Цікаві факти про літаки

Цікаві факти про літаки

Цікаві факти про літаки – це чудова можливість дізнатися більше про повітряних суднах. Людство протягом довгого часу намагався знайти різні способи пересування по повітрю. На сьогоднішній день повітроплавання відіграє важливу роль в життєдіяльності багатьох людей.

Отже, перед вами найцікавіші факти про літаки.

17 цікавих фактів про літаки

 1. Згідно з офіційною версією першим літаком, якому вдалося самостійно виконати керований горизонтальний політ, став «Флайєр-1», побудований братами Райт. Перший політ літака відбувся в 1903 р. «Флайєр-1» протримався в повітрі 12 секунд, подолавши майже 37 м.
 2. Туалетні кабінки в літаках з’явилися лише через 5 років після початку пасажирських перевезень.
 3. Чи знаєте ви, що на сьогодні літак вважається найбезпечнішим видом транспорту в світі?
 4. Легкий літак моделі Cessna 172» є наймасовішим літаком в історії авіації.
 5. Найбільша висота, коли-небудь досягнута літаком – 37 650 м. Рекорд був поставлений в 1977 р. радянським пілотом. Варто зазначити, що такої висоти вдалося досягти на військовому винищувачі.
 6. Цікавий факт, що перший комерційний пасажирський авіарейс відбувся ще в 1914 р.
 7. Аерофобію – страхом польотів на літаках, страждає приблизно 3% світового населення.
 8. Найбільшим виробником літаків на планеті є компанія «Boeing».
 9. Літак «Boeing 767» виконаний з більш 3-х млн деталей.
 10. Найбільший аеропорт на землі побудований у Саудівській Аравії (див. цікаві факти про Саудівської Аравії).
 11. Три найбільш завантажених у світі аеропорту, що обслуговують найбільшу кількість повітряних суден, розташовуються в Америці.
 12. Рекорд одночасного перевезення пасажирів, у кількості 1091 чоловік, належить «Boeing 747». У 1991 р. на такому літаку були евакуйовані ефіопські біженці.
 13. Станом на сьогодні, найбільшим літаком в історії є – «Мрія». Цікаво, що він існує в єдиному екземплярі і належить Україні. Судно здатне підняти в повітря до 600 тонн вантажу.
 14. Статистика говорить про те, що при перельотах втрачається близько 1% багажу, який в результаті практично завжди повертається пасажирам протягом 1-2 діб.
 15. На території США працює приблизно 14 500 аеропортів, тоді як у Росії їх менше 3000.
 16. Найбільш швидким літаком вважається безпілотник X-43A», здатний розвивати швидкість до 11 000 км/ч. Варто звернути увагу на те, що це саме безпілотник, оскільки людина просто не в змозі витримати таких навантажень.
 17. Найбільш містким пасажирським літаком у світі є «Airbus A380». Це двопалубне повітряне судно здатне взяти на борт до 853 пасажирів. Такий літак може здійснювати безпосадочні авіаперельоти на відстань понад 15 000 км.
Читайте також:  Цікаві факти про морських левів

Це були найцікавіші факти про літаки. Якщо вам сподобалася ця стаття, чи ви взагалі любите різні цікаві факти – поділіться нею з друзями та підписуйтесь на сайт.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Голосів ще немає)
Loading...
...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code