Ти не такий нікчемний, як ти думаєш

Можливо, ти цілими днями скитаєшся у пошуку себе і займаєшся самобичуванням, вічно дорікаючи себе в чомусь. Але насправді для тебе є хороші новини: швидше за все, життя у тебе не така вже й погана, раз ти займаєшся у вільний час читанням, маєш як мінімум доступ в інтернет і на хліб кладеш не інший хліб, а, можливо, щось подорожче. Насправді ти не лінивий, не нудьгуючий і з мотивацією, швидше за все, теж все в порядку. Від надлишку інформації і можливостей чоловік позбувся деяких нагальних проблем, але придбав інші, більш абстрактні, з якими важче впоратися, адже тут справа далеко не в грошах.

У тебе все в порядку з мотивацією

Те, що ти намагаєшся заспокоїти себе тим, що в тебе нібито брак мотивації, є помилковим твердженням. Якщо це стосується твоєї роботи і ти туди не ходиш, то з цього випливає зворотній висновок. Ти ж мотивований займатися чимось іншим — тут справа швидше в твоїй особистій системі координат.

Кожна дія, яку коли-небудь роблять люди, обумовлено певним стимулом, будь то гроші, або щастя, або мир, або задоволення особистих потреб. Мотивація не завжди може бути очевидною, але вона завжди є. Якщо ти до глибини душі проклинаєш щоранку, коли тобі потрібно йти на роботу, але у тебе немає мотивації її змінити, значить, що тебе стримує. Є багато причин: надто складно, боязнь відмови від нового роботодавця, фінансова нестабільність. Але в більшості випадків людина навіть не намагається. Однак все це не має нічого спільного із відсутністю мотивації — просто вона для тебе не на першому місці в даному випадку.

Не варто переоцінювати нудьгу

Ти напевно зустрічав дівчат в нічному клубі або на сайтах знайомств, які стверджують, що вони знаходяться там від нудьги. Реєструвалася, писала дотепний опис довший, ніж своє резюме, вбиралася і приводила себе в порядок для походу в клуб — все від нудьги. Причому людина може щиро вірити в те, що він говорить, — істина криється набагато глибше, ніж поверхневі розмови на початку знайомства.

Люди просто бояться побачити, що за цими псевдорозвагами ховається екзистенціальний страх. Великий вчений і математик Блез Паскаль одного разу сказав: «Всі проблеми людства виникають з нездатності людини тихо сидіти в одній кімнаті». Тобі не нудно — ти боїшся залишитися наодинці з собою у власній голові, адже ти краще за інших знаєш, що там всередині і чого варто було б боятися.

Ти не ледар

Як уже багато разів говорилося, ліні як явища не існує. Є речі, які тобі не хочеться робити зі зрозумілих причин. Якщо тобі важко вставати з ранку — це знову ж дивлячись куди тобі вставати. Якщо ти прокинешся від того, що красива дівчина робить тобі масаж (або чого гірше — хлопець), то швидко прийдеш в себе, і навіть м’яку ковдру не зупинить. Те, що виглядає як лінь або самодіяльність, майже завжди є чимось іншим недоліком впевненості, незадоволеною потребою. Це не відсутність мотивації і не незрозуміле небажання діяти, яке перешкоджає твоєму нескінченному шляху до успіху і щастя. Це невидимі рамки в твоїй же голові, вийти за які ти чомусь не можеш.

Зосередься на собі

Ти можеш наткнутися на купу різних новин, де люди під тиском різних обставин робили по-справжньому немислимі речі: стрибали з 3 поверху і не розбивалися, видирали залізні рами з вікон, лягали на гранати. І це все не від надлишку мотивації або проходження бізнес-тренінгів за лідерським мислення — це ситуації, які вимагають блискавичних дій тут і зараз. Ми не закликаємо йти лягати на гранати і виривати рами — це натяк на те, що ти можеш більше, ніж сам собі придумав. Всі твої страхи криються всередині, і, перш ніж лізти на амбразуру, потрібно подолати їх самій. І ти зрозумієш, що більшість рамок ти сам собі створив.

Потрібно діяти

І це робити потрібно не бездумно і лише б щось робити — треба підходити до цього свідомо. Буде недостатньо включити собі мотиваційну музику або ролик в інтернеті. Для початку потрібно розібратися, чого ти по-справжньому хочеш і чого ти схильний. Якщо ти вважаєш, що у світі достатньо багато абортів, не потрібно створювати групу «Вконтакте» проти цього — докопайся до початкової проблеми, дізнайся причину і наслідок. Це простий приклад.

Необов’язково прив’язуватися лише до глобальних речей, почни з малого. Старий добрий рада, що потрібно просто почати щось робити, як не дивно працює. Причому досить просто. Він схожий на те, ніби ти прийшов в аквапарк і почав скочуватися по гірці: як тільки ти почнеш — ти зрозумієш, що шляху назад немає і зупинитися вже практично неможливо. Особливо якщо ззаду летить товстун.

Умій контролювати себе

Швидше за все, це мало кого стосується, але потрібно знати міру. Є тип людей, які заганяються і елементарно не вміють відпочивати або вчасно зупинитися. Це ціле мистецтво — вміти вибирати підходящий момент. Якщо ти посеред виконання якогось важливого проекту, то було б нерозумно зараз брати вихідний. Але якщо ти бачиш, що починаєш вигоряти і ефективність стрімко наближається до нулю, то, швидше за все, потрібно взяти перерву і відпочити, щоб потім повернутися з новими силами. Так працює абсолютно всі (навіть м’язи ростуть в той момент, коли ти відпочиваєш після тренування), тому не нехтуй цим. Навіть якщо ззаду товстун.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *