як покращити память людини

Як швидко покращити пам’ять в домашніх умовах: ефективні способи

Не знаєте, як швидко покращити пам’ять в домашніх умовах? Ефективні способи тренування ви знайдете в нашій статті. Сподіваємося, що наші поради вам допоможуть!

Швидше за все, ви помічали, що деякі люди запам’ятовують інформацію, варто їм тільки один раз її побачити або почути, в той час як інші витрачають багато часу на зубріння будь–яких відомостей.

Сьогодні ми поговоримо про те, що являє собою наша пам’ять, і з’ясуємо, як її поліпшити.

як покращити память
Способи поліпшення пам’яті в домашніх умовах

Якою буває пам’ять?

Пам’ять – це одна з функцій психіки, призначена для накопичення, систематизації, зберігання та відтворення отриманої протягом життя інформації і досвіду. Всі відомості, з якими ми стикаємося в житті, западають в нашу пам’ять і залишаються в ній на певній термін.

Залежно від того, скільки зберігається ця інформація, розрізняють:

  • короткочасну пам’ять – в ній зберігається тільки що надійшовша інформація, яку ви легко відтворюєте протягом найближчого часу (наприклад, номер телефону або ім’я нового знайомого), далі ці відомості забуваються або переходять в довготривалу пам’ять;
  • довготривалу пам’ять – забезпечує зберігання даних місяцями і навіть роками, а іноді і протягом усього життя, при цьому на вилучення інформації з такої пам’яті іноді може знадобитися досить багато часу, особливо якщо ви давно не поверталися до цих спогадів.

Завдяки короткочасній пам’яті ми легко запам’ятовуємо інформацію, що надходить, а потім сортуємо її на більш і менш важливу. Значні дані переходять в «осередок» довготривалої пам’яті, а неважливі – «стираються».

Довготривала пам’ять служить для зберігання знань, які складають життєвий досвід. У ній розташовується інформація про навколишній світ, пережиті події, професійні навички.

Крім того, існує проміжна ланка між короткочасною і довготривалою пам’яттю – оперативна пам’ять. У неї потрапляють відомості, які необхідні нам певний час, наприклад, до складання іспиту або до наступної наради. Дані зберігаються в ній довше, ніж в відсіках короткочасної пам’яті, але потім також або забуваються, або переміщуються в довготривалу пам’ять.

Коли ми говоримо про способи поліпшити здатність до запам’ятовування, то в переважній більшості випадків маємо на увазі підвищення можливостей довготривалої пам’яті. Зараз ми розповімо, методи як поліпшити пам’ять в домашніх умовах швидко.

Поліпшення пам’яті

Пам’ять – це один з напрямків діяльності нашої нервової системи, яку не можна розглядати окремо від решти організму. Людина добре запам’ятовує інформацію тільки в тому випадку, якщо він фізично і психічно здоровий.

як покращити память людини
поліпшення пам’яті

Якщо ж ви недостатньо або неправильно харчуєтеся, мало спите, перебуваєте в стані стресу, страждаєте від гострих або хронічних захворювань, не варто чекати чудес від своєї пам’яті.

Все частіше задаються питанням, як покращити пам’ять в домашніх умовах швидко? Щоб поліпшити здатності до запам’ятовування, насамперед потрібно нормалізувати образ життя і відновити здоров’я.

Слідкуйте за раціоном

Повноцінний і збалансований раціон – одна з умов для нормальної роботи мозку. Слідкуйте за тим, щоб у вашому раціоні було достатньо білків, ненасичених жирів і складних вуглеводів.

Також обов’язково включіть в нього свіжі овочі, фрукти, зелень, які багаті вітамінами і мінералами. Горіхи і насіння – ще одне джерело корисних мінералів та інших поживних речовин, тому вони повинні бути присутніми у вашому меню.

як покращити память дитини
Правильний раціон – одна з умов для нормальної роботи мозку

А от прості вуглеводи не кращим чином впливають на діяльність мозку. На перших порах при їх розщепленні виділяється енергія, яка використовується для активної роботи нервових клітин. Але її запаси швидко виснажуються, після чого нейрони працюють ще гірше.

Ось метод як покращити пам’ять в домашніх умовах швидко. Всього лише потрібно стежити за своїм раціоном.

Висипайтеся

Мозок, що страждає від дефіциту сну, працює дуже погано. Це проявляється порушеннями сну і уваги, неуважністю, зниженням працездатності, неможливістю сконцентруватись на чомусь одному.

В такому стані будь–які вправи для покращення пам’яті будуть абсолютно неефективні. Тому, перш ніж починати роботу над пам’яттю, потрібно нормалізувати режим сну.

методи тренування пам яті
Повноцінний сон сприятливо впливає на пам’ять

Норми нічного сну індивідуальні: одним вистачає шести годин, іншим необхідно дев’ять–десять годин повноцінного сну. Визначити, чи достатньо ви спите, нескладно. Якщо вранці ви бадьорі і готові до активної діяльності, не відчуваєте сильну втому і сонливості протягом дня і легко засинаєте вночі – у вас все в порядку.

Але якщо ви вранці встаєте з почуттям розбитості і втоми, постійно мрієте подрімати вдень, а вечорами подовгу ворочитеся, у вас є проблеми зі сном.

Як поліпшити пам’ять в домашніх умовах швидко? З’ясувати, в чому причина порушень, допоможе ваш лікуючий лікар. Він же при необхідності призначить снодійні препарати. І як тільки ви почнете висипатися, то відразу помітите, що пам’ять значно покращилася сама собою.

Займайтеся спортом

Адекватні фізичні навантаження необхідні для підтримки здоров’я, особливо якщо ви ведете сидячий спосіб життя. Виберіть вид спорту, який вам подобається, і тренуйтеся пару раз на тиждень.

покращення памяті
Адекватні фізичні навантаження

Якщо такої можливості немає, більше ходіть пішки, піднімайтеся по сходах, катайтеся на велосипеді, проводите час на свіжому повітрі. Ви здивуєтеся, але навіть банальна зарядка вранці значно покращує пам’ять.

Уникайте стресів

У стані стресу мозок зайнятий тим, що придумує вихід зі сформованої складної ситуації. У цей момент запам’ятовування будь–якої інформації відходить на другий план.

Якщо ж стрес стає хронічним, то ситуація значно ускладнюється. Резерви психіки виснажуються, нервова система починає працювати з перебоями, що призводить до погіршення пам’яті, уваги та інших когнітивних функцій.

покращити память
Уникайте стресів

Справитися з емоційним перевантаженням допоможуть різні техніки релаксації, спілкування з рідними і друзями, прогулянки, походи на виставки і в кіно, подорожі. В особливо важких випадках має сенс звернутися за допомогою до психолога або психотерапевта.

Коли основні функції організму налагоджені, можна зайнятися безпосередньо поліпшенням пам’яті. Для цього є кілька простих прийомів. Про те, як покращити пам’ять в домашніх умовах швидко, читайте далі.

Методи тренування пам’яті

Над пам’яттю, як і над будь-яким іншим навиком, потрібно постійно працювати. Щоб підвищити здатність до запам’ятовування інформації, привчіть себе постійно запам’ятовувати якісь нові відомості. Ви можете вчити напам’ять вірші улюблених поетів або іноземні слова, в найдрібніших деталях запам’ятовувати зображення або особи людей.
Час від часу вивчену інформацію потрібно відтворювати і повторювати, тоді вона відкладеться в пам’яті на довгі роки.

як тренувати память
Тренуйте пам’ять

До речі, ще один спосіб тренування пам’яті – це намагатися згадати якісь відомі відомості без допомоги ззовні. Наприклад, якщо ви забули якесь слово на іноземній мові, не поспішайте звертатися до словника. Дайте мозку поритися в «засіках» пам’яті, і він обов’язково знайде шукане.

Проводьте асоціації

Наш мозок найкраще запам’ятовує інформацію, коли вона пов’язана з чимось важливим, цікавим або знайомим. Тому, коли вам потрібно надовго зберегти в пам’яті якісь відомості, підберіть до них асоціації зі сфери своїх захоплень або попереднього досвіду.

Ще один спосіб полегшити процес запам’ятовування – зв’язати інформацію з певним запахом або мелодією. У майбутньому, коли ви будете чути музику або відчувати аромат, в пам’яті спливуть потрібні спогади.

Крім того, можна скористатися спеціальними мнемонічними прийомами, які розроблені фахівцями для поліпшення запам’ятовування складної інформації. Спробуйте! Це весело і дійсно допомагає.

Відмовтеся від зубріння

Багато хто вважає, що єдиний надійний спосіб запам’ятати будь-які відомості – це зазубрити їх. Але такий підхід в корені невірний.

Пусте повторення інформації дозволить відправити її в кращому випадку в оперативну пам’ять, але незабаром все вивчене все одно забудеться. Якщо ви хочете зберегти відомості надовго, потрібно зробити їх зрозумілими і цікавими для мозку. Для цієї мети підходять ігрові або асоціативні методики запам’ятовування.

як покращити память
Відмовтеся від зубріння

Основний принцип, якого треба дотримуватися при роботі над пам’яттю – це послідовність і регулярність. Не чекайте приголомшливих результатів в перші дні і навіть тижні і не припиняйте тренування. Тепер ви знаєте, як покращити пам’ять в домашніх умовах швидко.

Через кілька місяців ви виявите, що легко можете запам’ятати і відтворити не тільки ім’я нового знайомого, але і великі обсяги складної інформації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *