Експерти розповіли, які поверхи насправді безпечні для життя

Вам подобається жити внизу або як можна вище, щоб милуватися містом з висоти? При виборі між цими варіантами прислухайтеся до порад професіоналів.

Так чудово і мудро влаштований світ — ми всі дуже різні. Одним комфортно жити внизу, біля самої землі, а інші не уявляють свого життя без пропливаючих повз хмар у панорамному вікні пентхауса. Сперечатися про те, де краще, просто марно, але є цілком раціональні аргументи на користь обох варіантів.

Існує і науково обґрунтована точка зору, де безпечніше жити — вгорі або внизу, як висота знаходження квартири впливає на здоров’я і самопочуття? Ми зібрали основні плюси і мінуси верхніх і нижніх поверхів.

1. Переваги проживання на нижніх поверхах

Тим, хто живе на першому поверсі, зручно бачити зблизька все, що відбувається, і спілкуватися із зовнішнім світом. Нижні і перші поверхи відмінно підходять сім’ям з маленькими дітьми, які їздять у візках, або власникам собак. В разі поломки ліфта спуститися вниз і піднятися назад пішки зовсім не складно. З цієї ж причини такі квартири підходять і літнім людям.

2. Недоліки проживання на нижніх поверхах

Недоліків набагато більше — це уповільнена циркуляція повітря, яким важко дихати. Перші поверхи часто бувають закриті деревами і кущами, з-за чого квартира постійно здається темною і сирий — якщо у неї недостатньо світла і підвищена вологість, в ній швидко заводяться грибки і бактерії.

Влітку газони і паркування стають розсадником пилу і джерелом вихлопних газів, а якщо вікна виходять на проїжджу частину, то ця проблема актуальна цілий рік.

3. Наслідки проживання на нижніх поверхах в мегаполісі

Найчастішими захворюваннями мешканців нижніх поверхів астма, депресія, зниження імунітету та аутоімунні хвороби. Підвищується ризик виникнення серцево-судинних хвороб і порушень зору.

4. Що робити, якщо ви живете на нижніх поверхах?

Частіше провітрюйте квартиру, особливо якщо у вас немає системи вентиляції. Постійно робіть вологе прибирання. Придбайте іонізатор повітря, використовуйте по максимуму природне освітлення і розберіться з штучним. Якщо поруч з вашим будинком знаходиться гучна траса, обов’язково продумайте, як ізолювати вікна від шуму і вихлопних газів.

5. Плюси верхніх поверхів

Шуму відчутно менше, це дуже важливо для психологічного комфорту. Повітря нагорі теж помітно чистіше, там практично немає вихлопних газів і пилу, світла більше — гілки дерев і інші будинки не загороджують прекрасний вигляд.

6. Мінуси верхніх поверхів

Люди з нестійкою психікою можуть відзначити погіршення психологічного стану аж до появи фобій та депресій. Вище рівня сьомого поверху слабшає магнітне поле — це призводить до зниження імунітету і негативно впливає на функцію вегетативної нервової системи. Завжди залишається ризик, що ліфт зламається — а підніматися на велику висоту може бути не під силу літнім людям або сім’ям з дітьми.

7. Недоліки життя на дуже високих поверхах (30-й і вище)

При користуванні ліфтом навантаження на організм виявляється порівнянно з енергійною півгодинною пробіжкою, для деяких людей така швидка адаптація при зміні тиску неможлива і серйозно небезпечна. Повітря нагорі зазвичай сухіше, так що потрібно постійно користуватися кондиціонером.

8. Поради і рекомендації лікарів

Виходить, що кращими умовами для дихальної та імунної системи виявляються середні поверхи — 5-й, 6-й і 7-й. Але є важливий нюанс. Все залежить від району, типу будинку і навіть матеріалу, з якого він побудований. Зелена зона в тихому пасторальному передмісті набагато комфортнішим для життя на першому поверсі, ніж п’ятий поверх багатоповерхівки в прямій близькості від траси з інтенсивним рухом машин.

Ви любите жити нижче або вище? Чому?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *