Якого числа буде Пасха в 2020 році

У єврейського народу є релігійне свято, дуже схожий на православну Пасху. Традиції святкування і звичаї відрізняються. Як відзначають єврейської Пасхи (Песах), якого числа буде в 2020 році?

Історія свята

Історія свята сягає своїм корінням в далеке минуле. Вона тісно пов’язана з Біблією. Згідно з писанням, Яків зі своєю сім’єю переїхав жити в Єгипет. Пізніше жителі Єгипту почали гнобити іудеїв, а згодом взагалі зробили їх рабами, з якими не вважалися ні в чому.

Бачачи нерівність, Господь вирішив покарати єгиптян. Але найстрашнішою була кара, відома як 10 страт єгипетських. Він пройшов по всіх будинках і умертвив народжених первістків у кожній родині єгиптян.

Щоб сім’ї євреїв не постраждали від цієї кари, їх Господь попередив про страту заздалегідь. Кожна єврейська сім’я зарізала ягня, а його кров’ю змастила одвірки. Це означало, що в будинку живе сім’я євреїв, і Бог не чіпав народжених малюків.

Саме цей день і вважається головним у житті євреїв, а називається він не Великдень, а Песах, що в перекладі з івриту означає «пройшов мимо». У Песаха є й інші назви, які використовують жителі Ізраїлю:

 • Хаг а-Мацот (свято опрісноків), походить від слова «маца». Так називається традиційний єврейський коржик. Вона прісна, готується без солі. Саме такими і харчувалися євреї, які перебували в рабстві у єгиптян;
 • Хаг а-Авів (свято весни) – під час святкування свята святого, євреї зустрічають і весну;
 • Хаг а-Херут (свято свободи) – святкується на згадку про вихід з Єгипту.

Коли святкують Песах

Щоб не пропустити головну релігійну подію, кожен, хто має до неї відношення, повинен знати, якого числа святкується Великдень в 2020 році.

Весняний місяць євреї називають нісан, а святкування Песаха починається на 14-й день цього місяця. В єврейському календарі це перший місяць, який за григоріанським календарем відповідає березня-квітня. Святкування триває протягом 7 днів.

Незважаючи на те, що Песах – релігійне свято, перший і останній день, незалежно від того, на які дні тижня він випадає, – в країні вихідні.

Щоб не пропустити Песах в 2020 році, тим євреям, які живуть далеко від Батьківщини, треба знати, якого числа починається його святкування. У цьому році свято почнуть відзначати 8 квітня, а триватиме він до 16 квітня.

Традиції святкування

Євреї чітко дотримуються всіх традицій. Що стосується святкування Песаха, потрібно звернути увагу на наступне:

 • важлива підготовка до свята – в домі обов’язково наводиться порядок, знищується вся заборонена їжа;
 • на святковому столі має бути бездріжджевий коржик, який символізує вихід євреїв з Єгипту. Тоді вони не могли поставити тісто на дріжджах і пекли коржі на воді і борошні;
 • обов’язково на стіл ставлять гірку зелень, яка стала символом гіркоти народу, якому довелося опинитися в рабстві;
 • на стіл ставлять солону воду. Вона стала символом солоних сліз, пролитих юдеями в той час, коли їм довелося терпіти знущання;
 • основний десерт – суміш фруктів, в яку додають вино і спеції;
 • є на столі і м’ясні страви з курки і баранини.

Крім усього перерахованого, на стіл обов’язково ставлять символічні продукти, які не їдять, – шматок баранини (вважається символом жертвопринесення), варене яйце (символ данини Богу), будь-який овоч, який дозрів поточної навесні (символ волі).

Заборони під час Песаха

Незважаючи на те, що на святковому столі досить багато продуктів, якими можна поласувати, на ньому ви не знайдете хліба, приготованого з використанням дріжджів. Крім того, заборонено навіть зберігати такий хліб вдома в період святкування цього релігійного свята.

Знаючи, коли, якого числа відзначається Песах в 2020 році, євреї, які живуть далеко за межами країни, зможуть до нього підготуватися і проведуть його так, як наказує релігія.

Підводячи підсумки

 1. Свято Песах наповнений гіркотою.
 2. В Песах не їдять дріжджовий хліб.
 3. За кілька днів до початку святкування в будинку наводять порядок.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *