання вдається насилу, не кажучи вже про генеральний аврал, з переглядом шаф, відсуненням меблів, миттям вікон і стінних панелей в функціональних приміщеннях. Навіть якщо все в ідеальному порядку, при загрозі вірусної інфекції потрібно щодня підтримувати чистоту в оселі, робити вологе прибирання, протирати поверхні антисептиками та дезінфікуючими засобами.

Перебування на карантині передбачає комплекс профілактичних заходів, щоб уникнути зараження. Здорове харчування – перша умова, прибирання приміщень – друге, фізична активність – третє. Цього необов’язково вдаватися в поодинці з шаленим фанатизмом.

Якщо домочадцям нудно і вони не знають, чим зайнятися вдома, можна розділити обов’язки порівну, залишивши за кимось підмітання і миття підлоги, а тим, хто не доріс до відповідальних процесів, довірити витирання пилу, розкладання на місце іграшок або навіть полив кімнатних квітів.

Інспекція нажитого

Разом з дітьми та чоловіком або одним, якщо з родиною поки що не склалося, можна проінспектувати майно будинку, спільне та індивідуальне. На карантині для цього багато часу. Ось чим можна зайнятися:

 1. Перевірити дитячий одяг та взуття на предмет виявлення зносу, плям, дірок, відповідності розміру. Те, що безнадійно зіпсовано, – відправити в утиль, те, що можна реанімувати (зашити або відіпрати) – в окремий пакет. Це процес, який чудово допомагає в пошуку того, чим би зайнятися вдома. На частку чоловіка можна залишити винос утворився сміття, але діти повинні взяти активну участь у ревізії своєї шафи.
 2. Доросла одяг і взуття не менш дитячої вимагає перегляду, чищення, усунення забруднень і проломів. Весь непотріб, який точно не стане у нагоді за будь-якої причини, негайно варто відкласти, щоб винести сміття, роздати нужденним, передати в церкву або в притулок, коли перебування на карантин закінчиться.
 3. Перегляд іграшок – дитина часто ламає свої предмети для розваги, тому можна довірити чоловікові ремонт поламаних, з дочками зайнятися пошиттям одягу для роздягнених або улюблених ляльок. Весь непотріб, який не підлягає відновленню, теж відправити в сміттєвий контейнер.
 4. Якщо в будинку багато книг, можна змінити їх від пилу, акуратно підклеїти пошарпані, компактно скласти на полицях, зібравши звідусіль розкидані, скласти, нарешті, каталог, щоб знати, які скарби зберігаються в запасниках.
 5. Любителям кімнатних рослин можна порекомендувати зайнятись пересадкою, лікуванням, добривом, розмноженням своїх вихованців. Перебування на карантині у весняний час – прекрасний привід приділити їм належну увагу, почитати про умови догляду або причини, за якими вони почали чахнути, а потім застосувати свої знання на практиці.

Перерахування, чим зайнятися вдома, якщо знаходишся у вимушеній ізоляції, можна продовжити. Наприклад, дістати вміст комор і антресолей, розібратися з балконами, пропилососити м’які меблі, вимити собаку і кішку, вікна до Великодня, яка вже не за горами. Людям працьовитим вдома не може бути нудно.

Чим зайнятися з дітьми на карантині

Діти швидко втомлюються і відволікаються, і не факт, що залучення їх до трудової діяльності не потребує інших розважальних заходів. Бажано хоч трохи часу проводити разом, використовувати варіанти, що дозволяють налагодити контракт, поспілкуватися, поговорити по душах, приділити увагу, відчути спорідненість і близькість.

Експерти Центру експериментальної психології склали цілий перелік занять, яким віддавалися в епоху без інтернету і телевізора. На першій позиції рекомендацій – творчість, навіть якщо немає особливих талантів і здібностей:

 • малювання олівцями, фарбами, кольоровими крейдою, пастеллю, розмальовки по цифрам і контурам, ліплення з пластиліну або тіста, воску;
 • великодні яйця – розпис дерев’яних заготовок воском, створення ескізів для майбутнього розпису справжніх яєць перед святом;
 • рукоділля – вишивання за трафаретом або за власними малюнками, макраме, в’язання, пошиття подушок, сумочок, чохлів для мобільних, ляльок;
 • сучасні техніки – з паперових серветок, вареної туалетного паперу, колажі з картинок від старих журналів, штучні квіти з речей, приготованих до викиду;
 • мозаїка – зі старої біжутерії і гудзиків або з раніше заготовленої фурнітури.

З більш традиційного списку, чим зайнятися на карантині з дітьми, пропонуються виммельбухи – книги з дрібними малюнками, в які треба вдивлятися, традиційне читання літератури усім сімейством вголос, пазли, настільні ігри.

Це необов’язково «Імперія» або «Казино», може, є завалявся лото (воно виявиться при перетрушуванні шаф), шашки, шахи чи нарди. Сімейний турнір на звання чемпіона може зайняти кілька днів, якщо в битві зійдуться гравці рівній категорії.

Фізична активність

Давно доведено, що домашня робота надає дію не на всі групи м’язів. Деякі з них залишаються у напрузі, потребують розминці. Фізичні вправи при провітреній кімнаті дозволяють людині швидше і ефективніше наповнити легені киснем, а це означає, що і інші внутрішні органи отримають необхідне харчування.

Активність при самоізоляції дозволить стимулювати апетит, підвищити настрій і оптимізувати психоемоційний стан. Для цієї мети можна використовувати такі методи:

 • ранкову зарядку під бадьору музику і всім сімейством), не виключаючи молодших, які будуть виконувати вправи як зможуть;
 • гімнастику (на гімнастичному м’ячі, зі стрічкою, обручем, палицею, зі скакалкою, на підлозі, на килимку);
 • фітнес-вправи (мабуть, це той випадок, коли можна вдатися до інтернету для пошуку комплексу відповідних вправ на тлі гарної музики);
 • спортивні або просто енергійні танці під улюблену музику, поодинці, парами, всією сім’єю.

Можна згадати дитинство і пограти в рухливі ігри, якщо дозволяє площа – в м’яч (надувний), квача, хованки, пошукати скарби, згадати, як грають у «гаряче-холодно», «їстівне-неїстівне», «море хвилюється» і так далі.

Ніхто не забороняв гуляти, тому можна вийти на прогулянку або пробіжку у вечірній час, коли невелика кількість людей піде з міських вулиць.

Не розслаблятися і не думати, що канікули надовго

Діти вимушено перервали навчання, але у них період відпочинку виявився тривалішим, ніж у дорослих. Це означає, що їм буде складно адаптуватися до садка чи школи після карантину.

Втратиться навик до концентрації уваги, нещодавно придбана здатність слухати вихователя або вчителя молодших класів. Старшокласникам буде ще складніше – у них попереду тестування, вступ до внз, нехай і посунуте за термінами, але все одно неминуче.

Щоб під час карантину не було нудно, а часом проводилося з користю, візьміть за працю щодня займатися з дітьми за шкільною програмою, грати з ними в розвиваючі ігри (де теж можна отримати знання та навички, повторювати пройдений матеріал та по можливості рухатися далі). В цьому теж допоможе інтернет з навчальними роликами, спеціальними сайтами, доступно викладеними відповідями на питання, що виникли.

Підводячи підсумки

 1. В період вимушеної ізоляції з-за епідемії, можна знайти безліч варіантів витратити час.
 2. Зайнятися усіма домашніми справами.
 3. Приділити час дітям – пограти з ними в ігри, зайнятися рукоділлям, шкільною програмою.
 4. Подбати про фізичної активності, зайнятися спортом і доступними вправам.
 5. Віддаватися будь-якого виду творчості.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *