долмітове борошно

Користь доломітового борошна, як використовувати на дачній ділянці для багатого врожаю

На порозі початку дачного сезону стає питання стану грунту. Дачники активно шукають шляхи оздоровлення і підвищення якості грунту, адже це безпосередньо впливає на майбутній урожай. Грунт окислюється шляхом вимивання кальцію іонами водню. В мінералі міститься 40% магнію і на 8% кальцію більше, ніж у вапна-пушонке. Користь доломітового борошна очевидна, залишилося розібратися для чого вона і як її використовувати на городі?

доломітове борошно

Користь доломітового борошна

Більшість рослин розрахована на вирощування у грунті нейтральної кислотності, і далеко не всі городники можуть похвалитися таким складом у себе на ділянці. Кожен раз доводиться проводити вапнування. Особливо рекомендується проводити його на піщаних, супіщаних грунтах, де магнію завжди не вистачає. Існує 2 виду сировини обпалений і невипалені. Перевагою першого варіанту є найкраща віддача магнію.

Доломіт кристалічної структури в умовах виробництва мінерал доводять до порошкоподібного стану, висушують і фасують у пакети. Незважаючи на свою цілком демократичну ціну ефективність доломітового борошна висока.

Безцінний мінерал можна вносити як у відкритий грунт, так і в теплиці, парники, вазони. Яка користь від нього?

 1. Поліпшується склад і структура ґрунту, нейтралізується кислотність.
 2. Активізує розвиток корисних ґрунтових організмів у грунті.
 3. Рослинам крім магнію надходить додатково молібден, калій, фосфор і азот.
 4. Підвищується дія органічних добрив, особливо ефективно з’єднання гною з борошном. Тільки змішувати разом ці компоненти можна, спочатку рассыпаете борошно, через час гній і потім перекапываете.
 5. Кальцій добре зміцнює кореневу систему рослин, вони стають сильнішими і міцнішими.
 6. Відчутно поліпшується стан рослин, нейтралізуються радіонукліди (урожай вважається екологічно чистий).
 7. Лежкість овочів в зимовий період стає тривалішою без втрати якості.
 8. Зниження грибкових хвороб.
 9. Боротьба з шкідниками.

Рослини від нестачі магнію сповільнюють ріст і стають вразливими до хлорозу і коричневої плямистості.

Коли використовувати доломітове борошно

Найбільш підходящий час для здобрювання» грунту – осінь, при необхідності рання весна. Але навіть взимку можна розсипати по снігу доломитку, щоб в період танення добриво проникло відразу в грунт.

 • Навесні — за 2-3 тижні до посадки рослин.
 • Восени – після збирання врожаю.
 • Взимку – коли сніговий покрив не більше ніж 25-30 см і в безвітряну погоду. Сильний вітер просто здує мінерал з поверхні.

Як застосовувати

Перш ніж приступити до вапнуванню грядок, потрібно визначити рівень кислотності грунту. Зробити це можна лабораторним дослідженням, лакмусовими смужками або народними методами. В залежності від результату тесту доломітове борошно використовують:

 • для кислого грунту – 500-600 гр на 1 кв. м;
 • для середньо-кислому – 400-500 гр на 1 кв. м;
 • для слабокислою – 300-400 гр на 1 кв. м.

Такі усереднені норми збільшують на 10-15% для глинистої, важкої, бідної грунту, вносять щорічно. Для легкого грунту норми навпаки зменшують на 50% і обробки достатньо 1 раз в 3 роки.

Як показав багаторічний досвід садівників, ефективність доломітового борошна зростає при спільному використанні борної кислоти (7-8 гр на 1 кг) і мідного купоросу (0,5 ч. л).

доломітове борошно користь

Розподіляють борошно рівномірно, закопуючи на 15-20 см. Якщо розсипати по поверхні, то результат настане не раніше ніж через 1 рік.

Чим менше помел мінералу, тим якість сировини вище. Для використання на городі фракція доломітового борошна не повинна бути більше 1 мм

Взаємодія борошна з рослинами:

 • під плодові дерева щоразу після збору врожаю вносять 1-2 кг доломітового борошна;
 • під чагарники по 500 гр борошна 1 раз на 2 роки;
 • квіти орхідеї, гіацинти і фіалки добре відгукуються на додаткове добриво, при посадці грунт змішують з борошном;
 • мінерал дрібної фракції розчиняють у воді (1:10) і використовують як засіб боротьби з комахами-шкідниками. Особливо ефективно від дротяників.

Доломіт абсолютно безпечний для тварин, птахів і людини. Це не хімікат! На грунт діє м’яко, поступово, не обпалюючи корінці рослин.

Що робити не можна:

 • використовуючи доломітове борошно для розкислення грунту важливо дотримуватися дозування, надмірне перевищення робить грунт непридатним для вирощування овочевих культур;
 • не можна доломітове борошно поєднувати з аміачною селітрою, суперфосфатом або сечовиною;
 • вносити під рослини-ацидофіли, що ростуть виключно в кислому грунті: щавель, аґрус, картопля, гарбуз, капуста. З квітів: рододендрони, верес, жовтець, гортензія, люпин, бадан.

Конкурент доломітового борошна

Вапно-пушонку використовують не тільки нейтралізації кислотності грунту, але і в боротьбі з хворобами і шкідниками. При взаємодії з водою отримуємо гашене вапно. Для розкислення в порівнянні з доломітового борошном вапна потрібно таку ж кількість. Однак застосувати її в садово-городніх цілях можна 1 раз в 6-8 років, щоб не спровокувати зворотні (негативні) процеси у грунті. До того ж ефект на відміну від доломітового борошна буде не настільки хороший.

Якщо на ділянці грунт нейтральний, то вапнування не проводять.

Склад і структура ґрунту після використання доломітової муки зміниться лише через 2-3 роки. Це не чарівна паличка і миттєвого результату не буде.

доломітове борошно для урожаю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code