Цікаві факти про хокей

Цікаві факти про хокей

Цікаві факти про хокей – це чудова можливість дізнатися більше про командні види спорту. Сьогодні існує декілька різновидів даної гри, однак саме хокей з шайбою на льоду, користується найбільшою популярністю у світі.

Отже, перед вами найцікавіші факти про хокей.

18 цікавих фактів про хокей

 1. Історія хокею є однією з найбільш оспорюваних серед усіх видів спорту. Згідно з офіційною версією, саме Монреаль (Канада) вважається місцем народження хокею.
 2. Воротар однієї з американських команд ледве не загинув після того, як супротивник випадково розбив йому коником яремну вену. Він втратив багато крові, однак професійні дії клубного лікаря, врятували життя воротареві. В результаті, він повернувся не лід вже через тиждень.
 3. У 1875 р. в Монреалі пройшов перший офіційний хокейний матч в історії. Цікавий факт, що у кожної з команд налічувалося 9 хокеїстів.
 4. Американський хокеїст Діно Сиссарелли в ході одного поєдинку 2 рази вдарив свого суперника ключкою, а потім ще й наніс удар кулаком в обличчя. Суд розцінив це як напад і засудив винуватця до одного дня в’язниці, поряд з солідним штрафом.
 5. Чи знаєте ви, що в період 1875-1879 рр .. в хокеї використовувалася дерев’яна шайба квадратної форми?
 6. Сучасні шайби виготовляються з вулканічної гуми.
 7. Легендарний футбольний воротар Лев Яшин, спочатку був хокейний воротарем. У цьому амплуа він навіть завойовував Кубок СРСР. Яшину пропонували захищати ворота радянської збірної по хокею, однак він вирішив пов’язати своє життя з футболом (див. цікаві факти про футбол).
 8. Приблизно 70% професійних хокеїстів позбавлялися на ковзанці не менше одного зуба.
 9. Перший хокейний каток з штучним покриттям був побудований в Монреалі в 1899 р.
 10. Шайба, послана сильним гравцем, здатна розвинути швидкість понад 190 км/ч.
 11. Цікавий факт, що гравцям НХЛ не забороняється вживати наркотичні препарати і алкоголь.
 12. Згідно з сучасними правилами, товщина льоду хокейної ковзанки повинна бути не більше 10 см.
 13. У перекладі з французької мови слово «хокей» означає – «пастуший посох».
 14. Щоб шайби не сильно пружинили, до початку хокейного матчу їх тримають на холоді.
 15. У 1893 р. губернатор Канади Фредерік Стенлі купив кубок, схожий на перевернуту піраміду з сріблястих кілець, – для вручення чемпіону країни. У підсумку, так з’явився всесвітньо відомий трофей – Кубок Стенлі.
 16. Найрезультативнішим матчем в історії хокею стала зустріч збірних Південної Кореї та Таїланду. Поєдинок закінчився з розгромним рахунком 92:0 на користь корейців.
 17. У 1900 р. на хокейних воротах з’явилася сітка, причому спочатку це була звичайна рибальська мережа.
 18. Перша хокейна маска з’явилася на обличчі японського воротаря. Це трапилося в 1936 р.

Це були найцікавіші факти про хокей. Якщо вам сподобалася ця стаття, чи ви взагалі любите різні цікаві факти, – поділіться нею з друзями та підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code