Як позбутися від кістки в горлі

Як позбутися від кістки в горлі?

Риба надзвичайно смачний і корисний продукт. У ній міститься безліч вітамінів і мінеральних речовин, які життєво необхідні людському організму. Незважаючи на всю користь, саме ця страва може виявитися небезпечною, якщо не помітити хоча б одну маленьку кісточку. Якщо рибна кісточка застрягла в горлі, потрібно якомога швидше її усунути. Пропонуємо 5 порад, як можна позбутися кісточки в горлі.

5 способів позбутися від рибної кістки в горлі

  1. Ще наші бабусі і дідусі знали, що як тільки після того, як поїш рибу починає щось заважати в горлі — потрібно з’їсти шматочок житнього хліба. Це найдієвіший і перевірений спосіб. Якщо житнього хліба немає, то можна взяти скоринку будь-якого іншого хліба. Принцип дії такого способу такий, що скоринка повинна зачепити кісточку і при ковтанні вона безболісно пройде в стравохід. Головним секретом є те, що хлібець не потрібно розжовувати до кінця.
  2. Звичайно, якщо перший метод не допоміг, то можна спробувати інший. Візьміть столову ложку рідкого меду і з’їжте її. Тільки ковтати не потрібно занадто швидко. Навпаки слід, як би попрацювати ковтальними м’язами, щоб солодкий слиз поширився і до нього прилипла рибна кісточка. Потім разом з рясною слиною вона повинна піти для подальшого переварювання або краще її сплюнути, якщо вийде відхаркнути. Як позбутися від кістки в горлі
  3. Якщо рибна кістка знаходиться в зоні видимості, можна спробувати дістати її механічним шляхом. Для цього продезінфікуйте пінцет і дістаньте ним кісточку. Робити це потрібно в умовах хорошого освітлення, щоб не відламати її і не створити ще більших проблем, адже маленьке вістря буде витягти набагато складніше.
  4. Більш копітким способом витягти рибну кістку з горла, вважається за допомогою свічки. Для цього потрібно запалити гніт воскової свічки і кілька крапель воску капнути на палець. Поки віск не застиг спробувати пальцем дотягнутися до чужорідного тіла. Воно повинно прилипнути до воску.
  5. Більш радикальним і цікавим методом вважається нюхальний тютюн. Понюхавши його, з’являється бажання чхати і це може допомогти позбутися від застряглої в горлі рибної кісточки. Якщо немає нюхального тютюну, можна взяти звичайний мелений чорний перець. Цей спосіб має протипоказання, адже позбутися від кісточки в горлі дитині набагато складніше. Якщо у дитини є алергія, то краще такий спосіб не використовувати.

Хворобливі відчуття, що викликаються чужорідним тілом, можуть надалі посилитися, так як відбувається подразнення слизової оболонки. Рибна кістка може виявитися причиною набряку, утруднення дихання і навіть задухи.

Близько 96% всіх існуючих видів риб належать до надзагону костистих, решта-до надзагону хрящових.

Всі перераховані вище способи – плід досвіду людства протягом багатьох століть. Однак якщо подавився кісткою відчуваєш, що дихати стає все важче, слід якомога швидше викликати швидку допомогу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *