Перші в світі: Великобританія розпочинає вакцинацію від COVID-19

Першими вакцину отримають мешканці будинків престарілих та працівники хоспісів. Загалом у пріоритеті вакцинація людей старше 80 років та медичних працівників

8 грудня Великобританія першою в світі починає масову вакцинацію від коронавірусної інфекції COVID-19 вакциною компаній Pfizer / BioNTech.

Як повідомляє CNN, вакцинація почнеться в Англії, Уельсі та Шотландії. Північна Ірландія заявила, що почне введення вакцини на початку тижня, проте не уточнила, в який саме день.

За інформацією видання, за процесом, який ускладнюється необхідністю зберігати вакцину Pfizer/BioNTech при -70 градусах за Цельсієм і давати кожному пацієнтові дві дози з інтервалом в три тижні, “буде пильно спостерігати весь світ”.

Офіційні представники охорони Здоров’я Великобританії очікують до кінця грудня отримати до 4 млн доз вакцини Pfizer/BioNTech, яка забезпечує до 95% захисту від COVID-19.

До теперішнього часу британський уряд придбав 40 млн доз вакцини Pfizer/BioNTech. Цієї кількості повинно вистачити для щеплення 20 млн осіб або третини населення Великобританії.

Першими вакцину отримають мешканці будинків престарілих та працівники хоспісів. Загалом у пріоритеті вакцинація людей старше 80 років та медичних працівників.

За інформацією BBC, першою людиною в світі, якій вкололи вакцину Pfizer / BioNTech проти COVID-19 стала 90-річна жінка з Північної Ірландії. Вакцину їй вкололи в університетській лікарні міста Ковентрі.

“Моя порада всім, кому запропонують цю вакцину-прийняти її. Якщо я змогла вколоти її в свої 90 років, то і ви зможете”, — заявила жінка скептикам, які побоюються вакцини.

Глава британського регулятора лікарських засобів запевнив, що щеплення Pfizer/BioNTech “так само безпечне, як і будь-яка звичайна вакцина”, і що ті, хто її отримає, будуть перебувати під наглядом чиновників охорони здоров’я.

Нагадаємо, 9 листопада компанії Pfizer і AstraZeneca заявили, що за підсумками клінічних випробувань їх вакцина виявилася ефективна для запобігання інфікування коронавірусом в 90% випадків.

Пізніше стало відомо, що вакцину від фірми Pfizer вже почали поширювати в Європі і США, незважаючи на те, що офіційний регулятор досі не зареєстрував її.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *