хлороз листків

Хлороз листків на рослинах: ознаки, причини, лікування

Рослини, будь-то кімнатні або ростуть у відкритому грунті нерідко піддаються різним захворюванням. Своїм зовнішнім виглядом вони дають зрозуміти, в якому напрямку варто шукати причину. Пожовтіння листя – хлороз, поділяють на види, і кожен з них має відмінні характеристики. Лікування «недуги» відповідно нестачі речовини.

Хлороз листків

Види хвороби

Залізний

Найбільш поширений вид захворювання. Зміна хлорофілу в листках відбувається із-за нестачі заліза в ґрунтах і визначається пожовтінням листової пластини при збереженні зеленого кольору прожилок. Форма листа деформується або сручивается. Верхівки пагонів швидко засихають.

Магнієвий

На відміну від попереднього виду хлорозу, в магнієвому нестачі листя можуть жовтіти, біліти, червоніти, починаючи з країв, поступово переходячи на середину. Цього схильні рослини, що ростуть на легкому піщаному ґрунті.

Сірчаний

Ураження листя починається з верхніх і молодих, переходячи на всі інші частини рослини. Зелений колір змінюється на білий, а потім різке пожовтіння всієї надземної частини.

Азотний

Явна ознака азотного хлорозу – прожилки на нижніх листках стають білими. Далі сам лист біліє. Причиною тому підвищений вміст кислоти або золи в ґрунті.

Хлороз рослин

Які рослини схильні до хлорозу.

Ця хвороба вибірково спрямована не тільки на певні частини, але і на самі рослини. Найбільш схильні:

  • азалія;
  • гарденія;
  • лимон;
  • гортензія;
  • спірея;
  • клеродендрум;
  • виноград;
  • суниця.

Вирощування їх на ділянці регулярно оглядайте листя і стовбури. При перших ознаках хлорозу відразу починайте лікування. Для підстраховки проводять профілактичні роботи:

1.Висаджуйте рослини правильно підібраний грунт. Намагайтеся підтримувати легкість, рихлість і родючість. У щільному грунті вода застоюється і відбувається залуження.

2. Рослини різко реагують на зміну кислотності в ґрунті. Перше до чого це призводить – хлороз листя.

3. Додавайте в воду при поливі лимонну кислоту, на 1 л води буквально кілька крупинок речовини. Це дозволить підтримувати кислотний баланс.

4. Якщо знаєте, що грунт постійно потребує залозі, то недалеко від посадок рослин вбийте в землю довгі залізні цвяхи чи просто шматки заліза. При поливі почне виділятися іржа, яка і приведе до відновлення рослин. Це не панацея, а всього лише відстрочка до поливу препаратом.

Що робити з зараженням

Визначивши вид хлорозу у хворого рослини, лікування починають із занесення відсутнього елементу або зміни складу грунту.

як позбутися хлорозу на листях

При нестачі заліза поливають препаратами: «анти-хлороз», «Хелат заліза», «Агрікола», «Феровіт» та інші. При обприскуванні речовина швидше впливає на рослину, ніж при поливі під корінь.

Препарат можна приготувати самостійно: на 1 л охолодженої кип’яченої води 0,5 ч. л. лимонної кислоти і 1/3 ч. л. залізного купоросу. Якщо вода із свердловини, то кип’ятити не потрібно, тільки якщо з-під крана, щоб прибрати домішки хлору. Перемішати розчин і обприскувати. Зберігати в холодному місці, максимум 14 днів. Чим довше зберігання, тим менше користі від препарату.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code