клімакс в 40 років

Ознаки клімаксу у жінок після 40 років

Клімакс у 40 років вважається раннім, його природний період – після 50-ти років. Але вже якщо цей стан настає саме в такому віці, треба знати його симптоми, щоб не почати думати про серйозне захворювання жіночої статевої сфери. Про що говорять прояви клімаксу у жінок віком після 40 років і як визначити симптоми.

Симптоми клімаксу у жінок після 40 років

Проявляється настання клімактеричного періоду у всіх жінок по-різному. Це пов’язано з індивідуальністю гормональної перебудови. Клімакси у жінок віком після 40 років протікають з різними симптомами, ознаками. Найчастіше ранній клімакс настає, коли жіночий організм за життя зношений частими вагітністю, пологами, абортами.

Зміни не стануть серйозними, якщо вчасно помітити їх початок, звернутися до гінеколога, прийняти необхідні заходи для корекції самопочуття. Це – період підготовки організму до менопаузи, переходу в вік старіння.

Одним з основних ознак настання гормональних змін в організмі є порушення менструального циклу, кількості і якості виділень. До цього часу слабшають функції репродуктивних органів, що починається збоями в місячних, їх затримки, збільшення часу між ними. Поступово це призводить до припинення щомісячних mensis, настання менопаузи.

Весь цей час супроводжується певними відчуттями, симптомами:

 • з’являється збій звичного перебігу місячних;
 • набираються зайві кілограми без видимих причин того, без зміни в харчуванні;
 • виникають припливи крові до грудей, голові;
 • частішає серцевий ритм, навіть у спокійному стані;
 • порушується сон, з’являється безсоння;
 • з’являється сильна нічна пітливість;
 • змінюється психоемоційний фон, з’являється дратівливість, нервозність.

Поява таких симптомів не повинно хвилювати жінку, вона повинна розуміти, що причина цього – наближення клімакс.

Симптоми, ознаки клімаксу у жінок у віці після 40 років можуть бути різними, що залежить від індивідуальності кожного організму. При комбінації декількох відхилень у самопочутті слід звернутися до свого гінеколога, щоб він призначив ліки, що знімають симптоми цього стану.

Корекція клімактеричного стану

Лікування як таке не потрібно, так як настання клімаксу – це не початок захворювання, а природні гормональні зміни в організмі жінки, пов’язані з віком. Після 40-річного віку у багатьох жінок вже починається клімакс, з його симптомами та ознаками.

Гінекологи коригують самопочуття жінки при яскравих, виражених симптомах, щоб полегшити загальний стан.

Призначення медикаментозних препаратів спрямовано на:

 • Нормалізацію психоемоційного стану.
 • Коригування артеріального тиску.
 • Зниження сили і частоти приливів.
 • Позбавлення від аритмії.

Прояви клімаксу значно пом’якшуються при веденні правильного способу життя, дотримання режиму харчування, прогулянок. Найбільш ефективна при клімаксі замісна гормонотерапія, помітно полегшує симптоми, що попереджає формування серйозних ускладнень.

Різні симптоми і ознаки клімаксу у жінок у віці після 40 років знімаються гормональними препаратами.

Дієвими показали себе препарати:

 1. Овестин, Дивігель, Естрофем – на синтетичних естрогенів;
 2. Климонорм, Дивина, Фемостон, Анжелік – засоби комбінованої дії з естрогенами і прогестеронами.

Призначити конкретний препарат, розписати схему його прийому може тільки гінеколог після проведення необхідного обстеження, перевірки крові на вміст гормонів.

Альтернативою гормональних препаратів є гомеопатичні засоби з вмістом рослинних фітоестрогенів. Кращими з них називають Климистил, Екстровел, Климаксан, зменшують симптоми, які збагачують організм важливими речовинами. Дієвими вважаються і фітопрепарати Габапентин, Тебантин, вони попереджають судоми, зменшують частоту приливів.

При частих коливаннях артеріального тиску, тахікардії жінці призначають антигіпертензивні препарати, Метопролол, Бісопролол. При прояві запаморочення, неуважності призначаються засоби, що поліпшують обмін речовин у головному мозку, антиоксиданти – Вінпоцетин, Вазонит, Мексидол.

При виражених м’язових, суглобових болях застосовуються знеболюючі препарати – Нурофен, Кетонал. При підвищенні судомної активності лікарі використовують препарати магнію, Нейромультивит, Магнерот. Якщо клімактеричні зміни викликають ангінальні серцеві болі, лікарі призначають препарати групи нітратів, зазвичай це Кардікет.

Якщо особливо турбує порушення емоційного фону, можна звернутися за допомогою до психотерапевта, він призначить м’які антидепресанти, до яких не буває звикання, розпише схему їх прийому. Кращими в даній ситуації антидепресивними препаратами вважаються Велаксин, Пароксетин, вони заспокоюють нервову систему, дають легкий седативний ефект.

Разом з лікарськими препаратами гінекологи обов’язково призначають прийом:

 • вітамінних комплексів, що включають Ретинол, відновлює функції яєчників;
 • Тіамін, нормалізує кровообіг;
 • Піридоксин, припиняє процеси старіння;
 • Бадів – Бинисана, Епифамина;
 • відварів, настоянок за рецептами народної медицини.

Важливо, щоб будь-яке лікування було призначено гінекологом. Лікар виявляє симптоми і всі ознаки клімаксу у жінок у віці після 40 років, і на їх основі коректно підбирає діючі засоби. Грамотно вибраний напрямок лікування усуває припливи, порушення сексуального плану. Крім того, прийом таких засобів є профілактикою патологій серця, остеопорозу, ожиріння.

На тлі прийому медикаментів жінці важливо:

 • збалансувати харчування;
 • позбутися від звички палити;
 • відмовитися від алкогольних напоїв;
 • берегтися від перевищення фізичного навантаження.

Доповнює комплекс лікування фізіотерапія, при відсутності протипоказань. Жінки проходять курси масажу, голковколювання, грязьового лікування. Корисним буде регулярне відвідування басейну. Призначає всі ці процедури гінеколог, враховуючи симптоми клімаксу у жінок у віці після 40 років, їх індивідуальні особливості, ймовірні протипоказання.

Правильно скоригований спосіб життя і харчування на тлі медикаментозного впливу стають стимулом гарного настрою, поліпшення загального самопочуття жінки.

Бонус

 1. Клімакс у 40 років вважається раннім проявом старіння жіночого організму, тому при прояві перших симптомів слід обов’язково звернутися до свого гінеколога.
 2. Вікові гормональні зміни не вважаються захворюванням – це природний стан організму, пов’язане зі старінням.
 3. Для поліпшення загального самопочуття жінки, зняття клімактеричних симптомів, особливо, в їх яскравому прояві, гінекологи використовують медикаментозну корекцію.
 4. У кожному разі препарати, методи фізіотерапії, народні засоби підбираються в індивідуальному порядку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *