Свіжий погляд на навісні полиці для кухні

Найзручніше розташовувати кухонне начиння, приправи і продукти на рівні очей на відстані витягнутої руки, тобто на навісних поличках для кухні. Всі на них, звичайно, не поміститься, так і не треба. Зате часто використовувані приправи, черговий обідній набір і стильні декоративні штучки будуть завжди поруч.

Крім прикладного призначення, навісні полиці на кухні виконують роль відкритої вітрини. На них розміщують колекцію улюблених кухлів, декоративних тарілок, оригінальних винних пляшок, старовинного начиння – стиль інтер’єру і стиль життя підкаже, що саме.

Відкриті навісні полки на кухню: «Проти»

Три найпоширеніші причини, з яких відмовляються від поличок в інтер’єрі кухні:

 1. Небажання постійно наводити на них чистоту.
 2. Невміння створювати мальовничі інсталяції з посуду та інших предметів.
 3. Конфлікт із обраним стилем – наприклад, здається, що відкриті полиці погано вписуються в стерильний хайтек або рафінований ар-деко.

Про чистоту

Нам є що заперечити. Подивіться, як зручно розташувалися на навісній відкритої полиці для кухні улюблені тарілки і чашки. Їх точно не доведеться перемивати частіше, ніж зазвичай – просто тому, що господарі користуються ними кожен день. І вони завжди під рукою!

Посуд, який призначений для фуршету, використовується рідше і справді може втратити свій блиск, але тільки не на сучасній кухні, обладнаній витяжкою.

навісні полиці на кухні
Навісні полиці на кухні

Необхідність постійно протирати полиці і перемивати посуд дійсно може перекреслити всі зручності. Однак в зоні готування мало пилку. В основному на полицях осідає жирний наліт, а ця проблема вирішується елементарно: установки витяжки. Так що в добре обладнаній кухні полки, і все, що на них стоїть, не так вже сильно забруднюються.

Компромісний варіант – навісні закриті полиці на кухню зі скляними дверцятами. Вони візуально звільняють простір, дають огляд вмісту і зберігають первозданний блиск келихів і порцеляни.

навісні полиці на кухні
Навісні закриті полиці на кухню зі скляними дверцятами

Як уникнути хаосу?

Не всі володіють даром створювати мальовничі інсталяції з посуду та інших предметів. Чому б не зазирнути до скарбнички інтер’єрів, оформлених дизайнерами? Вони демонструють, як можна оформити навісні полиці для кухні – фото проектів дають масу цікавих готових рішень.

Погляньте – на більшості фотографій на полицях стоїть симпатична, використовувана кожен день начиння.

Як створюється відчуття порядку? Є кілька секретів:

 • Аксесуари підтримують обраний стиль оформлення.
 • Кожну поличку відводять під певні речі. Іноді використовують вертикальні перегородки.
 • В ідеалі – за кожним предметом закріплюють постійне місце.
 • Групують більш-менш однорідні предмети в стопки або розподіляють їх по контейнерах (кошиках, подносам).
 • В кольорі уникають строкатості.
дерев'яні полички на кухню
Аксесуари на полицях підтримують стиль інтер’єру

Стиль – наше все!

Категорично неправильно думати, що відкриті навісні полиці для кухні предмет другорядне. Немає поганих або хороших полиць, є невдало використовуються. Відкриті полиці на кухні – це не бюджетний варіант навісного шафки, а прекрасна виразна меблі, дуже зручна і стильна, у багатьох випадках просто незамінна.

Важко уявити, наприклад, класичний італійський гарнітур, сельський «прованс» або суворий харчоблок в стилі лофт без відкритих полиць. Смороду, як вишенька на торті, загострюють ідею інтер’єру. Вони залишають простір для змін, постійної творчості. Втім, про все це йтиметься нижче – з подробицями, ліричними відступами і з оглядами дизайн-проектів, в яких використані полиці навісні на кухню – фото.

дерев'яні полички на кухню
Навісні полиці залишають простір для творчості

Кухонні навісні відкриті полиці: голосуємо «За»!

П’ять вагомих аргументів за те, щоб доповнити інтер’єр відкритими полицями:

 1. Це дійсно модно – розбавляти монолітний фасад кухонного інтер’єру відкритими полицями.
 2. Це самий зручний варіант для зберігання посуд і приправ, які постійно повинні бути під рукою.
 3. Це найлегший спосіб зробити інтер’єр кухні оновлюваним, за рахунок зміни експозиції, розміщення на поличках нових цікавих предметів.
 4. Це порятунок для вузької кухні, в якій навісні полки легкої конструкції, в ідеалі – консольні, допомагають уникнути клаустрофобії: приміщення проглядається від стіни до стіни і виявляється набагато просторіше, ніж якщо б було завішено глухими шафками.
 5. Для багатьох стилів інтер’єрного дизайну навісні відкриті полиці для кухні є обов’язковим елементом.
кухонні полиці
Відкриті полиці роблять інтер’єр кухні оновлюваним

Модна штучка

Гладкі фасади типових функціональних кухонь мають серйозний недолік – вони набридли. Одноманітність вбивчо для наших емоцій. Хочеться чогось свіжого, бунтарського? Дизайнери пропонують урізноманітнити фактуру кухні навісними полицями відкритого типу.

Полиця-консоль

Консольні полиці – вони парять в повітрі! Навіть досить щільно заставлені посуд, здаються легкими. Треба дотримуватися балансу між завантаженням і порожнечею: бажано збільшувати відстань між полицями, щоб відкривалася частина стіни. Особливо хороші навісні консольні конструкції в інтер’єрі хайтек, сканді, мінімалізм, легкий фарфор.

кухонні полиці
Навісна консольна конструкція

Консоль, виконану в сільському стилі, відрізняють фігурні упори.

Відкриті полиці на металевому каркасі

Полиці на каркасі майже такі самі «прозорі», як консольні, але з особливим характером. Навісні полки на каркасі дозволяють обіграти поєднання двох матеріалів – металу і дерева, металу і скла, металу та МДФ.

навісні полиці для кухні
Полиці на металевому каркасі – акцентний елемент інтер’єру

Контрастні текстури навісних кухонних відкритих полиць на сталевому каркасі роблять їх помітним декоративним елементом інтер’єру. Їм відводиться особлива роль у кухонній зоні лофт-апартаментів: тут відкривається простір для фантазії дизайнера. Для полиць в стилі лофт і стімпанк зазвичай підбирають виразні фактури «старого» дерева і хитромудрі металеві труби з фітингами – в якості каркаса.

Навісні секції

Секційні полки по конструкції нагадують навісні шафки без дверцят. Смороду мают перегородки. Виготовляються у вигляді єдиного блоку («Амелі», «Ніка» від Столплит).

Модний прийом: замість готової секції скласти композицію з окремих елементів. Для оригінальної інсталяції можна використовувати недорогі полиці навісні для кухні Столплит, модель «Афіна».

навісні полиці для кухні
Стильна композиція з окремих елементів

Секційні навісні полиці створені для перфекціоністів: кожен предмет кухонного ужитку має своє місце, все згруповано, з’являється відчуття досконалого порядку. В залежності від виконання і матеріалів, секційні навісні відкриті полиці для кухні легко адаптуються для стилю кантрі, лофт, хайтек, хоча у розряд улюбленців потрапили завдяки скандинавському стилю.

Ефект шафки – навісні закриті полиці на кухню

Що відрізняє навісну закриту полку на кухню від шафки? Мабуть, ті, що за кожною дверцятами відкривається одне відділення, часто витягнуте в довжину, без внутрішніх поличок і перегородок. В моделях зі скляними прозорими дверцятами особливо явно проглядається схожість з відкритими полицями.

навісні полиці для кухні
Невагомі полічкі з скляними прозорими дверцятами

Кутова поличка для кухні

Кажуть, не червона хата кутами, а красна пирогами. Однак пироги виходять смачніші на добре обладнаній симпатичною кухні, і дрібниць у цій справі не буває. Так що з кутами? Це резерв корисного простору, який гріх не використовувати. Є прекрасні приклади вдалого розміщення кутових поличок над робочою зоною і у обідньої групи. Поблизу плити найкраще рішення – кутова поличка для кухні навісна з дверцями, а поруч з обіднім столом, де-небудь за диванчиком, виявляться корисними відкріті кутові полиці.

кухонні полиці
Функціональна кутова поличка над робочою зоною

Огляд матеріалів

Яка полкп прикрасить кухню – дерев’яна, сталева, скляна або з МДФ-плити?

Дерев’яні полиці для кухні навісні та фото вдалих проектів

Дерев’яні полиці мають властивість пом’якшувати формалізм недорогих кухонь з гладкими фасадами. Вони відразу роблять інтер’єр дорожці. Дизайнерам на руку те, що в моду увійшло – змішання стилів. Навіть блискуче-холодної кухні хайтек дерев’яна полиця стане прикрасою, внесення в інтер’єр гостроту. Звичайно, матеріал повинен говорити сам за себе – дерево треба підбирати добротне, фактурне.

кухонні полиці
Фактурні дерев’яні полиці

В класичній кухні, індустріальної (будинку), в стилі стімпанк і, звичайно, кантрі, органічніше виглядають дерев’яні полиці.

Новий погляд на МДФ

Як би зробити так, щоб дерев’яна полиця стала водостійкою і очищалася будь-якими миючими засобами без ризику зіпсувати поверхню? Виявляється, простіше майстерно імітувати дерево. Технологія виготовлення МДФ-плит дозволяє скопіювати малюнок, рельєф і навіть характерну шорсткість деревини.

кухонні полиці
Технологія МДФ майстерно імітує дерево

Полиці з МДФ можуть бути різних кольорів, малюнків, матові або глянцеві. Цей матеріал довговічний і придатний для будь-яких проектів, від традиційних до самих креативних. Використовувати в кухні МДФ –чудова ідея, і це доводять численні варіанти полиць для кухні навісних – фото дивіться нижче.

кухонні полиці
Білі матові полиці з МДФ

Блиск і чистота металу

Металеві навісні полиці на кухні переживуть не одну реконструкцію. Можна робити косметичний ремонт, міняти меблі, альо сталеві конструкції обов’язково повернутися на своє місце. Вони втілюють у собі два важливі якості – стерильність і довговічність. Тепер до них приплюсовується актуальність: смороду в тренді, і це надовго.

Навісні полиці на кухні
Металеві навісні полиці на кухні завжди в тренді

Оманлива крихкість скла

Скляні полиці на кухні розбивають буденність, привносять святковий, піднесений настрій. Загартоване скло візуально невагоме і дуже міцна. Скляні навісні полки рідко включають в проект, а шкода, вони найкращим чином підходять в якості вітрини для витонченої посуду і декоративних речей. Особливо виграють від нестандартного оформлення невеликі кухні: вони наповнюються світлом, здаються просторіше.

Навісні полиці на кухні
Скляні навісні полиці на кухні

Полиці ІКЕА – класика сучасності

Фірма ІКЕА вдихнула нове життя у такий простий предмет меблів, як полиця навісна настінний для кухні в сучасному стилі. Їх продукції немає рівних у співвідношенні ціна – якість – виразність. Дизайнери продумали всі можливі варіанти колірних рішень, адаптації до різних стилів. Вони не відійшли від утилітарності, але нікого кухонні полиці потужним декоративним елементом інтер’єру. Єдине «але» – незважаючи на широкий модельний ряд, всі навісні полиці від ІКЕА порядком надокучили.

навісні полиці на кухні
Навісні полиці від ІКЕА

Базова колекція: полиці навісні для кухні Столпліт

Для втілення власного індивідуального проекту треба можна звернути до виробникам меблів на замовлення. Або до виробникам, орієнтованим на типові маленькі кухні. В якості прикладу можна розглянути продукцію компанії Столплит, яка випускає полічкі для кухні навісні і закриті, в розмірному стандарті хрущовських і пост-хрущовських будівель. Вони відмінно вписуються в невеликі сучасні новобудови.

навісні полиці на кухні
Навісна полиця модель «Марсель»

Столплит пропонує навісні полиці для кухні відкріті: консольні (модель «Марсель»), консольні з задньою стінкою («Терра Комфорт», «Міраж»), секційні полиці-стелажі («Ніка», «Амелі», «Клео»). При зовнішній лаконічності вони справляють приємне враження, а за ціною залишають позаду навіть ІКЕА.

Розпис ідей

У дизайні зараз цінується сміливість, невимушеність, змішання стилів, несподівані фішки. Навісні полиці на кухні ніколи не втрачали практичної цінності, але тепер вони стали грати роль мало не головного декоративного елемента в інтер’єрі. Дивимося каталог фотографій, шукаємо цікаві ідеї. Пора експериментувати!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *