Як навчитися продавати товар?

Торгівля, це той фундамент, на якому тримається Всесвітня економіка. Часом ринкові відносини, переважають над людськими. Ви самі могли помітити, що маленькі магазини ростуть, як гриби після дощу. Це не що інше, як розвиток ринкової економіки. Все більше людей намагаються впровадитися в малий і середній бізнес. Як навчитися продавати товар, адже відкрити свій магазин, це тільки половина справи.

Як зацікавити покупця купити товар

На сьогоднішній день, потенційного покупця дуже складно чимось здивувати. Прилавки переповнені в достатку всілякими товарами. Щодня той чи інший товар піддають видозмінам, щоб збільшити увагу потенційного покупця. Навіть види хліба, і то, бувають різні. Якщо кілька десятків років тому на прилавках магазинів лежали 2-3 види хліба. Тепер він не тільки в достатку, але і самих різних рецептур.

Перший і найбільш дієвий спосіб, продати свій товар, це реклама. Вона може бути на білл-бордах, в мережах, місцевих газетах. Однак і цього може бути недостатньо, якщо ваш продавець не вміє спілкуватися з клієнтом. Для того щоб продати ту чи іншу річ, часом необхідно знати психологію людини. Адже найчастіше покупці самі не знають, чого хочуть. Їх необхідно підвести до того, щоб він здійснив покупку.

Історія торгівлі в стародавньому Сході йде за 3,5 тисячоліття до н. е. Головними галузями виробництва були зброя, кераміка і тканини. В Єгипті в ту епоху існувала переважно сухопутна торгівля: каравани привозили предмети розкоші – пахощів, метали, дерево, дорогоцінні камені.

Більшість великих компаній, влаштовують для своїх продавців–консультантів майстер–класи та тренінги. Таким нехитрим способом вони підвищують продажі. Ось кілька секретів, які допоможуть вам продати свій товар. Якщо ваш продавець буде ним слідувати, то ви помітите позитивні результати.

як переконати людину купити товар

  • Продавець повинен бути впевненим в собі і в знанні пропонованого асортименту. Він повинен розповісти покупцеві про кожну одиницю наявну на прилавку. У голосі не повинна простежуватися ні нотка сумніву. Ситуація буде неловка, якщо він побіжить за порадою до іншого колеги. Ось тут же постраждає його комунікабельність. Людина, що прийшла в ваш магазин, повинна чути виключно позитивні слова на адресу необхідного товару. У міміці особи не повинно бути якесь невдоволення. Якщо обслуговування буде на вищому рівні, покупець повернеться до вас знову. До того ж він буде рекомендувати вас знайомим і друзям. Про ваш магазин пройде хороший слух. А адже саме це і потрібно. Піднімуться продажі.
  • Ще раз хочеться звернути увагу на те, що найнятий вами працівник, повинен знати асортимент товару. Саме тому продавець повинен детально вивчити призначення і характеристики того, що він продає. Він повинен визначити, чим саме корисний той чи інший предмет. Виставити його в найкращому світлі. При цьому варто враховувати, що клієнту ні за яких обставин не можна брехати. Ніколи не розповідайте, про не існуючі можливості товару. Якщо відчується, який-небудь підступ, це негативно відіб’ється на продажах. Не замислюючись, клієнт може повернути вам товар. Він буде прав.

У Стародавній Греції підйом торгівлі почався разом з колонізацією. З різних регіонів ввозилися масла, срібло, хліб, вино, пурпур і залізо. Зосереджувалася торгівля на великих ринках, де стояли відкриті прилавки і навіси.

  • Кожна людина любить, коли йому приділяють достатню кількість уваги. Однак не варто плутати його з настирливою поведінкою. Посмішка від душі це козир кожного продавця. Для того щоб зрозуміти, що саме хоче клієнт, можна задати йому кілька навідних питань. Тоді у нього залишиться сприятливе враження про обслуговування, і він повернеться до вас знову.
  • Ще одне, що потрібно від хорошого продавця, це полюбити клієнта. Звичайно, це не означає, що ви будете кидатися на кожного хто увійшов в магазин з розпростертими обіймами. Важливо зробити так, щоб покупець відчув те, що він цікавий продавцю. Необхідно проявляти поважну поведінку. Людина може зайти в поганому настрої або просто мати по життю огидний характер. Все це потрібно враховувати. У бесіді ніколи не варто затівати такі теми як національність, віросповідання і зовнішній вигляд. Діалог потрібно вибудувати правильно, або він понесе поразку.

Об’єднання торгових підприємств-ринки і ярмарки-перетворювалися в торгові ряди і вітальні двори. Це були значні будівлі, наприклад, Гостинний двір в Санкт-Петербурзі або верхні торгові ряди в Москві.

Ось кілька тонкощів, про які потрібно пам’ятати при спілкуванні з клієнтом:

  1. Ніколи не кажіть, що він не правий.
  2. Не розводьте занадто довгих дискусій.
  3. Про цінову політику говорити лише після того, як покупець дізнається про всі переваги товару.
  4. Завжди називайте повну вартість, щоб не було ніяких сюрпризів.

як продати товар

Мистецтво продавати

Є люди, які не бачать себе в торгівлі. Вони вважають, що ніколи не зможуть переконати людину купити що-небудь. Вони впевнені, що не володіють підприємницькою жилкою. Насправді, абсолютно не обов’язково бути природженим продавцем. Ним можна стати. Це така ж професія, як і багато інших, яким потрібно вчитися багато років. Тут, як і скрізь, все приходить з досвідом. При необхідності можна почитати спеціалізовану літературу, відвідати лекції або семінари на задану тематику.

Звичайно, можна сказати, що особистий досвід отримати набагато простіше. Але набиваючи власні шишки, пройде занадто багато часу. Відповідно, бізнес зазнає краху і збитків.

Торгові центри в їх сучасному розумінні з’явилися на початку 40-х рр. 20 століття в США. Їх виникнення обумовлено бурхливим розвитком транспорту. Відсутність стоянкових місць призвело до того, що на територіях, вільних від житлового будівництва, зводилися великі центри, оточені величезними стоянками.

Ось чому необхідно розширювати свій кругозір на обраному терені. Найбільш ефективним способом підняти продажі на сьогоднішній день, є тренінги. На таких заняттях, на практиці застосовується багаторічний досвід. Тренер готовий відповісти на будь-які питання. До того ж він імітує ситуації різного характеру. На наочних прикладах сприйняти нову інформацію набагато легше, відповідно і застосувати на практиці.

Головне, що повинен засвоїти продавець один раз і назавжди це те, що покупець завжди правий. Проте в силах продавця, користуватися простими методами психології в спілкуванні з клієнтами. Це допоможе стати найбільш успішним підприємцем. Застосовуючи на практиці всі отримані знання, можна стати відмінним продавцем і заробити на цьому непогані гроші.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *