підшкірні ущільнення

Ущільнення під шкірою у вигляді кульки

Найчастіше різноманітні ущільнень під шкірою у вигляді кульки не несуть небезпеки, але звернутися до лікаря слід, щоб фахівець визначив причини і необхідність лікувальних заходів.

Ущільнення під шкірою у вигляді кульок

Шишкоподібні щільності утворюються на різних частинах тіла, їх виявляють на кінцівках, на обличчі, з’являються в складках живота. Їх зростання непомітний, часто людина намацує ущільнення, що вже досягло великого розміру.

Без симптомів ростуть доброякісні шкірні новоутворення, що представляють собою ущільнення під шкірою у вигляді кульки.

Зростання шишок з болем вказує на їх причину – інфекційне ураження тканин. Підвищується загальна або місцева температура, червоніє шкір на місці появи шишки. З’являються супутні ускладнення: розлад загального самопочуття, болі в голові. Своєчасне лікування дозволяє прибрати наростаючі ущільнення.

На фото видно різницю між кулькою і шишкою.

підшкірні ущільнення

шишки під шкірою

Коли ущільнення під шкірою виявляється на нозі, у вигляді кульки, пацієнти йдуть до хірурга. Його завдання – визначити тип новоутворення. Нарости злоякісного характеру зустрічаються рідше, але що робити, їх потрібно своєчасно розпізнати, щоб не запустити розвиток хвороби.

що робити якщо гулька на руці

Ущільнення на руці або нозі

Під шкірою рук або ніг утворюються найчастіше гігроми, щільні малорухливі кульки, що виступають на поверхні як шишка. Зазвичай не болить, не завдає шкоди загальному здоров’ю.

Фото гігроми показує, який це важливий косметичний недолік. Якщо ж гігрома селиться на долоні, вона серйозно заважає виконанню будь-яких справ. Випадковий удар по гигромі буде дуже болючим, але при цьому вона зникає, тому що є межтканевим скупченням рідини, від механічного впливу тканини пошкоджуються, рідина розсмоктується.

Поява ущільнення під шкірою на руці у вигляді гульки найбільше турбує жінок, так як це явне косметологічне порушення. Що робити з ними – вирішує лікар.

Новоутворення у вигляді суглобових вузлів говорить про розвиток захворювань: артритів, артрозів. При них утворюються тверді маленькі вузлики, нерухомі за своїм зростом і розвитку. Найчастіше це ревматоїдні вузлики, їх причина – ревматоїдний артрит.

підшкірні ущільнення фото

Поява вузликів на розгинальних поверхнях пальців рук говорять про розвиток деформуючого остеоартрозу. На фото видно відмінності між ревматоїдними і подагричними наростами.

На суглобах пальців ніг розвиваються тофуси – подагричні вузли, вони можуть зростати до великого розміру, так як в них відбувається постійне накопичення солей сечовини. Тофуси супроводжують тривале захворювання, що робити з ними – входить в загальний план лікування подагри.

тверда гулька на пальці руки

Окремим новоутворенням вважається зростання підшкірної шишки збоку на суглобі великих пальців. Цей твердий наріст викликає вальгусну деформацію, викривляє весь палець. Це видно на фото хворої ноги.​ Кісточка має тенденцію поступового зростання, що з часом створює істотну незручність у виборі взуття для нормальної ходьби.

На ногах і руках найчастіше виростають ліпоми, фіброми. Їх причина – утворення м’якого ущільнення жирових і сполучних тканин з повільним ростом. Чим менше в них жирових клітин, тим вони твердіше і не рухливіше. Це безпечні новоутворення, і все ж краще показати їх лікаря. У великих розмірах такі нарости краще видаляти.

фіброма на носі

На обличчі

Група новоутворень на шкірі обличчя пов’язана з проникненням в підшкірні шари інфекції, стафілокока. Від них шкіра в місці ураження інфекцією червоніє, потім під шкірою на обличчі розвивається ущільнення у вигляді кульки з опухлими сусідніми тканинами. При численному шкірному ураженні буває висока температура.

вузлик під шкірою на чолі фото

Шкірні новоутворення на обличчі бувають різними:

 • бешихове запалення;
 • флегмона;
 • карбункул;
 • фурункул.

Запалення поширюється швидко, переходить в гнійну форму, утворює флегмону. Вона захоплює більшу частину підшкірної клітковини жиру, особливо на повному обличчі.

Причини появи карбункулів і фурункулів – в утворенні вогнищ запалення на волосяних цибулинах, сальних залозах, з їх пошкодженням, порушенням функцій. Лікують гнійно-запальні хвороби шкіри хірурги. На ранній стадії лікування проводиться із застосуванням антибіотиків, в запущеній формі новоутворення хірург видаляє.

Причинами наростів є:

 • проникнення під шкіру вірусної інфекції;
 • пошкодження механічного характеру;
 • гормональні порушення.

Іноді зростання бородавок або папілом відбувається безпричинно, вони розташовуються на сідниці, інтимних місцях. Це нешкідливі нарости, якщо не труться одягом. Різноманітні форми, розміри вимагають їх кваліфікації – доброякісні вони або злоякісного типу. Важливо отримати консультацію дерматолога, онколога.

затвердіння під шкірою на пальці

Шишка в паху, на стегнах, сідницях

Поява ущільнення в паху під шкірою у вигляді кульки завжди насторожує людину.

Ущільнення в цих місцях проявляються у формі:

 • інфекційного запалення пахових лімфовузлів;
 • зростання кісти, наповненою рідиною, цілком нешкідливого новоутворення;
 • розвитку хворобливого абсцесу зі скупченням гнійного вмісту;
 • інфекційних генітальних бородавок у вигляді м’ясистих наростів, що передаються зі статевими контактами;
  висячих родимок і бородавок.

