Цікаві факти про Ренуара

Цікаві факти про Ренуара

Цікаві факти про Ренуара – це відмінна можливість дізнатися більше про великих імпресіоністів. В першу чергу Ренуар відомий як майстер світського портрета. Він працював у різних жанрах, намагаючись передавати свої почуття і емоції на полотні.

Отже, перед вами найцікавіші факти про Ренуара.

17 цікавих фактів про Ренуара

 1. П’єр Огюст Ренуар (1841-1919) – французький художник, скульптор, графік і один з ключових представників імпресіонізму.
 2. У своїх батьків Ренуар був шостою дитиною з семи дітей.
 3. У дитинстві Ренуар співав у церковному хорі. Він володів таким прекрасним голосом, що хормейстер наполягав на тому, щоб батьки хлопчика продовжували розвивати його талант.
 4. Цікавий факт, що першою роботою Ренуара стало розписування порцелянових тарілок. Вдень він працював, а вечорами навчався у школі живопису.
 5. Юний художник працював настільки успішно, що незабаром йому вдалося заробити пристойну суму грошей. Ренуар купив будинок для своєї родини, коли йому ледь виповнилося 13 років.
 6. Протягом довгого часу Ренуар П’єр відвідував одне і те ж паризьке кафе – «Моторний кролик».
 7. Чи знаєте ви, що коли Ренуар шукав для себе натурниць, він обирав жінок з фігурами далекими від ідеалів того часу?
 8. Одного разу імпресіоніст написав портрет відомого композитора Ріхарда Вагнера (див. цікаві факти про Вагнера) всього за 35 хвилин.
 9. У період 1870-1871 рр. Ренуар брав участь у франко-прусській війні, яка завершилася цілковитою поразкою Франції.
 10. За свою творчу кар’єру Ренуар написав понад тисячі полотен.
 11. Мало хто знає про той факт, що Ренуар П’єр був не тільки талановитим художником, але і професійним скульптором.
 12. Деякі свої картини Ренуар подарував британській королеві Вікторії. Варто зауважити, що він це зробив на її особисте прохання.
 13. У 56-річному віці художник зламав праву руку після невдалого падіння з велосипеда. Після цього, у нього почав розвиватися ревматизм, який мучив Ренуара до кінця життя.
 14. Будучи прикутим до інвалідного крісла, Ренуар не припиняв писати пензлем, яку вкладала йому між пальців доглядальниця.
 15. На честь П’єра Ренуара названий кратер на Меркурії (див. цікаві факти про Меркурій).
 16. Загальне визнання прийшло до імпресіоніста незадовго до смерті, коли йому було вже 78 років.
 17. Напередодні смерті паралізованого Ренуара привезли до Лувру, щоб він на власні очі побачив своє полотно, виставлене в одному із залів.

Це були найцікавіші факти про Ренуара. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею в соцмережах. Якщо ви взагалі любите цікаві факти про великих людей – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code