9 помилок виховання, через які діти ризикують нічого не добитися в житті

Чому не можна забороняти дитині показувати свої справжні емоції, а домашнього вихованця потрібно завести скоріше? Кому не варто займатися спортом і коли потрібно захищатися?

Кожен нормальний Батько бажає добра своїй дитині — шукає нові працюючі методики розвитку, оплачує секції, гуртки та репетиторів. Аби діти росли успішними, здоровими і щасливими. Але багато прийняті традиції виховання вже не працюють — світ змінюється, і ми разом з ним.

Вважається, що кожній дитині буде що розповісти в майбутньому на кушетці психотерапевта — напевно, це правда. Універсальних методів виростити психічно і емоційно здорову людину не існує — але завжди можна намагатися не робити помилок, які точно зашкодять дітям.

9 помилок, які завадять батькам виростити успішну і щасливу дитину.

1. “Обери для себе серйозну професію на все життя”

Ця ідея перестала працювати. Прямо зараз, на наших очах, з’являються абсолютно нові професії, а старі зникають. Що буде через 10-15 років, сказати складно — в будь-якому випадку, дитина повинна точно знати, що зміна професії в будь-якому віці це не катастрофа, а можливий крок до успіху.

2. “Ти не можеш робити помилки, ось подивися на інших”

Дитина завжди робить помилки, коли вчиться новому: так відбувається будь-який розвиток. Якщо батьки нескінченно критикують його за промахи, вимагаючи від нього ідеальності в думках і вчинках, виросте або перфекціоніст, або невротик (що набагато частіше): невпевнений в собі і закомплексований. Вже будучи дорослим він продовжить нескінченно порівнювати себе з іншими (не на свою користь, зрозуміло) і орієнтуватися на якісь стереотипи, а не свої власні потреби і мрії.

3. «А що люди подумають?»

Люди завжди що-небудь та подумають, а ось якщо дитина буде постійно орієнтуватися на чужу думку, що у нього ніколи не з’явиться свого власного. З невмінням робити вибір дуже складно побудувати нормальну кар’єру або власну сім’ю: жити з оглядкою на інших важко.

4. “Дівчинка не повинна бути грубою / Ти ж хлопчик, не плач”

Мало того, що батьки нав’язують подібні гендерні стереотипи, вони ще й розповідають, які емоції повинні бути правильними: сумувати погано, злитися соромно, голосно сміятися негарно. Зрозуміло, що потрібно дотримуватися певних правил етикету, але і вміти проживати свої почуття теж дуже важливо.

5. “Твій тато завжди неправий / Твоя мама вічно все забуває”

Вирішувати свої проблеми в шлюбі потрібно з сімейним терапевтом або іншими способами, в які не можна вмішувати дитину. В іншому випадку відбудеться зміна соціальних ролей: дитина буде змушений стати «батьком» або залишиться вічним інфантилом зі страхом подорослішати.

6. «Не огризайся, не конфліктуй, не відстоюй своєї думки»

Дуже просто ростити зручну дитину, яка слухняно з усім погоджується — але сама дитина не навчиться розуміти свої особисті кордони і не захищатиме їх. Його візьмуться використовувати всі, кому не лінь, а він буде придавлений безпорадністю і почуттям провини за те, що йому не хочеться постійно прогинатися під все і всіх.

7. “Займайся професійним спортом, це корисно для сильного тіла і характеру”

Олімпійськими чемпіонами стають одиниці, іншим спорт приносить комплекс невдахи, травми і проблеми з навчанням, тому що часу на неї не залишається. Якщо дитина не надто горить бажанням стати професійним волейболістом або лижником — може бути, нехай краще танцює або плаває у вільний час?

8. “Який ще кіт? Ось виростеш — заведи хоч слона, а зараз ні”

Зрозуміло, що будь — який вихованець додає клопоту батькам — їм потрібно займатися, витрачати на нього гроші і увагу. Але дитина, яка не привчився до відповідальності ще в дитинстві, часто виростає черствим егоїстом, який розуміє: його бажання нікому не цікаві.

9. “Читай біографії великих людей і бери з них приклад”

Рольова модель дуже важлива для особистісного розвитку, але брати чийсь приклад за єдино вірний спосіб жити — абсолютно неправильно. Успіх конкретної людини залежить від безлічі факторів (в тому числі випадкових), так що повторити його один в один не вийде.

Які ще помилки ви могли б додати до цього списку?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code