Цікаві факти про Грибоєдова

Цікаві факти про Грибоєдова

Цікаві факти про Грибоєдова – це чудова можливість дізнатися більше про творчість російського письменника. Грибоєдов був не лише чудовим письменником, але й талановитим дипломатом. Він володів великим розумом, проникливістю і сміливістю, а також був ерудованою людиною. Найбільшу популярність йому принесло безсмертний твір «Горе від розуму».

Отже, перед вами найцікавіші факти про Олександра Грибоєдова.

15 цікавих фактів про Грибоєдова

 1. Олександра Грибоєдова (1795-1829) – письменник, поет, дипломат, драматург, композитор, сходознавець, сатирик і піаніст.
 2. Грибоєдов ріс і виховувався в багатій дворянській родині.
 3. З раннього віку Олександр відрізнявся допитливістю і був незвичайно розвиненою дитиною. У 6-річному віці він володів 4 мовами, пізніше освоїв ще 5 мов (див. цікаві факти про мови).
 4. Чи знаєте ви, що крім літератури Грибоєдов жваво цікавився музикою? Він написав декілька вальсів, які отримали велику популярність (слухати вальси Грибоєдова).
 5. Олександр Грибоєдов мав настільки великі пізнання в різних областях, що йому вдалося вступити до університету у віці 11 років.
 6. В молодості Грибоєдов служив гусаром в чині корнета.
 7. Коли Наполеон Бонапарт напав на Росію, Олександр Грибоєдов перервав навчання і добровільно відправився на війну з французами.
 8. Цікавий факт, що в ході однієї дуелі на пістолетах літератор позбувся мізинця лівої руки. З цієї причини він всякий раз користувався протезом, коли йому доводилося грати на піаніно.
 9. Грибоєдов володів прекрасним почуттям гумору і часто любив повеселити публіку. Відомий випадок, коли він сів верхи на коня, в’їхав на неї прямо в бальний зал в самий розпал свята.
 10. У 1826 р. Олександра Грибоєдова ув’язнили за підозрою в участі у повстанні декабристів. Через півроку його відпустили на свободу, оскільки суду не вдалося виявити проти нього вагомих доказів.
 11. Протягом усього життя Грибоєдов перебував у найбільшій масонської ложі Петербурга.
 12. Після написання «Горя від розуму», Грибоєдов відразу ж показав п’єсу Івана Крилова (див. цікаві факти про Крилова). Байкар високо відгукнувся про комедії, проте заявив, що цензура її не пропустить. Крилов виявився правим, оскільки за життя Грибоєдова «Горі від розуму» жодного разу не ставилося в російських театрах.
 13. Роздратований цензурою і долею своєї головної праці, після «Горя від розуму» Грибоєдов вже більше не брався за перо.
 14. Олександр Грибоєдов трагічно загинув у 1829 р. в Персії, коли натовп розлючених релігійних фанатиків напала на російське посольство, де він був послом. Дипломат з шаблею в руках безстрашно захищав вхід у посольство, однак сили були нерівні.
 15. Письменник одружився з 16-річною грузинською княжною всього за рік до своєї загибелі. Після смерті чоловіка, княжна до кінця своїх днів носила траур по ньому.

Це були найцікавіші факти про Грибоєдова. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею в соцмережах. Якщо ви взагалі любите цікаві факти про великих людей  – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code