Коли роблять дорослим щеплення від кору

Ігноруючи щеплення від кору дорослим, можна перехворівши, отримати серйозні ускладнення! Кір – інфекційне захворювання, що має вірусного збудника. У неї висока ступінь зараження. Супроводжується запальним процесом, що охоплює слизові рота, верхніх дихальних шляхів, високою температурою. Шкірні покриви покриваються характерною сировини.

Інфекції схильні не тільки діти, але і дорослі. В останній категорії захворювання викликає безліч наслідків. На цьому тлі особливого значення набувають щеплення від кору дорослим.

Графік вакцинації від кору

Медична практика демонструє, що в середовищі дорослого населення країни випадки зараження кором складають малий відсоток. Але якщо таке і відбувається, перебіг захворювання вкрай важкий. Особливо це відноситься до вагітним, а також особам з хронічними захворюваннями. У цих пацієнтів можливий летальний результат.

Український національний календар щеплень встановлює термін коли повинні бути проведені первинні і вторинні щеплення від кору. За умови, що чоловік раніше не був вакцинований (або відомості були втрачені) і не переніс інфекцію процедуру проводять до досягнення 35-річного віку.

Позапланове щеплення, незалежно від віку, проводять у випадках, коли пацієнт мав контакт із зараженим на кір. Імунізацію проводять у два етапи з різницею в три місяці.

вакцина від кору для дорослих

Взагалі, однозначної відповіді на запитання: до якого віку роблять дорослим щеплення від кору – немає. Коли проводити процедуру людина вирішує самостійно. Але важливо розуміти, що після проходження встановленого чинним законодавством вікового порогу щепитися доведеться за власний рахунок. Виняток становлять випадки епідемії.

Коли вакцинація обов’язкова

Для повного розуміння питання слід знати, коли роблять дорослим щеплення від кору у рекомендованому порядку.

А саме:

  • підготовка до вагітності;
  • заплановані поїздки в регіони з небезпечної епідеміологічною обстановкою – вакцинацію рекомендується провести не пізніше, ніж за місяць до запланованого виїзду;
  • особам 1957 і більш пізнього року народження за умови підтвердженого аналізами зниженого імунітету;
  • громадяни у віці від 15 до 35 років, які раніше не отримували вакцину, не були інфіковані і входять в групи ризику: – медичні працівники, викладачі, вихователі, студенти Вузів, ПТУ;
  • контактують з особами, які заражені на кір.

В останні кілька років спостерігається постійне підвищення кількості хворих на кір серед дорослого населення. З урахуванням цього розглядається можливість збільшення прищеплювального порога до віку 55 років. Але поки невідомо, чи будуть внесені зміни в документи, що визначають до якого віку забезпечується безкоштовна вакцинація.

Терміни дії вакцини

Відомо, що після щеплення у людини виробляється імунітет проти захворювання. Але термін його дії недовгий. Відомо, що до якого б віку не були б проведені щеплення від кору дорослим, термін дії становить 12-13 років. Це час, по закінченні якого коли роблять повторну вакцинацію.

Важливо також розуміти, що поствакцинальний імунітет носить індивідуальний характер. Це означає, що після щеплення від кору може пройти і менш 12 років терміну дії вакцини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *