Лікувальні властивості звіробою продірявленого

Звіробій продірявлений і його лікувальні властивості допомагають впоратися із запальними процесами в організмі, а також стресом і заспокоїти нервову систему. Проте, як і будь цілющої рослини, у нього є і протипоказання, які треба враховувати. Основне з них – це посилення дії медичних препаратів, яке може дати серйозні ускладнення в роботі організму.

Хімічний склад та фармакологічна дія

Жовті квітки звіробою звичайного містять активну речовину, як гіперицин, надає благотворний вплив на нервову систему.

Рослина також відомо як засіб, лікувальні властивості якого спрямовані на:

 • нормалізацію функціонування мозку;
 • зняття депресії, почуття тривожності і стресу.
 • зменшення болю при передменструальному синдромі у жінок;
 • зниження ризику прояви судом, болю в грудях при прийомі всередину.

А при зовнішньому застосуванні чинить протизапальну та протимікробну дію, загоює рани, опіки, ефективно працює при лікуванні екземи та інших захворювань шкіри.

Крім користі, він може завдати шкоди, тому важливо уважно вивчити також і протипоказання до використання і проконсультуватися перед прийомом настоянок і відварів з лікарем.

У народній медицині і фармакології використовують надземну частину рослини, а також квіти та квітучі верхівки. Найпоширенішим засобом для лікування різних захворювань вважається екстракт з частин рослини. 300 мг екстракту містяться наступні активні речовини:

 • гіперицин – 0,3 %;
 • псевдогіперицин – 0,6 %;
 • гіперфорин – похідне флороглюцину.

Всі ці компоненти є сильними психоактивними компонентами. Вони діють на організм як антидепресант, пов’язаний з дофаміном і збільшує рівень допаміну в мозку.

Терапевтичні показання

Звіробій продірявлений багатий на лікувальні властивості і має мінімальні протипоказання, тому його рекомендують до застосування при наступних захворюваннях:

 1. Депресії, під час якої знижується рівень серотоніну, підлягає лікуванню сильними антидепресантами. Однак вони у свою чергу, мають ряд побічних ефектів. Щоб мінімізувати ризики під час лікування, призначають звіробій. Він допомагає збільшити рівень вироблення серотоніну в головному мозку, а також нормалізує вироблення дофаміну і норадреналіну. Це в свою чергу покращує настрій і прибирає симптоми депресії, як у підлітків, так і у дорослих людей.
 2. Нав’язливе почуття тривоги і неспокою, що виникають як природна реакція організму на стрес. Завдяки гіперицину і псевдогіпецину в складі це рослина виявляє антагоністичну дію на рецептори нервової системи і допомагає звести на мінімум такі симптоми, як відчуття слабкості, втоми, втрату інтересу до життя, і поліпшує концентрацію уваги. При цьому важливо розуміти, що звіробій продірявлений і його лікувальні властивості допомагають тільки в тому випадку, якщо у людини пасивна тривога, яку супроводжують перераховані вище симптоми. У випадках, коли занепокоєння активне і у людини спостерігається підвищення серцевого ритму, пітливість, тремтіння в руках і тілі, сухість у роті, то це інша симптоматика. Екстракт звіробою в даному випадку не допоможе до його застосування є протипоказання.
 3. Симптоми при ПМС у жінок, поведінкових і фізичних. Рослина знімає хронічну втому, біль у м’язах і суглобах, якщо його застосовувати разом з насінням фенхеля.
 4. Сезонний афективний розлад (САД). Цей стан називають «зимовою нудьгою». Воно виникає при недоліку сонячного світла і характерезується почуттям смутку, похмурістю, дратівливістю, тривогою, втратою інтересу до звичних занять, тягою до вуглеводів і збільшенням ваги. Також людину переслідує відчуття втоми, яке не проходить навіть після тривалого повноцінного сну, посилюється відчуття неспокою і знижується концентрація уваги. Тому лікарі часто рекомендують приймати звіробій разом з проходженням курсу світлотерапії.

звіробій лікувальні властивості

Звіробій продірявлений дуже багатий на лікувальні властивості і має мінімальні протипоказання. Тому його рекомендують до застосування за наявності перелічених симптомів, з якими він легко справляється.

Побічні ефекти під час застосування

Звіробій безпечний для більшості людей в дозі менше 6 г/добу в якості порошку і 900 мг/добу у варіанті екстракту.

При застосуванні більше допустимого дозування або без призначення лікаря можна зіткнутися з такими побічними ефектами:

 • діарея;
 • запаморочення;
 • сухість у роті;
 • шкірний висип;
 • головний біль;
 • проблеми зі сном;
 • відчуття поколювання на шкірі.

При регулярному застосуванні у великих дозах він може посилити чутливість очей і шкіри до світла.

Звіробій продірявлений добре взаємодіє з антидепресантами, анксиолітиками, анестетиками, противоепілептиками і анальгетиками. Однак він впливає на них по-різному і може посилити або послабити їх дію на організм. Тому перед прийомом екстракту або порошку рослини треба обов’язково проконсультуватися з лікарем.

Бонус

 1. Звіробій продірявлений не можна застосовувати разом з антибіотиками – це може негативно позначитися на роботі печінки.
 2. Лікарський екстракт ефективний при передменструальних болях, депресії, боротьбі з пасивним стресом, почутті неспокою і сезонному афективному розладі.
 3. Звіробій нормалізує вироблення дофаміну і серотоніну, покращує роботу мозку і допомагає повернути концентрацію уваги.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *