Що робити, якщо у вухо потрапила вода і не виходить

Плавання в будь-якій водоймі може захмаритися затіканням рідини в вухо. Нерідко «народні» способи вирішення проблеми призводять до погіршення ситуації. Розберемося, що робити, якщо у вухо потрапила вода і не виходить

Коли вода потрапляє в вухо, вона може “застрягти” в звивистих проходах. Поступово сірка, яка є у вухах у кожної людини, розбухає, і видалити воду стає ще складніше. Може виникнути відчуття закладеності, погіршення слуху, звук перетікання води, біль.

Таке ускладнення ще називають»вухом плавця”. Уникнути цього важко – купальна шапочка не надто щільно прилягає до голови. Існують спеціальні беруші для плавання, можна спробувати і їх. Але якщо все ж в вухо потрапила вода, її потрібно правильно видалити.

Вода може затекти зовсім неглибоко – в зовнішній слуховий канал. Звідти видалити її неважко. Але симптоми досить лякають: булькання, печіння. Деякі бояться, що вода затекла через вухо прямо в голову. Але такого бути не може-мозок знаходиться далеко за барабанною перетинкою, а потім за середнім і внутрішнім вухом. Пройти всі ці перешкоди вода не може.
Гірше, якщо рідина дісталася до середнього вуха. Затекти зовні вона не може-середнє вухо закриває барабанна перетинка. Але в обхід вода добереться і до нього. У носі відкривається прохід в євстахієву трубу, яка веде прямо в середнє вухо. Ця труба потрібна для вирівнювання тиску, яке тисне на перетинку ззовні, щоб вони не «провалювалася» через можливу різницю. Через євстахієву трубу при пірнанні і захлинанні носом вода може закинутися прямо в середнє вухо. Ця проблема серйозніше, до симптомів додаються стріляють болю і закладеність.

І третє ускладнення при попаданні води в вухо – розбухання сірчаної пробки. Незважаючи на те, що вода вже витекла, шум у вухах і закладеність іноді продовжують турбувати. Це відбувається через те, що сірка набухає і заповнює слуховий прохід. Намагатися видалити її не варто-зазвичай сірчану пробку забивають ще глибше. ЛОР-лікар для видалення сірки використовує спеціальний шприц для промивання і вушні краплі.

Покрокова інструкція

Для початку прислухайтеся до своїх відчуттів, зверніть увагу, в який момент виникло відчуття попадання води в вухо. Це допоможе визначити, наскільки серйозна ситуація і де могла виявитися вода. А спочатку можна спробувати видалити вологу безпечними способами.

Вони допомагають, якщо вода знаходиться неглибоко. І чим швидше ви її звідти видаліть, тим краще. При розбуханні сірчаної пробки або якщо рідина пройшла глибше, швидше за все, без допомоги лікаря вирішити проблему не вийде.

Пострибайте на одній нозі

Спосіб забавний, але дійсно може допомогти. Невелика тряска допоможе воді просунутися по звивистих проходах.

Стрибайте на тій стороні, де закладено вухо. При цьому нахиліть голову до плеча. Довго стрибати не потрібно, не подіяло відразу – переходите до наступних способів.

Полежіть на боці

Якщо ви не любитель активностей, можна відразу спробувати видалити воду таким способом. Ляжте на сторону ураженого вуха – воно повинно бути внизу. Під силою тяжіння вода може вийти.

Прискорити процес допоможуть ковтальні рухи, легке зівання.

Просушіть вухо

Якщо вода не виходить з вуха, можна її висушити. Для цього зробіть з щільної вати або м’якої матерії тонкий джгутик і вставте його неглибоко в вухо. Чи не намагайтеся проштовхнути його глибше, не тріть їм всередині. Просто трохи почекайте, поки вода вбереться в тканину.
Якщо це не допомогло, є ще один спосіб. Рідко, але все ж деяким він допомагає. Відтягніть мочку вуха, щоб вушний прохід відкрився побільше. Направте туди струмінь повітря з фена.

Тримати фен потрібно на великій відстані і налаштувати температуру на трохи теплу, щоб не перегріти і не заморозити вухо.

Зверніться до лікаря

Якщо неприємні відчуття залишилися або з’явилися нові симптоми, відразу звертайтеся до ЛОРа. Самостійно без ризику і шкоди ви вже не впораєтеся, а проблема за цей час може посилитися.

ЛОР швидко розбереться в причині неминаючої закладеності вуха-видалить сірчану пробку, пропише необхідні краплі.

Популярні питання та відповіді

Така дрібниця, як вода у вусі, може завдати чимало клопоту і перерости в серйозну хворобу. Детальніше про те, що робити, якщо у вухо потрапила вода і не виходить.

Які можуть бути ускладнення, якщо воду з вуха не видалити?

У теплому і вологому середовищі швидко розмножуються бактерії. Тому інфекція-основне ускладнення. Запалення середнього вуха-отит, дуже болісно і небезпечно. Також може бути запалення зовнішнього вуха, що супроводжується свербінням і болем. Лікувати це можна тільки у лікаря.

Якщо розбухає сірчана пробка, то відчуття закладеності і погіршення слуху досить довго не проходить. Набагато простіше видалити пробку у ЛОРа.

Через якийсь час варто все ж звернутися до ЛОРа?

За відчуттями. Вода може висохнути або вийти дуже швидко, а іноді це займає пару днів. Якщо немає болю і ознак запалення, то день можна і почекати. Але якщо закладеність не проходить, з’явилися «стріляючі» болі і дискомфорт – слід відразу ж відвідати лікаря. Вода у всіх водоймах не стерильна і не виключено, що разом з нею проникла інфекція.

Як не можна видаляти воду з вуха?

Не намагайтеся чистити вуха пальцями, ватяними паличками. Таким чином ви не видаляєте воду, а тільки збираєте сірку в грудочки, які закривають слуховий прохід. Роздратування шкіри в слуховому проході підсилює вироблення сірки, що ще більше ускладнить справу.

Нігтями або паличкою можна випадково травмувати шкіру і барабанну перетинку – тоді неминуча інфекція.

Також не можна капати в вуха різні самостійно виготовлені краплі, спирти, кислоти. Неправильно підібрана концентрація і кількість ліків призведе до опіку і можливо зашкодить перетинку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code