Що робити з щільними підшкірними місцями, має залежність від факторів появи. Може, це результат ВПЛ, тому відвідування лікаря є обов’язковим, особливо, коли кульки швидко ростуть. Допоможуть консультації хірурга, дерматолога, онколога.

Самолікування не допускається!

Затвердіння на суглобі

Суглобові кульки на пальцях рук є гигромой, типом кісти, зростаючої суглобової сухожильной тканини.

Синовильная кіста зазвичай виростає у вигляді м’якої, гладкої гульки, всередині вон заповнений рідиною як щільне желе. Причинами їх появи називають старіння або пошкодження суглобів і сухожиль.

Коли гігрома на суглобі не турбує людину, її можна залишити. Але що робити, якщо вона заподіює біль і незручність в роботі? Слід йти до лікаря для її видалення. У суглобової гігроми є великий недолік-після видалення вона може знову наростати в колишньому місці.

гігрома на суглобі пальців фото

Маленька гулька під шкірою

Новоутворення під шкірою у вигляді гульки, ущільнення на животі може бути як нешкідливою ліпомою, так і грижею, особливо якщо воно з’явилося недалеко від пупка. Отже, візит до хірурга обов’язковий. Не важливі причини такого наросту, головне – визначити, що робити з ним.

Шишкою часто буває ліпома, що утворюється від надлишків жирової тканини. На ділі вона нешкідлива, не доставляє занепокоєння. Її промацують, розуміють межі, особливість поверхні – рівна або горбиста. Шкіра не змінює колір, верхній шар епідермісу легко зібрати рукою в складку. Зрідка вони ростуть до великих розмірів, тоді від них слід позбавлятися.

Ущільнення під шкірою у вигляді кульки на спині іноді виявляється атеромами. Її не сплутати з ліпомою, так як на спині мало жирової тканини. На ділі атерома – ще один вид підшкірної кісти, яка розтягує сальну залозу, закупорюючи її вивідні протоки. Така кіста наповнена шкірним салом, з тенденцією до зростання накопичення, чому заліза розтягується, атерома зростає.

Щільне утворення округлої форми має чіткі межі, шкіра над нею синіє, в синяві проглядається точкою закритий проток. Атерома має тенденцію запалюватися, нагноюватися. Такі атероми обов’язково видаляти у хірурга.

гулька на спині фото
Ущільнення під шкірою у вигляді гульки під пахвою має серйозні причини – це буває початком запалення лімфовузлів, що приводить до лімфаденопатії. Причиною може стати застуда, на що лімфовузли відповідають своїм запаленням. Вони є складовим компонентом імунної системи, працюють, як фільтрувальне освіта для очищення від інфекції міжтканинної рідини.

гульки під пахою фото

Зменшуються такі гульки під пахвою повільно, після активного лікування простудного захворювання антибіотиками. З початком гнійного запалення лімфовузлів, кульки під пахвою розкриває хірург для видалення гною, очищення тканин.

Коли над лімфовузлом під пахвою утворення стає щільним, шкіра не мнеться, можливе ураження вузла злоякісними компонентами. Ці ситуації вимагають консультації онколога.

Ущільнення під шкірою у вигляді кульки на шиї теж може стати наслідком лімфаденіту. Причини його – запалення. Вилікувавши основну застуду, можна поступово зменшити шишки. У підшкірних шарах шиї селяться й інші утворення. Це тверді кульки з-за врослого волосся. Не сбритый повністю волосок залишається під шкірою, не пробивається назовні, загинається, вростає в волосяний фолікул. Це призводить до запалення, утворення твердих хворобливих кульок на шиї. Від них позбавить косметолог, досвідчений фахівець в питаннях депіляції.

гулька на шиї фото

Прищі перетворилися на тверді гульки

Пубертатний період у підлітків часто супроводжується появою на обличчі безлічі прищів. Всі знають, що їх не можна видавлювати, але молодь це робить. Часто після невдалого видавлювання звичайного прищика на його місці залишається тверда кулька. Це запалення і набряклість після механічного впливу на шкіру.

У таких ущільненнях продовжують розвиватися бактерії, що викликає висипання нових вугрів. Шкіру чистять в косметологічних салонах лазером і фототерапією, дренажем і обколюванням стероїдами.

Одне з підліткових шкірних поразок – міліум. Він являє собою невеликі тверді білі кульки. В народі їх називають просянкою. Основне місце висипання – щоки під очима, лоб. Вони безболісні, але їх присутність погіршує обличчя. Віддаляються вони в косметологічних салонах механічним шляхом або за допомогою лазерної електрокоагуляції. Вдома їх видавити практично неможливо.

вузликипід шкірою на обличчі фото

гулька під шкірою на щоці фото

Вузлик під шкірою після вакцинації

Вакцинацію проводять всім людям, особливо багато щеплень припадає на дитячий вік. Захищаючись від інфекцій, діти часто отримують ускладнення після введення вакцини. На місці щеплення утворюється почервоніння, підшкірна тканина ущільнюється, болить.

На щільну ділянку можна покласти холодний компрес, він зніме біль і почервоніння. Добре допомагає зняти ущільнення під шкірою після вакцинації Гідрокортизонова мазь. Змащуючи місце уколу, можна домогтися швидкого зникнення твердого ущільнення на місці введення вакцини.

Якщо ви помітили ущільнення під шкірою у вигляді гульки, не шукайте самостійно причини — зверніться негайно до лікаря.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *