Цікаві факти про війну 1812 року

Цікаві факти про війну 1812 року

Цікаві факти про війну 1812 року – це чудова можливість з різних сторін подивитися на масштабну війну між Французькою та Російською імперіями на території Росії.

Про це військовому конфлікті написані тисячі книг і знято десятки фільмів. Для Наполеона Бонапарта цей конфлікт став початком кінця всіх його досягнень на військовому і політичному поприщі.

Отже, перед вами найцікавіші факти про Російсько-Французьку війну 1812 року.

17 цікавих фактів про війну 1812 року

 1. Після поразки у війні чимало полонених французів залишилися в Росії. Пізніше їм вдалося обжитися в країні-переможниці. Багато колишні військовополонені заробляли на життя викладанням французької мови представників тодішньої знаті.
 2. Перед нападом на Росію, армія Наполеона складалася з півмільйона солдатів. Одну половину з них становили французи (див. цікаві факти про Франції), а іншу – наймані воїни з різних європейських держав.
 3. Цікавий факт, що було чимало випадків, коли кріпосні селяни об’єднувалися у військові загони, з метою нападу на російські війська. Справа в тому, що Наполеон обіцяв селянам волю, внаслідок чого деякі росіяни підтримували французького імператора (див. цікаві факти про Наполеона).
 4. Паралельно з нападом на Москву, Бонапарт здійснив спробу атакувати Петербург. Однак на даному фронті французькі війська зазнали нищівного фіаско.
 5. Цікаво, що загальна вага екіпіровки російського солдата, який брав участь у Вітчизняній війні 1812 р. становив 45 кг, що майже еквівалентно великому мішку цементу!
 6. Спочатку Олександр 1 хотів особисто керувати російською армією, але оскільки він був не найкращим тактиком і стратегом, генерали переконали імператора повернутися в Петербург.
 7. Мабуть, найпопулярнішим партизаном у період Вітчизняної війни 1812 р. був Денис Давидов. Цей гусар і поет вступав в найстрашніші і ризиковані битви, турбуючи французькі тил і фланги. Однак йому завжди вдавалося разом зі своїми воїнами зникати раніше, ніж до супротивника приходило підкріплення. За великий збиток, нанесений французам і свою спритність Давидов удостоївся честі стати особистим ворогом Наполеона.
 8. Значний внесок у перемогу над армією Бонапарта вніс не тільки Кутузов, але і шотландський генерал Михайло Барклай-де-Толлі. Ще за 5 років до початку війни він склав для російського царя військовий план на випадок нападу французів.
 9. Зима, яку армія Наполеона пішла війною на Росію, видалася особливо суворою. Згідно з документами, по дорозі з Москви до західних кордонів загинуло близько 400 000 французьких і російських воїнів, половину з яких скосив мороз.
 10. Цікавий факт, що слово «шахрай» утворено від франц. cher ami – «любий друг» (від звернення воїнів відступаючої армії Наполеона про допомогу або помилування).
 11. Виявляється, за кілька років до початку Вітчизняної війни 1812 Наполеон двічі хотів взяти собі в дружини то одну, то іншу сестру Олександра 1. Однак кожен раз, французький полководець отримував відмову. Очевидно, що якби він все-таки став родичем російського імператора, війни вдалося б уникнути.
 12. У своєму щоденнику Олександр 1 писав, що хоча французи хоробрі, вони не зможуть протистояти суворим російським зимам.
 13. Чи знаєте ви, що оскільки в той час багато дворяни воліли розмовляти французькою, в них часто стріляли власні воїни, так як думали, що відкривають вогонь по противнику?
 14. У розпал Вітчизняної війни 1812 р. Бонапарт 4 рази пропонував Олександру 1 перемир’я, але кожен раз цар ігнорував ці пропозиції.
 15. Після війни росіяни полонили близько 200 000 французів, велика частина з яких захотіла залишитися жити в Росії.
 16. Вітчизняна війна 1812 р. є самим досліджуваним подією по відношенню до будь-яким іншим подією в тисячолітній історії Росії до 1917 р.
 17. Про війні 1812 року написано понад 15 тисяч книг, статей і нарисів. Найбільш знаменитим твором є, звичайно, «Війна і мир» Льва Толстого.

Це були найцікавіші факти про війну 1812 року. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею в соцмережах. Якщо ви взагалі любите цікаві факти про історію – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code