Як доглядати за татуюванням у перші дні після її нанесення

У сучасному світі у кожної людини є безліч способів для вираження свого «я». Але, в той же час, зробити це досить складно, так як зараз свою індивідуальність виявляють практично всі і роблять це досить оригінально. До найпоширеніших ідей самовираження відносять татуювання.

Завдяки талановитим майстрам, можна «набити» на тілі будь–який красивий напис або малюнок. Але відразу після цього вам варто подбати і про своє здоров’я, тому також важливо дізнатися, як правильно доглядати за тату в перші дні в домашніх умовах.

Основні етапи

Безсумнівно, татуювання є одним з найкращих способів для того, щоб показати іншим стан свого внутрішнього світу. Але, в перші дні, після нанесення цього шедевра на тіло, вам необхідно уважно оглядати це місце через кожні кілька годин. Правильний догляд в домашніх умовах забезпечить швидке загоєння будь–якого татуювання.

догляд за свіжою тату
Як доглядати за татуюванням в домашніх умовах

Перш ніж зважитися на цей крок, вам потрібно:

 • знайти відповідний салон, в якому будуть працювати кваліфіковані фахівці;
 • переконатися в тому, що всі інструменти проходять стерилізацію;
 • упевнитися, що майстер працює в медичних рукавичках.

Насправді процедура не надто болюча, особливо, якщо ви потрапили до досвідченого майстра. Але вам відразу необхідно налаштуватися на тривалий процес нанесення тату.

догляд за свіжим татуюванням
Засоби для догляду за татуюванням

Після закінчення роботи, майстер зобов’язаний накласти спеціальну пов’язку або захисну плівку, яка буде вбирати в себе виділяючу сукровицу, і протистояти попаданню інфекції.

Правильний догляд

Відразу після повернення з салону додому, ви повинні зняти пов’язку. Це потрібно для того, щоб місце з татуюванням не пересихало. Запам’ятайте — робити це потрібно дуже обережно, так як різкі рухи можуть відірвати засохлу лімфу разом з кольоровою частиною тату. Це призведе до розмиття країв малюнка або до втрати його яскравості.

Після цього, необхідно ретельно промити татуювання. Потім вам знадобляться спеціальні засоби (мазь або крем), які допоможуть швидкому загоєнню.

догляд за новим тату
Перші дні після нанесення татуювання не можна мочити

До найбільш дієвих лікарських препаратів відносять:

 • «Бепантен»;
 • «Солкосерил»;
 • «Рятувальник»;
 • «Бацитрацин»;
 • «Пантенол» (спрей).

Не варто наносити ці засоби занадто товстим шаром, так як велика кількість крему перешкоджає проникненню кисню на пошкоджені ділянки шкіри, затримуючи процес загоєння.

правила догляду за тату
Як доглядати за кольоровим татуюванням

Ні в якому разі не можна використовувати в якості антисептика одеколон, духи або спирт. Від них можна отримати серйозне роздратування або хімічний опік.

Варто відзначити, що період загоєння татуювання триває від 5 до 10 днів. Тому вам слід заздалегідь подумати про те, як доглядати за нею в перші дні, і дотримуватися всіх перерахованих рад.

Загальні рекомендації

Як вже зазначалося вище, після завершення роботи майстер повинен обробити пошкоджену шкіру відповідними антисептичними засобами і дати цілий перелік рекомендацій про те, як доглядати за тату в домашніх умовах. Давайте розглянемо деякі з них:

правильний догляд за тат
Як доглядати за татуюванням у перші дні
 1. Чиста шкіра. Найкращим антибактеріальним засобом виступає дитяче мило. Тому дуже важливо, щоб перші кілька днів ви мили татуювання 2-3 рази на добу.
 2. Активний спосіб життя. В цей час краще припинити заняття спортом. Будь–яке фізичне навантаження призведе до підвищеного потовиділення, а в перші дні надмірне зволоження татуювання може призвести до втрати її первісного вигляду.
 3. Забуваємо про шкідливі звички. Багато фахівців рекомендують почекати з вживанням алкогольних напоїв за кілька днів до проведення процедури й близько тижня після.
 4. Стан татуювання. Намагайтеся якомога частіше розглядати пошкоджене місце. Навіть, якщо в перші дні невелике почервоніння є нормою, то через кілька днів запальний процес повинен закінчитися. В іншому випадку вам доведеться звернутися за консультацією до кваліфікованого фахівця, який зможе призначити курс необхідних лікарських препаратів, що сприяють швидкому загоєнню.
 5. Перегляньте гардероб. Протягом усього періоду загоєння татуювання вам слід вибирати речі більш вільного крою. Ідеальним варіантом буде одяг з бавовни, синтетичні вироби краще на якийсь час забути. Вони здатні подразнювати травмовану шкіру і занадто щільно прилягати до пошкодженої поверхні.
 6. Перегляньте свій раціон. Бажано, щоб у перші дні організм отримував достатньо вітамінів. Тому робіть вибір на користь овочів і фруктів, а також продуктів, які містять у своєму складі вітамін Е (горіхи, сухофрукти, зернові, риба). Саме вони відповідають за стан вашої шкіри.

Дотримуючись цих нескладних вимог, ви зможете побачити, як швидко і легко загоюються татуювання, особливо, якщо ви забезпечили їм правильний догляд в домашніх умовах в перші дні після проведення процедури.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *