Цікаві факти про мармур

Цікаві факти про мармур

Цікаві факти про мармур — це прекрасна можливість дізнатися більше про гірські породи. Протягом тисячоліть людина використовує його в якості будівельного або оздоблювального матеріалу. Крім цього з нього виготовляють предмети декору, які коштують чималих грошей.

Отже, перед вами найцікавіші факти про мармур.

12 цікавих фактів про мармур

 1. У Стародавній Греції мармур широко застосовувався при будівництві різних споруд і виробництві скульптур. Цікаво, що раніше греки називали цей мінерал «блискучим каменем».
 2. Найбільші родовища мармуру на планеті розташовуються на Уралі, в Російській Федерації (див. Цікаві факти про Росію).
 3. Малюнок мармуру залежить не тільки від його будови, але і від того, в якому напрямку ведеться розпил мінералу.
 4. Стародавні цілителі вірили в те, що мармур мав чудодійними властивостями. Вважалося, що він нібито допомагав людям боротися з різними хворобами шлунка.
 5. Цікавий факт, що мармур настільки міцний і довговічний, що сліди експлуатації у обробленої породи починають проявлятися лише через 150-200 років.
 6. До наших днів у чудовому вигляді збереглося чимало стародавніх мозаїк, виконаних з мармуру.
 7. Чи знаєте ви, що в світі існують сотні різновидів мармуру, що відрізняються між собою розмірами фракцій, квітами та іншими характеристиками?
 8. З мармуру виготовляють дорогі каміни, оскільки він витримує надвисокі температури.
 9. Чеський майстер Ян Реріх прославився своїми скрипками, зробленими з мармуру. Хотілося б дізнатися, скільки важать такі інструменти?
 10. На честь мармуру названо астероїд під номером 711 (див. Цікаві факти про астероїди).
 11. Улюбленим матеріалом Мікеланджело був мармур. Саме з нього італійський скульптор створював свої геніальні твори мистецтва, якими захоплюються протягом століть.
 12. На величезній території Росії можна побачити тільки одну споруду, цілком побудовану з необробленого мармуру. Їм є ЖД вокзал в місті Слюдянка (Іркутська обл.).

Це були найцікавіші факти про мармур. Якщо вам сподобалася ця стаття, чи ви взагалі любите різні цікаві факти – поділіться нею з друзями та підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *