Цікаві факти про літаки

Цікаві факти про літаки

Цікаві факти про літаки – це чудова можливість дізнатися більше про повітряних суднах. Людство протягом довгого часу намагався знайти різні способи пересування по повітрю. На сьогоднішній день повітроплавання відіграє важливу роль в життєдіяльності багатьох людей.

Отже, перед вами найцікавіші факти про літаки.

17 цікавих фактів про літаки

 1. Згідно з офіційною версією першим літаком, якому вдалося самостійно виконати керований горизонтальний політ, став «Флайєр-1», побудований братами Райт. Перший політ літака відбувся в 1903 р. «Флайєр-1» протримався в повітрі 12 секунд, подолавши майже 37 м.
 2. Туалетні кабінки в літаках з’явилися лише через 5 років після початку пасажирських перевезень.
 3. Чи знаєте ви, що на сьогодні літак вважається найбезпечнішим видом транспорту в світі?
 4. Легкий літак моделі Cessna 172» є наймасовішим літаком в історії авіації.
 5. Найбільша висота, коли-небудь досягнута літаком – 37 650 м. Рекорд був поставлений в 1977 р. радянським пілотом. Варто зазначити, що такої висоти вдалося досягти на військовому винищувачі.
 6. Цікавий факт, що перший комерційний пасажирський авіарейс відбувся ще в 1914 р.
 7. Аерофобію – страхом польотів на літаках, страждає приблизно 3% світового населення.
 8. Найбільшим виробником літаків на планеті є компанія «Boeing».
 9. Літак «Boeing 767» виконаний з більш 3-х млн деталей.
 10. Найбільший аеропорт на землі побудований у Саудівській Аравії (див. цікаві факти про Саудівської Аравії).
 11. Три найбільш завантажених у світі аеропорту, що обслуговують найбільшу кількість повітряних суден, розташовуються в Америці.
 12. Рекорд одночасного перевезення пасажирів, у кількості 1091 чоловік, належить «Boeing 747». У 1991 р. на такому літаку були евакуйовані ефіопські біженці.
 13. Станом на сьогодні, найбільшим літаком в історії є – «Мрія». Цікаво, що він існує в єдиному екземплярі і належить Україні. Судно здатне підняти в повітря до 600 тонн вантажу.
 14. Статистика говорить про те, що при перельотах втрачається близько 1% багажу, який в результаті практично завжди повертається пасажирам протягом 1-2 діб.
 15. На території США працює приблизно 14 500 аеропортів, тоді як у Росії їх менше 3000.
 16. Найбільш швидким літаком вважається безпілотник X-43A», здатний розвивати швидкість до 11 000 км/ч. Варто звернути увагу на те, що це саме безпілотник, оскільки людина просто не в змозі витримати таких навантажень.
 17. Найбільш містким пасажирським літаком у світі є «Airbus A380». Це двопалубне повітряне судно здатне взяти на борт до 853 пасажирів. Такий літак може здійснювати безпосадочні авіаперельоти на відстань понад 15 000 км.

Це були найцікавіші факти про літаки. Якщо вам сподобалася ця стаття, чи ви взагалі любите різні цікаві факти – поділіться нею з друзями та підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code