Список трав, які позитивно впливають на мозкову діяльність і попереджають старіння клітин мозку.

Часто люди стикаються з різноманітними розладами мозкової діяльності. Зокрема швидка стомлюваність, неуважність і погіршення пам’яті. Зазвичай ці процеси спостерігаються в більш зрілому віці, але нерідко буває, що такі порушення спостерігаються змолоду. Це відбувається з-за дегенерації нервових клітин і їх старінням. Попередити розвиток порушень розумових здібностей та мозкової діяльності, можна не вдаючись до дорогих медичних препаратів. Зараз розповімо, як це зробити в домашніх умовах за допомогою народних рецептів.

Трави, які посилюють мозкову діяльність і запобігають старінню клітин мозку.

Однозначно на працездатність мозку людини впливають численні фактори. Сюди можна віднести перевтома, стреси, розумові навантаження, вік і багато іншого. Внаслідок такого негативного впливу відбувається старіння і відмирання клітин мозку. Повністю запобігти процесам старіння неможливо, але є трави, які здатні дещо загальмувати цей процес і забезпечити мозок корисними речовинами. Наукові дослідження довели, що ці трави можуть поліпшити працездатність мозку і пам’ять:

  1. Хвощ польовий. Ця трава досить поширена. На її основі виготовляють лікарські препарати. Її цінність у величезній кількості корисних мінералів, які містяться в складі. Чай і відвар хвоща чинить антиоксидантну дію на організм, збільшує здатність нейронних шляхів мозку до передачі імпульсів. Його рекомендується вживати не тільки для стимуляції мозку, але і в якості лікарського препарату при слабоумстві і хвороби Альцгеймера.
  2. Гінкго Білоба. Здавна використовується в народній і традиційній медицині, як засіб здатне відновлювати клітини мозку запобігаючи їх старіння. Також рослина має здатність розріджувати кров, що посилює кровообіг і постачання мозку киснем.
  3. Женьшень. Вважається визнаним адаптогеном. Виступає найкращим стимулятором мозку і захисником від стресу. При цьому женьшень перешкоджає старінню мозку і виводить з організму токсини.
  4. Чебрець. Містить велику кількість флавоноїдів. Завдяки цьому позитивно впливає на зв’язок між нейронами мозку і стовбуровими клітинами. Деякі вчені схиляються до думки, що чебрець допомагає впоратися з депресивними розладами, а також хворобою Паркінсона і Альцгеймера.
  5. Куркума. Надає позитивний вплив на клітини мозку звані макрофаги. Ці клітини відповідають за очищення мозку від бета-амілоїдних бляшок, тим самим запобігаючи хвороба Альцгеймера.
  6. Шавлія. Відома багатьом трава покращує стан головного мозку, посилює можливості запам’ятовування і збереження отриманої інформації. Завдяки прийому шавлії у людей поліпшується пам’ять, увагу і значно підвищується діяльність мозкових центрів.
  7. М’ята. Чай з додаванням цієї рослини при систематичному прийомі покращує стан пам’яті у людей різного віку.
  8. Розмарин має специфічний запах. Завдяки впливу ефірних олій він позитивно впливає на довгострокову і короткострокову пам’ять людини. При цьому також підвищується сприйняття навколишнього оточення.

Деякі перераховані трави мають властивість підвищувати або знижувати артеріальний тиск. Якщо спостерігаються проблеми з серцево-судинною системою, краще проконсультуватися у лікаря.

Більшість перерахованих рослин, що мають у своєму складі флавоноїди і лютеолін, які надають стимулюючий вплив на мозок і клітини. Цим і цінуються вони в якості засобів поліпшують працездатність мозку. У будь-якому випадку, перш ніж приймати ці трави, краще пройти обстеження та консультацію у медиків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *