Кондиціонери: різновиди, переваги і функціонал

Кондиціонер – це багатофункціональне кліматичне обладнання, призначене для охолодження та обігріву приміщень комерційного та побутового типу. Асортимент пристроїв налічує кілька сотень моделей, які відрізняться типом монтажу, конструкцією, набором функцій і можливостями.

Типи кондиціонерів і їх особливості

По призначенню кліматичні системи можна розділити на два типи:

 • побутові – для будинку або офісу;
 • промислові – для виробничих майданчиків, адміністративних або навчальних приміщень, складів та інших місць з великим трафіком людей.

Залежно від конструкції пристрої можуть бути:

 • колонними;
 • канальними;
 • касетними;
 • настінними;
 • напольно-стельовими;
 • консольними.

Окремою категорією є мобільні агрегати, які можна використовувати в будь-якому місці, де є розетка. Вони можуть мати повітропровід або не мати його. Це – кондиціонер, ціна якого є приємною для будь-якого користувача. На сторінці https://rivne-cond.rv.ua/uk/products/kondicioneri ви зможете ознайомитися з актуальним асортиментом кліматичної техніки від компанії-дистриб’ютора “Рівне-кондиціонер”.

Для промислового використання часто купуються колонні, касетні та канальні агрегати, призначені для обслуговування великих приміщень. Варто зазначити, що для монтажу кондиціонера касетного типу необхідна секційна підвісна стеля. Пристрої ідеальні для торгових центрів, конференц-залів, офісів і спортивних комплексів. Ціна ремонту кондиціонерів промислового типу та їх технічного обслуговування завжди вище, що пояснюється необхідністю професійного демонтажу окремих компонентів. Інколи для обслуговування зовнішнього блоку потрібна допомога альпініста.

Для побутового застосування часто вибирають спліт системи – компактні пристрої з безліччю можливостей. Агрегати можна встановити на будь-якій стадії ремонту або після його закінчення. Все, що вам потрібно – купити кондиціонер, вибрати оптимальне місце для його блоків і провести між ними комунікації. До основних опцій пристроїв відносять обігрів і охолодження, до додаткових – іонізацію, осушення, очищення та вентиляцію. Настільки багатий функціонал дає можливість економити на покупці додаткової кліматичної техніки, як, наприклад, вентилятор або осушувач повітря.

Для домашнього та офісного використання винайдені мульти спліт системи, здатні обслужити одночасно кілька кімнат. Вони також мають ряд опцій, в тому числі осушувач і фільтр глибокого очищення. У конструкцію мульти спліт входить кілька внутрішніх блоків і всього один зовнішній. Недолік лише один – якщо виходить зі строю зовнішній блок, всі внутрішні також перестають функціонувати. На сторінці https://rivne-cond.rv.ua/uk/remont-chistka-ta-servis-kondicioneriv ви зможете ознайомитися з переліком технічних послуг, що пропонує компанія «Рівне-кондиціонер».

Вартість кондиціонерів

Багато в чому ціна кондиціонера залежить від його конструктивних особливостей. Наприклад, моделі з інверторним компресором завжди дорожче, однак вони дуже економні в плані енергоспоживання та амортизації. Пристрій не працює на знос, а самостійно контролює потужність і час роботи. Відповідно, ремонт і обслуговування кондиціонерів інверторного типу обходиться дешевше, оскільки деталі в процесі роботи менш зношуються.

Не менш важливим критерієм є функціонал агрегату. Найпростіші бюджетні моделі здатні тільки нагрівати й охолоджувати кімнати, чого недостатньо для сучасних користувачів. Топові ж модифікації від відомих виробників Daikin, Cooper&Hunter, LG и BALLU оснащені інтелектуальним керуванням. Серед корисних функцій можна виділити:

 • Вентилювання – циркуляція повітряних мас по кімнаті без зміни температури.
 • Осушення – ліквідація зайвої вологості в приміщенні. Особливо актуально для сирих рідко вентильованих кімнат. На сайті https://rivne-cond.rv.ua/uk/products/osushuvachi ви зможете побачити осушувачі повітря і ціновий діапазон пристроїв.
 • Іонізатор – антибактеріальна обробка шляхом підвищення концентрації іонів в повітрі.
 • Автоматичний режим – для самостійного контролю мікроклімату.

Також ціни на кондиціонери безпосередньо залежать від репутації виробника. Всесвітньо відомі компанії випускають моделі з якісною збіркою і повним набором функцій. Більшість з них оснащені інверторними компресорами та вугільними фільтрами. Важливим фактором є можливість роботи при мінусовій температурі.

Купуючи спліт систему або осушувач повітря для квартири, ознайомтеся з відгуками про компанію. Іноді має сенс трохи переплатити та отримати гідний агрегат, який прослужить вам багато років. Відсоток виробничого браку пристроїв преміум-класу становить менш ніж 0,3%, а це мінімальний показник для техніки. Ремонт кондиціонерів – дороге задоволення, якого можна уникнути, якщо з самого початку зробити правильний вибір.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *